אני יודעת שיש הרבה קוראים שנמנעים מסיפורי “נוער” ו”תיכוניסטים” כי לדעתם לא מדובר בסיפור “בוגר” מספיק. לרוב, אני נוטה להסכים עם הנטייה והרצון לקרוא ספרים על דמויות בוגרות יותר. אך הפעם הופתעתי לטובה.

The Sea of Tranquility – Katja Millay

סקירה מאת לירן קול.

על הספר:

ג’וש בנט איבד את כל בני משפחתו לאורך שנות חייו מגיל 8 ועד 18. הוא מתבודד ולא מאפשר לאף אחד להתקרב אליו ובבית הספר יש סביבו מין “שדה מגנטי” ואף אחד מהתלמידים שלומד איתו אינו מוכן להתקרב אליו. את כל זמנו הפנוי הוא מבלה במוסך הצמוד לביתו בבניית ותיקון רהיטים ובימי ראשון משפחתו של החבר הכי טוב שלו מזמינה אותו לאכול איתם ארוחת ערב.

עד אשר מגיעה לבית הספר נערה מוזרה בלבוש שחור ונועז שאינו מתאים לבית ספר…..

נסטיה קאשניקוב עברה לגור עם דודתה הרחק מהוריה ואחיה והחלה ללמוד באותו בית הספר בו לומד ג’וש. בתור מתבודדת בעצמה היא הרגישה חיבור לג’וש. היא יוצאת לריצה מדי ערב מאחר והיא מרגישה שזה הדבר היחיד שעוזר לה להתמודד עם פחדיה ועברה. באחד הלילות מסלול הריצה שלה הביא אותה אל המוסך בו ג’וש עובד על הרהיטים, והיא ישבה וצפתה בו מבלי להוציא הגה מפיה. דבר זה הפך להרגל – ערב אחר ערב הגיעה לשם ולאט לאט החלה להרגיש בטוחה איתו מספיק כדי לומר משהו.

מה מסתתר מאחורי שתיקתה של נסטיה? ואילו עוד סודות מסתירה הנערה הזאת?

על הדמויות:

נסטיה: היא אובססיבית בנוגע לשמות והמסתורין סביבה שומר את הקורא דרוך לכל אורך הסיפור. דמותה סקרנה אותי מהרגע הראשון ורק חיכיתי לדעת מה קרה לה ומדוע היא בוחרת לשתוק.

ג’וש: אם בתחילה נראה כי הוא אדם שמנסה לשמור על ריחוק מכולם ונראה קר ומנוכר, בסופו של הסיפור גיליתי נער רגיש אשר איבד את כל משפחתו ורק מנסה לשמור על שפיותו מול האבדות הרבות שספג בחייו.

ציטוט מתוך הספר:

“The only reason I ran was to suck every ounce of energy out of myself so that there was nothing left to use for regret or fear or remembering.”

לסיכום:

הספר המיוחד והשונה הזה הוא ספר יחיד. למעשה הוא ספרה היחידי של הסופרת הזאת שלדעתי ממש חבל מכיוון שבתור חובבת סיפורי אהבה המתובלים במתח ובמסתורין התאהבתי בסיפור ובכתיבה המעניינת שלה.

 

אני יודעת שיש הרבה קוראים שנמנעים מסיפורי “נוער” ו”תיכוניסטים” כי לדעתם לא מדובר בסיפור “בוגר” מספיק. לרוב, אני נוטה להסכים עם הנטייה והרצון לקרוא ספרים על דמויות בוגרות יותר. אך הפעם הופתעתי לטובה ונשאר עליי רושם רציני ואני ממליצה על הספר בחום רב.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים
השארת תגובה