קווים מקבילים מאת יהודית צפורי.

סקירה מאת עדי דוד.

“אהבה לא הופכת דברים לנחמדים אלא היא הורסת הכל. היא שוברת לך את הלב ומבלגנת את הדברים. אנחנו לא כאן כדי להפוך את הדברים למושלמים…. אנחנו כאן כדי להרוס את עצמנו ולשבור את ליבנו ולאהוב את האנשים הלא נכונים ולמות. הסיפורים בספרים הם שטויות”

 

 

מיקיס…. יא אל יווני שכמוך, מה עשית לי??? ואת, גב’ ציפורי היקרה, מה זאת השלמות הזאת? אחרי שסיימתי לקרוא בפעם הראשונה חזרתי וקראתי שוב כדי שכל הדברים יסתדרו לי וכל הרמזים הקטנים ששתלת לאורך כל הדרך יהדהדו בקול. 

 

אז מה התרחש ביוון לאחרונה:

 

את מיקיס דנטס הכרנו בשני הספרים הראשונים של הסדרה – קווים אדומים וקווים שבורים, כאח ה”פחות מוצלח” של משפחת דנטס. רק שלא ידענו עד כמה האח הזה שווה ומה הוא שומר לעצמו בפנים. עולם פנימי שלם הוא מצליח להסתיר ממשפחתו. אנחנו מקבלים הצצה לעברו, ולסודות שהוא נושא. הוא אלמן, שאיבד את אשתו רגע אחרי שגילה שהיא בגדה בו ובמשפחתו. מצד אחד כועס עליה ומסרב להתאבל ומצד שני הפלאשבקים מהעבר מגלים כמה חזקה הייתה אהבתם:

 

“מישהו צריך לטפל בך. נראה לי שבמשך שנים רבות אתה טיפלת באחרים, ולא היה מי שיעשה זאת בשבילך”

 

סופיה – רופאה. מתבודדת שחיה באי מיקונוס ביחד עם חברה היחיד, תומאס, מטפלת באנשים שאין ידם משגת. נקראת “המלאך בלבן” אך לדבריה “אין היא מלאך כלל”.  

מי זאת סופיה? רוב הספר היא היתה לי כחידה. רופאה? המלאך בלבן? כל פעם שחשבתי שכן, פיצחתי אותה, העלילה שוב השתנתה והיא שוב נשארה לי באפלה. ולמה היא מסוגרת? ומה הקשר שלה למיקיס? אני לא רוצה להרוס לכם את הקריאה, אז תצטרכו לקרוא ולגלות בעצמכם, רק חייבת להגיד שזאת דמות נשית מעולה בעיני. חזקה, כמו שאני אוהבת. והיא מיקיס  ביחד…. מיוון ועד לישראל הרגשתי את הכימיה ביניהם, את יחסי האהבה שנאה – “הרעל הזה שבוער לך בגוף, אתה שומר עליו כמו היה פרס או אולי עונש. אתה מעניש את עצמך”. 

ומצד שני…. השניים האלה הבעירו לי את מסך הטאבלט, הייתי צריכה לבדוק שהוא לא עולה באש….

 

 

 

במקביל אנחנו מקבלים גם מנה גדושה של משפחת דנטס  – טוני ואמילי, אנדרס ואנה ובנם מרקי. אהבתי שבספר כאן הדינמיקה המשפחתית מקבלת מקום משלה, הקשרים בין האחים מתהדקים והם נעשים קרובים שוב. אנחנו מגלים שוב ושוב כמה נוראית היתה ההשפעה של אביהם על ילדותם ועל הקשרים ביניהם בילדות ובבגרות.

 

העלילה עולה שלב, והמתח בשיאו, עם הרבה אקשן כיאה לסדרת המאפיה המשובחת הזו, כל פעם שחושבים שדי וזהו, יש עוד תפנית ועוד דרמה…. והאם מעורבים בזה אנשים מעברם שכבר הם חשבו שיעזבו אותם לנפשם? ובין כל זה מיקיס וסופיה מנסים כל אחד, לשנות את גורלו, להתמודד עם פחדיו ועברו ומנסים למצוא את דרכם זה אל זה… 

 

“אנחנו קווים מקבילים. אני לא רואה דרך להיפגש באמצע”

 

אז האם הם יצליחו?  אני משאירה לכם לקרוא ולבדוק זאת לבד. 

 

תודה רבה לך יהודית ציפורי על הספר, שבעיני הוא הכי טוב בכל הסדרה הזאת. נהניתי ממנו מאוד, וקראתי אותו ביום אחד. תודה לך שלקחת דמות שבשני הספרים הראשונים היתה יחסית שולית והראית לנו שכל מה שחשבנו הוא הפוך. תודה לך על עוד ספר מהמם שמראה לנו שהאהבה יכולה לחצות הכל. 

 

“עשה מידינו יד אחת, עשה מליבנו לב אחד. עשה את הנדרים שלנו נדר אחרון. רק המוות יפריד בינינו עכשיו”.

 הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה