תעתוע מאת קולין הובר.

סקירה מאת יעל אסולין.

עד היום הכרתי את קולין הובר כסופרת מתקתקה עם ספרים חמודים שמעבירים את הזמן בכיף (למעט איתנו זה נגמר שהוא ספר חובה לכל אישה אבל הוא כבר שייך לדיון אחר), וכששמעתי לא מעט על הספר תעתוע הבנתי שעומד לפני משהו שונה אבל באמת ששום דבר ושום סקירה לא הכינו אותי למה שקראתי….

** “אין אור במקום שאנחנו הולכים אליו. וזאת האזהרה האחרונה שתקבלו.
אפֵלה לפניכם!

מדובר ברומן עטוף במותחן פסיכולוגי,  מותחן שכשסיימתי אותו הרגשתי ששיחקו לי בראש בלי למצמץ והייתי צריכה כמה שעות לעכל את מה שקראתי….

הספר מביא את סיפורה של לואן אשלי שמקבלת הצעה מג’רמי קרופורד, בעלה של הסופרת המצליחה וריטי קרופורד, לבוא אל ביתם על מנת לסיים את הספרים האחרונים בסדרה שוריטי כתבה וזאת בגלל שוריטי מרותקת למיטתה בעקבות תאונת דרכים.

לואן מגיעה לביתם למספר ימים על מנת לאסוף חומר מחדר העבודה של וריטי בשביל לכתוב את הספרים ומגלה שם כתב עת של וריטי שחושף את האמת מאחורי האירועים הטראגיים בחייהם של בני הזוג.

מה קרה באמת בחייהם של ג’רמי ווריטי וכיצד קריאת כתב היד הזה תשפיע על לואן?

כתב היד של וריטי מובא לנו כסיפור נוסף בתוך הספר וחושף אמת לא קלה לקריאה ובמקביל אנו רואים את התמודדותה של לואן עם הסיפור שנחשף, עם חייה שעוד לפני שקיבלה את הצעת העבודה הזו היו לא קלים במיוחד, ועם הרגשות שהיא מפתחת כלפי ג’רמי והדילמה הקשה- האם לחשוף בפניו את כתב היד הזה שעלול לטלטל אותו או שיש דברים שעדיף שיישארו קבורים לנצח?

אני מודה, לא ציפיתי למה שקראתי. למרות כל האזהרות וכל הסקירות של מי שכבר קראה, קולין הצליחה להפתיע אותי ולסחוף אותי לתוך עולם מטורף של אנשים שבורים, של טרגדיות משפחתיות ושל סיפור חיים שהיה לא קל להיחשף אליו וככל שסיפורה של וריטי התבהר כך עלו התהיות- מה עכשיו? איך מתמודדים עם האמת שנחשפת?

הדמות של ליאן כתובה מעולה כך שממש הרגשתי את החששות והאימה שלה כשהיא קוראת את כתב העת והייתי לחוצה כמוה לראות איך הסיפור יתפתח. מדובר בספר לא קל, עם סצנות לא פשוטות שצמררו אותי אבל כמו מכורה לא יכולתי להפסיק לקרוא והייתי חייבת לראות את תגובות הדמויות להשתלשלויות האירועים וגם כשחשבתי שאני יודעת ומבינה, באה המחברת והפתיעה אותי מחדש.

יש לי עוד כל כך הרבה לומר על הספר ועל מה שהוא גרם לי להרגיש ולחשוב אבל לצערי אני מרגישה שכל דבר שארשום עלול לעשות ספויילר ולכן אני נאלצת לעצור ולא להרחיב ואשמח לדבר עליו עם מי שכבר קראה אותו. ומי שטרם קראה- רוצו, אל תוותרו ואל תתכוננו לכלום כי אי אפשר באמת להתכונן לספר הזה שמקבל ממני בלי למצמץ חמישה לבבות סגולים.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה