נוסחת הנשיקה מאת הלן הואנג.

סקירה מאת איה אבראהים.

יש לי חולשה לגיבורים מיוחדים, כאלה שמתבלטים בזכות מאפיין הייחודי להם. כזו היא סטלה ליין, גאונת כלכלה, עשירה, בת 30 והיא על הרצף האוטיסטי. 

 

חרף הצלחותיה מבחינת קריירה ועל אף היותה יפה ומוכשרת, היא לוקה במיומנויות חברתיות שזה אחד המאפיינים של תסמונת האספרגר ממנה היא סובלת. זה בא לידי ביטוי בסלידתה מריחות בכללי וארומת גוף בפרט (מבינה לליבה ומאמינה שגם אתם), קשה לה עם צפיפות, רעש, סטיה מהשגרה לה היא רגילה, קשה לה לפענח סקרזם והומור והיא כנה להחריד (מעריצה תכונה זו בבני אדם).

 

בהגיעה כאמור לגיל 30, ההורים שלה לוחצים עליה להביא ילדים לעולם. הבעיה שבשביל שזה יקרה, תצטרך ללמוד כיצד להפגין אהבה, להתמודד עם מגע ולנסות להיות נינוחה.

 

נשמע קל? נסו להיות סטלה. אך בדיוק בשל היותה סטלה, היא הוגה רעיון: לשכור נער ליווי שייתן לה שיעורים. וזה קרע אותי מצחוק שהיו לה מערכי שיעור.

 

מייקל הוא נער הליווי ששרד את תהליך המיון הקפדני של סטלה. ממפגש אחד הגיעו למצב שהוא נותן לה כמה שיעורים. והדברים הולכים ומסתבכים במיוחד כי מייקל לא מעוניין באהבה כי יש לו דאגות עצומות על הראש וחובות רציניים לשלם והוא לא עוסק במה שהוא אוהב.

 

אך האם החלטה מושכלת תקבע את הטון? או שמא ללב יש דרכים משלו להוביל אותנו בדיוק כמו שהוא רוצה?

 

הסיפור מסופר בגוף שלישי שהולם את העלילה בגלל אופיין של הדמויות. הכתיבה קולחת, משעשעת, הומוריסטית להפליא ולמרות הפן המשעשע לעלילה, לא מדובר בקומדיה.

 

זה סיפור עם הרבה מאוד רגש, רגישות, עדינות והכלה. מה שגרם לי לאהוב את דמותו של מייקל זה רגישותו לסטלה. הוא קיבל אותה בזכות השונות שלה וזה היה נדיר. יחד עם הרגש הנקי, האיכפתי וסיפורי הרקע של שניהם, הקשר ביניהם היה מדהים. בניית הקשר, התפתחות המשיכה והכימיה ביניהם היו נפלאים בעיניי. יש להודות שסצנות הסקס שלהם היו לוהטות ולדעתי מה שהעצים אותן זה הסבלנות של מייקל והרצון שלו שיהיה לה טוב עם עצמה בראש ובראשונה. פשוט להתמוגג מגבר מתחשב ורגיש כזה.

 

אני ידועה בהיותי חילזון בקריאה. לפעמים לוקח לי שבוע לסיים ספר בן 300 עמודים אבל פה, התחלתי אתמול בשעה 17:00 והלכתי לישון בתום 77% מהספר וזה בעצם אומר הכל על ההנאה שלי ממנו.

 

לכל אחד מאיתנו יש את המטען ואת השריטות שלו. חלקנו מאובחנים וחלקנו לא. מה שלוקחים מהסיפור הקסום הזה הוא פשוט לגלות סובלנות כלפי השונה, לנסות ולהכיל אותו ולהימנע משיפוטיות. בכל אדם יש משהו יפה שראוי שנמצא ונראה אותו במקום להתמקד במסכות שאולי הוא עוטה מסיבה כזו או אחרת.

 

יש פה רגש, משפחה, הקרבה, הגשמה עצמית למרות המכשולים. לכולנו מגיע להצליח בחיים ומאחלת לכולנו בן/בת זוג כמו מייקל. מה שהעצים את החוויה היה הערת המחברת בסוף שבעצם קטלה כל צל של ספק באמינות הדמויות ולכן מפצירה בכם לקרוא אותה.

 

ואם לא הייתי מספיק ברורה, טוסו לקרוא!

 

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה