טוי בוי מאת גל ברקן.

סקירה מאת איה אבראהים.

גילוי נאות: את גל הכרתי אחרי שפתחתי בלוג באתר אמור. היא פנתה אליי בתור הבעלים והעורכת הראשית של האתר ובירכה אותי למשפחת אמור.

אחרי שהתאהבתי בווטסון (מקור / דן בראון), באיידן ואשלינג (אושר למין האנושי / פ”ז רייזין) ובקונספט של בינה מלאכותית, מגיע לידיי ג’ק, אנדרואיד כחול לבן.

את אישה צעירה המגיעה לגיל 35. קריירה יש. חברות יש. בית משלך יש. הורים שיורישו לך הון תעופת יש. אך עדיין אינך מסופקת. מדוע? כי את רוצה להגשים את נשיותך ולהיות אמא. הקשר האחרון של סופי נגמר ואיתו נגוזו החלומות להקים משפחה ולכן היא פונה לבחון אפשרויות של הפריה. הנושא הזה קרוב לליבי עד כי כתבתי עליו עבודה סמינריונית כך שהבנתי מה ההבדלים בין הפריה חוץ גופית לבין הזרעה, מה שסופי החליטה לעשות.

 

לחברות של סופי יש רעיון מקורי משל עצמן. כמתנת יום הולדת, הן קונות לה אנדרואיד (רובוט בלשון העם) שאמור להיות בול מה שהיא אוהבת בגבר ומעל לכל, להפרות אותה. נחמד,  לא? אז מיודענו חוק מרפי נכנס לתמונה והרובוט שמגיע הוא לא בדיוק מה שהחברות הזמינו אך סופי משאירה אותו וקוראת לו בשם ג’ק. ואז מגלה שקרה משהו בלתי צפוי. הוא פיתח אופי, רצונות, חוש הומור, אישיות ורגשות משלו. הוא הפסיק להיות מכונה וכאן הבלבול מתחיל.

 

על הדמויות:

סופי- עורכת דין צעירה הכמהה לאהבה ולמשפחה. היא צינית, מצחיקה, מפונקת, בעלת מודעות עצמית גבוהה, בעלת אפס מזל במערכות יחסים כאלה שמאריכות ימים והמתפתחות לחופה ומשפחה. היא מופתעת מהמתנה של חברותיה אך הסקרנות גוברת עליה ולכן זורמת עם העניין. מה שלא ידעה זה שהמתנה הזו תשנה את חייה וביותר דרכים מאשר היה נדמה לה. נקודת החולשה שלה זו רנה, אמא שלה. בתור בת יחידה, היא תקוות המשפחה להמשכיות והוריה ובמיוחד אמה, רוצים לרוות ממנה נחת.

 

ג’ק- זה גבירותיי ורבותיי הדבר האמיתי. לא גבר אמיתי בשר ודם, אבל כזה בדיוק כל אישה הייתה רוצה: מתחשב, מפנק, אוהב, מפרגן, מבשל, מנקה, שיפוצניק, רב אמן בהרבה תחומים לרבות במיטה. הוא מעיף את סופי השמיימה ביחס האוהב שלו. פיתוח התבונה שהתרחש בו היה פשוט מקסים. בלתי אפשרי שלא להתחבר למצוקתו בעודו מנסה להבין מה עובר עליו ובלנתח את תחושותיו ומחשבותיו. פשוט מאוד אידיאלי.

 

עפתי על דמויות המשנה כי הן אומנם יחסית מרובות אבל הן קבועות ולכל אחת יד תפקיד משמעותי שתרם לעיבוי העלילה.

 

האם התקלה של ג’ק מלווה בתופעות לוואי? האם רגשותיו כלפי סופי יתקבלו על ידה ועל ידי סביבתה? האם יצליח במשימה ולהפוך את סופי לאמא? מה יקרה כשכולם יגלו מה הוא ג’ק בעצם, ובמיוחד הוריה של סופי?

 

אישית מאמינה שלא ירחק היום ורובוטים מסוג זה יהיו זמינים לרכישה לכל מיני צרכים. הרי תחשבו על זה רגע, מה יכול להיות יותר מושלם מזה? מישהו שהוא בדיוק מה שאתם רוצים ושעושה מה שאתם דורשים בלי טיפת שיפוטיות. זה אומנם נשמע מושלם מדי אבל עם התפתחות הטכנולוגיה, כנראה שהכל אפשרי. בחזרה לספר. מה שהכי אהבתי היה ההומור שבו סופר הסיפור. הוא סופר בגוף ראשון מנקודת מבטה של סופי ששפכה אור על מחשבותיהן ומעלליהן של יתר הדמויות, וזה בעצמו חידוש. אהבתי את הדיאלוגים בין ג’ק לסופי ובעיקר את המונולוגים הקורעים מצחוק שניהלה סופי עם עצמה. אהבתי שהייתה נגיעה בנושאים שאנשים אמיתיים מתמודדים איתם בחיי היום יום כמו קשיי הסתגלות, הורות, שינויים פיזיולוגיים, מצבי רוח, זוגיות העומדת בפני מבחן, שיפוטיות, קבלה, הכלה, הרעפת יחס אוהב ותמיכה. מה שהפריע לי טיפה זה שהייתה מידה של חזרה על סצנה ארוטית מסויימת, אז הבנו שהוא אלוף ושהוא אוהב לעשות את זה ושסופי היא בכלל בת מזל שכל הטוב הזה הגיע לה, החזרות די הציקו לי ומצאתי את עצמי מדלגת על הסצנה כדי להתקדם בעלילה. ופה חשוב להדגיש שיש עלילה נהדרת, שונה, שנונה הכתובה היטב ובמהודק. הכתיבה קולחת ובאמת הקורא נכנס לכל הדרמה והמתחים שעוברים סופי, ג’ק ודמויות המשנה. קסם של ספר רומנטי. אהבתי מאוד ומחכה לספר הבא שלך גל!

 

 

נ.ב הפלייליסט של הספר כולל כמה שירים מאוד משמעותיים עבורי בפן האישי והשירים האלה חיברו אותי יותר לאירועים.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה