Aly Martinez.

כתבת היכרות מאת לירן קול.

את אלי מרטינז הכרתי אי שם בשנת 2016 כאשר קראתי שני דואטים שלה ברצף, את אחד מהם הכרתם כאשר תורגם לעברית בהוצאת “סתיו הוצאה לאור” וגם היה לי העונג לערוך את תרגומו –
“השבה” ו”שינוי”.

הדואט בו אני רוצה להתמקד כעת הוא “The Fall Up”, כאשר “The Fall Up” הוא הספר הראשון ו“The Spiral Down” הוא הספר השני. כשבועיים לפני כתיבת כתבה זו סיימתי את הדואט האחרון שכתבה והייתי בשוונג אז….. תהנו!

לכאורה, אין שום קשר בין שני הספרים, אך העובדה כי הגיבורה מהספר הראשון, לוי וויליאמס וגיבור הספר השני הנרי אלכסנדר הם חברים בנפש, הסיפור מובן הרבה יותר וכך גם הקשר ביניהם כאשר קוראים את שני הספרים באותו הסדר שהסופרת התכוונה שנקרא.

זו לא הולכת להיות סקירה “טיפוסית” מאחר ואת הדואט קראתי מזמן וכל מי שמכיר אותי יודע שאני קוראת ושוכחת מהר, ללא כל קשר לתוכן הספר. אבל כן רציתי לחשוף אתכם קוראי הז’אנר לעוד דואט מידיה של אחת הסופרות הכי מוכשרות בז’אנר.

לוי וויליאמס היא זמרת פופ בסוף שנות העשרים לחייה אשר מתחבטת בעובדה כי אינה מתאימה ל”אור הזרקורים” אך מעריציה דורשים זאת ממנה. היא מציגה על הבמה נערת פופ שמחה ומאושרת בלי דאגה אחת בראש. אבל אחרי שההופעה נגמרת ואור הזרקורים כבה, היא מוצאת את עצמה על גשר הזהב שבסן-פרנסיסקו (מפורסם בשל היותו אחד הגשרים הפופולריים בהתאבדויות, *נכון עד למרץ 2015 כאשר הציבו מחסום) ושם היא פוגשת בסאם ריברס. סאם, אשר מתאבל על מות אחותו שהתאבדה מספר חודשים לפני כן באותו מקום בדיוק, מייחל לשובה מן המים או מבקש שהגלגל יחזור לאחור והוא יוכל לשים יותר לב לסימני המצוקה באחותו ולמנוע את האסון.

כל אחד מהם בטוח שהשני מגיע לגשר על מנת למצוא את מותו, וסאם אשר אינו מזהה את לוי בשל המסכות שהיא עוטה על פניה וגופה, חש בצורך עז לעזור לאישה הזרה ומגיע מדי ערב אל הגשר, פותח עמה בשיחת-חולין, ולו רק כדי לדחות את הצורך שלה לשים קץ לחייה.

מיותר לציין כי השניים התאהבו ולספר יש סוף טוב (אל דאגה).

הספר השני הדואט מספר את סיפורו של הנרי אלכסנדר, זמר הפופ המצליח ביותר בעולם וחברה הטוב ביותר של לוי, גיי מוצהר אשר לא מתבייש בעובדה שההנאה הגדולה ביותר שלו היא “להפוך” סטרייטים לגייז. מסע הופעות אחד משנה את חייו לנצח, כאשר טייס ששכר להטיס אותו במטוסו הפרטי חש כאבים בחזה והמנהל שלו נאלץ להחליפו. שיחת טלפון אחת מביאה את אוון רות’, טייס במשרה חלקית להטיס את הנרי אל מחוז חפצו, ואל ההרפתקה הגדולה ביותר שידעו שניהם אי פעם.

 

שני הספרים מסופרים בגוף ראשון מנקודות מבטם של לוי וסאם ולאחר מכן של הנרי ואוון לסירוגין.

אני לא יודעת מה יש בדואטים אשר גורמים לכתיבה של הסופרת להתחדד ולהשתפר, הסדרות אשר כתבה אינן מושכות אותי ולא משתוות לדואט זה, לדואט “Retrieval” (“השבה”), לדואטים הבאים אני מצרפת לכן קישורים לסקירותיי

לדואט “The Darkest Sunrise”,

http://romance.indiebook.co.il/the-darkest-sunrise-the-brightest-sunset-aly-martinez/

לדואט “The Truth

http://romance.indiebook.co.il/the-truth-duet-aly-martinez/

או לדואט האחרון שכתבה “The Regret”.

http://romance.indiebook.co.il/the-regret-duet-aly-martinez/

מומלץ בחום.

אוקטובר 2015, מאי 2016

 

* ויקיפדיה, גשר שער הזהב.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישת הדואט “Retrieval” (“השבה”) בעברית לחצו כאן.

לקריאת הפרק הראשון ולרכישת דואט ההשבה Retrieval Duet בשפת המקור לחצו כאן.

לקריאת הפרק הראשון ולרכישה של הספר The Fall Up  לחצו כאן.

לקריאת הפרק הראשון ולרכישת הספר The Spiral Down  לחצו כאן.

 

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה