נוסחת הנשיקה מאת הלן הואנג.

סקירה מאת נעה הולצר.

אחד הדברים האהובים עלי בעולם הוא למצוא, ככה סתם במקרה, ספר מענג כמו נוסחת הנשיקה של הלן הואנג. לפני כמה חודשים, חיפשתי ספר רומנטי להאזין לו באפליקציה 🎧 Scribd 🎧 ובחרתי בספר הזה שנקרא באנגלית: The kiss quotientהספר אמנם מדובר מאד בחו”ל ואפילו זכה באתר goodreads לספר הטוב ביותר בז’אנר הרומנטי לשנת 2018, אבל אני לא שמעתי עליו הרבה. קרוב לוודאי בגלל שאני קוראת בעיקר ספרים מתורגמים. אני חושבת שלא היה אדם שנסע לצדי בכביש בימים שהאזנתי לספר הזה, ולא ראה אותי מחייכת מאוזן לאוזן כל שתי דקות. הספר הזה הוא משעשע, הוא מחמם את הלב, הוא סקסי, הוא חכם, והכי חשוב: הוא שונה ממה שאני קוראת בדרך כלל בז’אנר.

 

 

 

גיבורת נוסחת הנשיקה היא סטלה ליין. סטלה בת ה-30 היא כלכלנית ומתכנתת מוכשרת ועשירה. יש לה עבודה שהיא אוהבת, משכורת נאה ובית יפה משלה. אבל דבר אחד חסר לה: אהבה. לסטלה יש תסמונת אַסְפֶּרְגֵּר, מה שאומר שהיא מתקשה באינטראקציה חברתית, בהבנה של תקשורת לא-מילולית וביצירת קשרים חברתיים. מכיוון שהיא נרתעת ממגע, אין לה הרבה ניסיון עם בני המין השני, והניסיונות הבודדים שלה הסתיימו באכזבה ובמפח נפש. את אימא של סטלה זה לא ממש מעניין, והיא מתחילה עם הלחץ הרגיל שמופעל על כל בני ה-30 הרווקים, ומודיעה לסטלה שהיא מצפה לנכד.

 

סטלה מחליטה לטפל בנושא בדיוק כפי שהיא מטפלת בכל נושא אחר במסגרת העבודה שלה: לכל בעיה יש פתרון. אז היא שוכרת נער ליווי. איש מקצוע שילווה אותה וילמד אותה איך צריך להתנהל ולהתנהג במיטה – ואחרי שהיא תלמד את כל זה, אולי היא תצליח למצוא אהבה. כאן נכנס לתמונה הגיבור השני של הספר, מייקל פאן. מייקל הוא אמנם נער ליווי, אבל רק במשרה חלקית. יש לו עבודה אחרת ו”רגילה”, ועל מנת לעזור למשפחתו לכסות את החובות הרבים שהשאיר אביו, הוא יוצא פעם בשבוע, בכל יום שישי, לפגוש לקוחות שמזמינות את שירותיו. מייקל הוא גבר הורס, אבל אחד שלא ממש מודע לעצמו. הוא חצי ווייטנאמי מצד אמו וחצי שוודי מצד אביו.

 

מה שאנחנו יודעים וסטלה לא יודעת, הוא שאהבה אינה דומה לכלכלה. במפגש הראשוני בין מייקל וסטלה, מייקל נדהם מכך שמישהי יפה כמו סטלה צריכה בכלל את שירותיו. סטלה מרתקת אותו, ומתפתחים ביניהם יחסים שמתמשכים מעבר ללילה החד פעמי שנתן מייקל לשאר הלקוחות שלו. השאלה הגדולה היא האם יכול להתפתח בין סטלה ומייקל משהו אמיתי. שניהם מסתירים סודות האחד מהשני, ולא כנים עד הסוף, אבל די ברור שיש כימיה אדירה ביניהם. כדי לגלות את התשובה לשאלה הזו, תצטרכו לקרוא את הספר.

 

פסק הדין:

נוסחת הנשיקה הוא לא עוד ספר רגיל בז’אנר. הוא מצליח להיות גם קליל וגם עמוק, גם מצחיק ומרענן וגם עצוב. מלבד הסקס המהביל יש בו סצנות רומנטיות מושלמות, ושני אנשים שהם לא כל כך מושלמים – עד שזה הופך אותם למושלמים בדרכם. מאד אהבתי את שתי הדמויות, ביחד וכל אחת לחוד. יש כאן לא מעט סיטואציות מצחיקות שקורות בגלל האַסְפֶּרְגֵּר של סטלה, אבל הן כתובות מצוין ולגמרי הרגשתי בנוח לצחוק. הסופרת עצמה אובחנה עם אותה התסמונת וזה לחלוטין מורגש בספר.

 

אסיים בציטוט האהוב עלי מן הספר:

 

“בנות כמוני מפחידות את הבנים. בנות כמוני אף פעם לא הוזמנו לדייט. בנות כמוני צריכות לפלס בעצמן את הדרך שלהן ולמצוא בעצמן את המזל שלהן. נאלצתי להילחם על כל הצלחה שהצלחתי בחיי, וגם הפעם אני הולכת להילחם. אני הולכת להיות כל כך טובה במיטה, עד שסוף סוף אצליח לגרום לבחור הנכון להיות שלי.”


 4 וחצי כוכבים ממני.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן. 

 
 
 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה