אמרתי את זה לא פעם – אני לעולם לא קוראת תקצירים. אני לוקחת ללב המלצות אבל בעיקר מסתמכת על הכריכות. כריכות יכולות לספר לי הרבה על הספר ועד כמה הוא ימשוך אותי. במקרה הנ”ל, האינטואיציה שלי זכתה.

Mistrust – Margaret McHeyzer

סקירה מאת לירן קול.

על הספר:

It takes courage to hide a secret from the people you love.

But it takes strength to finally tell them.

 

דקוטה בנט בת ה-16 מתכוננת ללילה שהיא חשבה שעומד להיות נוצץ וחשוב בחייה ובמקום זאת הוא הפך להיות הסיוט הגדול ביותר של כל אישה.

חוסר אמון באנשים מהסביבה הכי קרובה אליה ערער אותה מהיסוד.

כשהיא מוצאת שאין לה על מי לסמוך מלבד עצמה, היא מנסה להחזיר את החיים שלה למסלול הרגיל אבל מגלה שזה לא פשוט כמו שחשבה.

עם צלקות נפשיות עמוקות יותר מפיזיות, היא עושה הכל כדי לא להיכנע לאפלה שמושכת אותה אליה.

ציטוט מתוך הספר:

“You know I’d never.” She unfolds herself from my hug and goes to sit on my bed. “I swear, I would never betray you.” She places her right hand over her heart. “I promise,” she says in the most serious tone I’ve ever heard come from her. Dropping her hand she places both of them in her lap and begins to nervously wring them together. “One day, Dakota, you have to tell them. It’ll eat you up alive if you keep it to yourself. How much do you think you can handle before the cracks break open and everything spills?” Slumping my shoulders I nod my head. “I know,” I say in defeat. “Just not yet. I’m not ready.”

לסיכום:

אמרתי את זה לא פעם – אני לעולם לא קוראת תקצירים. אני לוקחת ללב המלצות אבל בעיקר מסתמכת על הכריכות. כריכות יכולות לספר לי הרבה על הספר ועד כמה הוא ימשוך אותי. במקרה הנ”ל, האינטואיציה שלי זכתה.

הסיפור פונה בעיקרו לבני נוער, אבל לא רק. מצאתי בספר רבדים שונים שיכולים לדבר לכל קבוצת גיל.

לאורך כל הספר הרגשתי חיבור חזק מאוד לגיבורה. כאבתי את הכאב שלה, רציתי להושיט לה יד וחיבוק עוטף וגם הרגשתי יחד איתה את החוזק שלה והרצון במשפחה מחבקת ותומכת.

אני ממליצה בחום – לכל אישה, ולא משנה באיזה גיל, לקרוא אותו.

הנושא המרכזי עליו מדבר הספר נגע בסופרת באופן אישי ולכן הרגישה מחויבות לפנות ללב הקוראים שלה והספר מופץ בבתי מחסה בחו”ל, כחלק ממחווה אישית של הסופרת.

הספר נכתב בגוף ראשון ומספר את הסיפור מנקודת מבטה של דקוטה.

 

תת סוגה: YA (Young Adult)

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים
השארת תגובה