קווים מקבילים מאת יהודית צפורי.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “בסוף הכל נשבר, ושוב אנחנו כמו שני קווים הצפים ביקום הזה ולא מצליחים להיפגש.”
 
יהודית עשתה את זה שוב, בפעם השלישית, בסדרה הנהדרת הזו (או העשירית אם מסתכלים על כלל הספרים המעולים שלה) ופעם נוספת מצאתי את עצמי חולמת ביוונית אחרי לילה לבן שהסתיים רק כשהספר נגמר.
 

 
מיקיס, שבספרים הקודמים הצטייר כחלש יותר לעומת טוני, הפתיע והראה שהוא הכל חוץ מחלש. יהודית בנתה כאן דמות חזקה מצד אחד אבל שבורה מצד שני, לאחר שאיבד את אשתו. מה הסיפור שלו ושל  אשתו, שמשפחתו מעולם לא פגשה אותה? האם הוא יצליח לשחזר את סיפור האהבה הזה פעם נוספת או שהוא לעולם לא ייתן את ליבו שוב לאף אחת אחרת? מיקיס התגלה לי כאדם חזק שיעשה הכל למען משפחתו, אדם ששולט על העניינים ויודע מה הוא עושה ולא הפסקתי לתהות- מה הוא מסתיר מתחת למעטה החיצוני שהוא מקרין לכולם? 
 
** “אין לי אמון באף אישה או באיש. יש לי אמון מלא אך ורק באחים שלי, משפחה זה לפני הכל. וגם הכבוד ונקמת הדם.”
 
ומי את סופיה גלני? מה את מסתירה מכולם? קשה היה לי לעמוד על טיבה של סופיה. מצד אחד היא חזקה ונחושה לעזור לכל מי שצריך (לא סתם היא קיבלה את הכינוי ‘המלאך בלבן’) ומצד שני נראה שמתחת למעטה החזקה מסתתרת אישה שברירית שמחפשת משהו. מה בדיוק היא מסתירה ומה היא מחפשת? 
יהודית הביאה לנו כאן דמות שונה מהדמויות הנשיות בספרים הקודמים בסדרה. בזמן שידענו מההתחלה מה הסיפור של אנה ומלאני כאן סופיה היא חידה. ומה יקרה שנגיע לפיתרון? אהבתי את העובדה שהיא לא היתה גלויה ונאלצתי כל הזמן לחשוב ולנסות להבין מי ומה היא. 
 
אין ספק שהראש עבד שעות נוספות במהלך הקריאה וזה אחד הדברים שסחפו אותי בספר- העובדה שרב הנסתר על הגלוי. הספר נע בין העבר להווה אך הנקודות לא מצליחות להתחבר מה שגרם לי לשקוע עמוק בתוך הקריאה ולא יכולתי להניח את הספר עד שסוף סוף כל הנקודות התחברו. 
מה הסיפור של מיקיס וסופיה? מה הם מסתירים, כיצד הם נפגשו  והאם אי פעם יצליחו לגשר על הפערים והקווים המקבילים האלו סוף סוף יסטו מעט ויצלחו להיפגש או שלעולם הם יישארו מקבילים?
 
אני מאוד אוהבת את המאפייה היוונית של יהודית ולדעתי זה הספר הטוב ביותר בסדרה (אחרי קרב מאוד צמוד מול קווים שבורים) הדמויות כאן הן חזקות, נחושות שלא יהססו לעשות הכל למעט אהובם ומשפחתם ויהודית משחקת לנו לא מעט בראש עד שכל התמונה מתבהרת. בנוסף אנו זוכים לקבל גם לא מעט מהזוגות הקודמים- טוני ומלאני ואנה ואנדרס, שיחד עם מיקיס ומראים לנו שמשפחה היא מעל הכל ושאין דבר שיעמוד בפני המשפחה היוונית המדהימה הזו.
 
יהודית יקרה- תודה על ספרייך הסוחפים ועל המאפייה הנפלאה הזו בפרט. את מדהימה ותמשיכי להביא לנו עוד ספרים נפלאים כמו שהבאת עד היום, ואם אפשר- אשמח לאיזה ספין אוף עם דמותו של מרקי בעוד 20 שנה, כי עם הורים כמו אנה ואנדרס ודודים כמו טוני ומיקיס- אין ספק שייצא ממנו משהו מיוחד

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה