תעתוע מאת קולין הובר.

סקירה מאת ענת שדה.

“כשמוצאים מישהו שמעלים את כל הצדדים השליליים בחייך, קשה שלא להזדקק לו”

כשסיימתי את הספר המבריק הזה, הלסת שלי הייתה על הריצפה וסירבה לחזור למקום. מה זה הספר הזה??!!

אני חובבת מושבעת של ספרי מתח פסיכולוגיים, תעתוע הוא בדיוק מסוג הספרים שאני מתפללת אליהם, ספר מתח פסיכולוגי שמשלב גם סיפור רומנטי ואירוטי והוא כל כך מבריק, ומטורלל שלא הצלחתי להניח לו. העובדה שקראתי אותו בחנוכה עם שלושה ילדים צמאי הצגות, ניג’וסים וסוכר לא עזרה בכלל.

לואן אשלי היא סופרת ספרי מתח, מופנמת וחסרת ביטחון , לאחר טרגדיה ששאבה ממנה את כל כוחותיה הנפשיים והכלכליים.  בדרכה לפגישה עם הסוכן שלה, בעקבות הצעת עבודה מסתורית, היא פוגשת את ג’רמי קרופורד. לא אספר לכם על המפגש הראשון ביניהם , כי הוא כל כך עוצמתי שהקורא צריך לחוות אותו בעצמו.

לואן שוב נפגשת עם ג’רמי והפעם בפגישה עסקית. והוא מציע ללורן הצעה שאי אפשר לסרב לה. סכום שערורייתי כדי להמשיך את סדרת הספרים של אשתו וריטי, שככל הנראה לא מסוגלת להשלים בגלל תאונה שעברה.

לואן מקבלת את ההצעה ונוסעת לביתם של ג’רמי ווריטי לכמה ימים כדי לאסוף חומר לשלושת ספרי ההמשך . כשהיא מנסה לעשות סדר בכל הרי הדפים והטיוטות היא מוצאת כתב יד שמכיל אוטוביוגרפיה של וריטי על חייה. לואן לא מצליחה להשתלט על הסקרנות שלה ומתחילה לקרוא

כתב היד של וריטי מתגלה ללואן כאוטוביוגרפיה מטורפת ומעוותת של אישה אובססיבית, וככל שלואן מתקדמת בקריאה היא מפתחת שנאה וגועל מהאישה . לואן מתחילה גם לפתח רגשות עמוקים לג’רמי ומתלבטת אם לשתף אותו בכתב יד שמצאה.

האם ג’רמי יגלה עם מי הוא באמת התחתן או שכתב היד לא יתגלה לו לעולם?

“תעתוע” הוא בעיניי הספר החזק ביותר של קולין הובר. פתיחת הספר כל כך חזקה ומפתיעה שמהרגע הזה הבנתי שהספר הזה יהיה שונה לגמרי מכל הספרים הקודמים שלה. דמותו של ג’רמי היא דמות מדהימה בעיניי, מורכבת, מהורהרת, גבר פצוע עם לב מדמם שעדיין שרוי באבל. אהבתי את התהליך האיטי שלואן וג’רמי עברו מהרגע שהיו שני זרים עד לרגע ההתאהבות. דמותה של וריטי כפי שנגלת לנו מכתב היד שלה , היא דמות שמשאירה את הקורא בהלם של ממש.

בסופו של הספר יש טוויסט שמשאיר את הסוף נתון לפרשנות של הקורא, ולמרות שמצאתי שהוא לא לגמרי אמין, המשכתי לחשוב על הספר הזה עוד ועוד הרבה אחרי שהסתיים.

“הכנתי למיטה את לבי ואת קרביי ואת מוחי ואת תקוותי. באותו רגע קרסתי. לא התאהבתי. פשוט… קרסתי. כאילו כל חיי עמדתי על קצה צוק, וסוף סוף – אחרי שפגשתי את ג’רמי – חשתי בטוחה מספיק לקפוץ. מפני שלראשונה בחיי חשתי בטוחה שלא אנחת. שאמשיך לעוף לנצח.”

לסיכום, ספר מבריק , איכותי ומעולה שמשאיר את הקורא ללא מילים. מומלץ בחום !!!

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה