Blind Kiss by Renee Carlino

סקירה מאת איה אבראהים.

בנה של פני Penny עומד לעבור ללמוד בקולג’, נישואיה אינם במקום טוב, חלומותיה נגדעו מזמן והיא לא ניסתה לעשות עם כישרון הריקוד שלה שום דבר! הנחמה היחידה שלה בעולם זה גאווין Gavin , החבר הכי טוב שלה.

 

לגאווין יש חדשות מרעישות.

חדשות מטלטלות.

חדשות שיהפכו את עולמה של פני.

הוא עובר לצרפת.

היא נשארת מאחור, לבד.

 

רגע? לבד? מאחור? היא הרי נשואה לא? כן, כן. זה מחיר החלטות שנעשו בימי הנעורים.

 

לאחר הבשורה המזעזעת הזו, הסופרת לוקחת אותנו למסע אחורה בזמן, 14 שנים אחורה, כשפני וגאווין היו סטודנטים.

 

יום אחד, לינג, בחורה מהחוג לפסיכולוגיה, מבקשת מפני להשתתף בניסוי למטרת מחקר שעורכים היא וחבריה לחוג. הם רצו לבדקו אם תיתכן כימיה בין שניים מבלי שיראו זה את זו. שיטת הבדיקה פשוטה: נשיקה עיוורת.

 

נחמד? לא ממש לטעמה של פני אבל היא לא רצתה לאכזב את לינג, הרי מה כבר יכול לקרות, נכון?

 

הנשיקה הזו שינתה את חייה והכירה לה את הבחור התומך, המוביל והמרגיע שאחז בידיה ושנשק לשפתיה. החבר’ה מהחוג לפסיכולוגיה היו המומים ועם חיוכים על הפנים כי הם היו עדים להתרחשותה של כימיה מעולם אחר אל מול עיניהם ואל מול המצלמה שתיעדה את האירוע.

 

It requires a subtle alchemy. You know? A little bit of magic.”

 

הכיסויים ירדו והשניים נדהמים זה מזו.

“It’s not what you look at that matters. It’s what you see.”

 

על הדמויות:

פני-

היא אישה צעירה, רזה ודקיקה, שיער שחור ועיניים בצבע שוקולד וסטודנטית במגמת ריקוד. היא משקיעה את כל כולה באימונים ולא מוכנה לבזבז זמן על משהו אחר, כמו אהבה למשל. היא גרה עם ההורים שלה ועם אחותה הצעירה. הקשר עם אמא שלה רופף מאוד, עם אחותה הוא בסדר ועם אביה יש את הקשר הכי חזק בעולם. אביה הוא המשענת שלה. הוא היחידי שרואה אותה באמת ומעריץ אותה.

 

גאווין-

הוא חתיך הורס עם העיניים הכי ירוקות בעולם, גבוה, מקועקע ועם חיוך כובש. על פניו הוא נראה כמו צרה צרורה אך משהו בנינוחות שהוא משרה פשוט גורמת לאנשים להתמוגג ממנו. הוא יציב, סולידי, נוכח ואוהב. אך בה בעת, גם לו קשה להתחבר ולהתחייב לאורך זמן. הוא פרפר. או ליתר דיוק היה, עד שעיניו ראו את פני.

 

גאווין מרגיש חיבור מיידי ומכריז שהיא החברה הכי טובה שלו ומזמין אותה לצאת.

פני, נאמנה להחלטותיה, מחליטה להתעלם מהכימיה המדהימה שביניהם ומפחדת לנסות. היא מבינה שהוא מיוחד!

“His eyes were like truth serum to me.

 היא מבהירה לו חד משמעית שלא יהיה ביניהם כלום חוץ מידידות. את ליבי היא מחצה, לא רק את זה של גאווין! הוא מתקשה להשלים עם זה אבל מחליט לכבד את רצונה, הכל רק לא לאבד אותה.

 

דמויות המשנה מצומצמות ולכל אחת תפקיד מרכזי ותרמה לעיבוי העלילה.

הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטם של פני ושל גאווין לסירוגין. אהבתי את המעבר בין השנים כי זה הביא אותנו בדיוק לנקודת הפתיחה בספר. מודה שזה ספרה הראשון של רנה קרלינו שאני קוראת והתאהבתי בכתיבתה הקולחת. הטקסט רווי בשנינות ובהומור. היו קטעים שהצחקתי בקול! ותאמינו לי, לא קל להצחיק אותי בספר. קבלו דוגמה:

He practically stuck his whole tongue down my throat. I was like, ‘Dude, it’s not a race to Tonsil Town.’ Just a total turnoff, you know?”

 

אהבתי את צורת בניית העלילה והתפתחותה. אהבתי את הטוויסטים הקטנים שהביאו להחלטות הרות גורל עבור פני וגאווין. מדהים ששמרו על קשר אפלטוני חרף המשיכה והכימיה המדהימות שהם חולקים. אנשים לא הבינו את הקשר ביניהם, והאמת? גם אני לא! בעצם סירבתי כי רציתי יותר עבור שניהם. אבל ברגע שכל החלקים נופלים למקום, ההבנה מכה בפני. המתח היה תמיד שם אבל התכחשו לו נחרצות. יצאה לי הנשמה עד שהגיעו למצב שבו קלטו שאין מנוס! בחיי, סיפור אהבה מדהים כזה עוד לא קראתי.

 

 

לסיכום, זה סיפור על חיבור, על אהבה, הכלה וחיבוק האחר למרות ובזכות חסרונותיו. סיפור על שניים שמוכנים לעשות הכל האחד למען השניה והכל ממקום טהור ומקסים.

 

Life will change and change again. You just have to find a port in this storm.

 

מומלץ בחום!

הסתקרנתן? לרכישת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

 

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה