בורדליין מאת דולב בן ארוש.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “לפעמים אני שואלת את עצמי מה עדיף, לאהוב מישהו גם אם זה לזמן קצר ולהסתכן בכאב שבלאבד אותו או להימנע משניהם ולדעת שפספסת.”

דולב שבתה את ליבי בספרה ‘הבטחה לחיים’ שריגש אותי מאוד וכשסיימתי את ‘בורדרליין’ הבנתי שעומדת מולי סופרת שחודרת עמוק ללב ולא יוצאת משם. בכתיבתה הסוחפת והמרגשת היא מביאה לנו את סיפורם של טל ועומרי שכל אחד מהם סוחב עימו את התיק שלו והקשיים שלו. הם נפגשים במחנה קיץ כשהיו נערים ואהבה גדולה פורחת בניהם, אך המחנה נגמר, והחיים האמיתיים קורים וטל ועומרי נפרדים. מה ייקרה כשיפגשו שוב אחרי 15 שנים? כיצד כל אחד התמודד עם הקשיים שחווה בילדותו? האם יצליחו לשחזר את סיפור האהבה או שיותר מדי מים זרמו מתחת לגשר?

טל היא דמות מיוחדת. למרות שעל פניו יש לה חיים טובים ומשפחה אוהבת היא אף פעם לא הצליחה להרגיש באמת שייכת, חתיכה חסרה מהפאזל של חייה שהיא לא מצליחה למצוא. מדוע היא מרגישה ככה? איך היא מתמודדת עם זה והאם היא תמצא את החתיכה החסרה בפאזל? טל היא דמות שקל להזדהות איתה – עם הביישנות, חוסר הביטחון ואני בטוחה שלא מעט מאיתנו יוכלו גם להזדהות עם תחושת חוסרי השייכות, כל אחד מסיבותיו שלו. מודה שאני הזדהיתי וזה זרק אותי לתקופות בילדות שגם אני לא מצאתי את עצמי משתלבת….

אבל עם טל היתה מרגשת, חכו שתכירו את עומרי. זה ידוע שיש לי חולשה לדמויות של גברים שבורים אבל דמותו של עומרי היתה חזקה ומרגשת במיוחד.

** “לא פעם שאלתי את עצמי למה אני טורח לנסות להתגבר על כל המכשולים המזוינים שהציבו לי החיים. למה אדם כמוני לא מרים ידיים, נפרד מהעולם ובודק אפשרויות אחרות. אפילו אומץ להיפרד מהחיים הדפוקים שלי אין לי. גם בזה אני כישלון.

 אני לא אספר לכם מה גרם לו לחשוב כך כי חשוב שתלמדו להכיר אותו לבד, שתבואו אליו נקיים אבל רק אומר שדולב בנתה לנו כאן דמות עמוקה במיוחד, כזו שכל הספר רק רציתי לתפוס ולחבק חזק וללחוש לו באוזן שהוא אהוב והוא הכל חוץ מכישלון. לכל אחד מאיתנו יש את הדרך שלו להתמודד עם קשיים אבל אצל עומרי זהו טריגר לא פשוט וההתמודדות שלו איתו היתה סוחפת, עצובה ומרגשת.

בסיפור הזה אנחנו נחשפים, מעבר להתמודדות של טל ועומרי, לעוד נושאים חשובים ולא פשוטים שדולב מעלה לתודעה (ותודה לך, דולב, על כך) והיא משלבת אותם בסיפור בצורה מרגשת, סוחפת ורואים שנעשתה כאן עבודת חקר מעמיקה כך שהכל גם מוצג בצורה אמינה ומקצועית. אל תוותרו על הנימה האישית שלה בסוף הסיפור, הוא מוסיף לנושאים שהועלו רובד נוסף ונותן להם משמעות חזקה יותר.

אז תכינו את הטישו ותתכוננו להתרגש ולהתאהב בסיפור המיוחד הזה שבלי כל היסוס מקבל אצלי ציון של חמישה לבבות סגולים ואף יותר. רוצו לקרוא, אל תוותרו.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה