רציתי היום לדבר על משהו שגיליתי לאורך כל זמני בז’אנר הרומנטי והוא “הספר השלישי”.

עבורכם, קוראי כתב העת, אספתי שבעה ספרים שיוכלו לתת תמונה מעט שונה ודווקא להעלות את הספר השלישי על הגל. הולך להיות מעניין!

תסמונת הספר בשלישי.

רציתי היום לדבר על משהו שגיליתי לאורך כל זמני בז’אנר הרומנטי והוא “הספר השלישי”.

אתם בוודאי מכירים את זה: מתחילים לקרוא ספר כלשהו ומגלים שלאחריו מגיע ספר נוסף, על אחיו של הגיבור / החבר הכי טוב שלו / שותפו לעסקים וכו’.

מקריאת סקירות, המלצות על ספרים ודעות שונות שאני עוקבת אחריהן באופן שוטף עולה כי לרוב הקוראים “נתפסים” לספר הראשון במחשבה כי הוא היה כל כך טוב, ואין שום סיכוי שהספרים הבאים אחריו יוכלו להתעלות עליו.

עבורכם, קוראי כתב העת, אספתי שבעה ספרים שיוכלו לתת תמונה מעט שונה ודווקא להעלות את הספר השלישי על הגל.

 

Rival – Penelope Douglas

אין שום ספק שהסדרה הזאת זכתה בלבי ובהערצתי מההתחלה אך הקסם האמיתי התחיל, לפחות בעיני, במחציתו של הספר השני שתורגם לעברית לא מזמן – “עד שבאת את” (Until You). הספר השלישי, המספר את סיפורו של מאדוק, החבר הכי טוב של ג’ארד (גיבור הספרים הראשון והשני), עשוי מכל מה שספר טוב אמור להיות עשוי. גיבור מעונה עם משפחה מעורערת, גיבורה חזקה שלא נותנת לגיבור להחליט עבורה ויודעת לעמוד על שלה.

Shattered by You – Nashoda Rose

סדרת הספרים המותחת ויש שיאמרו, אפלה-לייט, הפיקה את הזוג הראשון במסווה של חטיפה, סחר בנשים ומועדון אגרוף לא חוקי, אך מדובר בסך הכל בחברי להקת רוק מעט שונים. בעוד שהספר הראשון והשני נוגעים בנושאים חשובים כשלעצמם, בעיני הסיפור של הייבן וכריסיס הוא הטוב ביותר. אין בעיני התמודדות וחזרה לשגרת חיים נורמלית קשה יותר מבחורה שעברה דברים דומים לאלו שעברה הייבן, וכריסיס הוא אחד הדמויות הכי כיפיות שיצא לי לקרוא עליהן, על אף הצורה המעט מדכאת בה מוצגת העלילה בספר.

Lead – Kylie Scott

סדרת Stage Dive שתורגמה לעברית ונקראת “צלילת במה”, הביאה אלינו ארבעה חברי להקה שכל אחד מהם מבליט את אישיותו, כל אחד בספרו שלו. הספר השלישי בסדרה, Lead, המספר על הסולן של הלהקה – ג’ימי פאריס, מציג פן מעט שונה על החיים הזוהרים של כוכב רוק. הוא מציג בעיות הקשורות להתמכרויות המשפיעות עליו ועל הסובבים אותו. מה גם שמבין ארבעת הספרים, דמות הגיבורה בספר זה היא היחידה שהצלחתי להתחבר אליה בתור קוראת, מה שמוסיף לספר עוד כמה נקודות זכות.

The Silent Waters – Brittainy C. Cherry

הפעם, לא מדובר בסדרה של חברים או מכרים, אלא ארבעה ספרים שהנושא המשותף להם הוא האלמנטים מהטבע, ובכל ספר בחרה הסופרת ליצור עלילה מיוחדת במינה הקשורה בעיניה לאחד מן האלמנטים. אש, אוויר, מים, אדמה. הספר השלישי, הקשור לאלמנט המים, הוא בעיני הספר הטוב ביותר בסדרה מאחר ומעבר לסיפור אהבה יוצא דופן שלא דומה לשום דבר שקראתי קודם לכן. טראומה אשר חווה ילדה קטנה מוסיפה לסיפור פן מסתורי ומותח וכל מי שמכיר אותי יודע – אין שום דבר שאני אוהבת יותר מסיפור אהבה המשלב בתוכו מתח שמרעיד את הגוף וגורם ללב לפרפר.

Say I’m Yours – Corinne Michaels

גם סדרת הקאובויים שתורגמה לעברית לא מזמן, הביאה אלינו שלושה אחים מקסימים ושובי לב, כל אחד בדרך שלו. מדעות שונות שאספתי מאז שהסדרה יצאה, וויאט שהוא גיבור הספר השני הוא האהוב על רוב הקוראים בגלל הסיפור המרגש והחוויה שעבר עם בת זוגתו אנג’י. אך אותי כבש ללא ספק הספר על האח השלישי, טרנט. האחריות שנפלה על כתפיו והרצון להגן על אהוביו גבה ממנו מחיר גבוה ואהבתו לגרייס נדחקה לשוליים. גם סיפור הגעתו לעולם של טרנט נגע ללבי בצורה הכי מיוחדת וחוץ מזה, תבינו אותי. הוא שוטר.

On Point – Annabeth Albert

גם בגזרת הספרים בתת הז’אנר M/M (Male / Male) נפלה לידי סדרת החיילים Out of Uniform הכוללת ששה ספרים על זוגות שונים עם בעיות שונות משלהם, הספר השלישי בעיני עשה את העבודה בצורה הטובה ביותר. שני החברים הטובים, בן ה”פרפר” ומדוקס השקט שרק רוצה להיות של בן ושבן יהיה שלו. הם משרתים וגם גרים יחד. האופן שבו מדוקס מתאר את חייו וכיצד רוצה לראותם על אף הלחץ המתקבל מחבריו וסביבתו, מקסים בעיני ומחבר את הכל לסיפור מדהים.

Undo Me – M. Robinson

לבסוף, סדרה שקראתי לפני מה שנראה כמו יובלות שלמים – The Good Ol’ Boys (או בתרגום חופשי, החברה הטובים). הסדרה מספרת על ארבעת חברי ילדות שגדלו יחד וכל ספר בסדרה מספר את סיפורו של חבר אחר, מגיל ילדות ועד לבגרות, על חייו כ”אח” של החברה הטובים ושלו לחוד. הספר השלישי, המספר את הסיפור של דילן, נותן הצצה לא רק אל חייו ועל מה שעבר, אלא גם על גיבורת הספר – אודרי, אשר מבחינת כל גיבורות הסדרה אליה התחברתי וכאבתי את כאבה יותר מכולן. אה כן, וגם דילן הוא שוטר.

אני רק אוסיף: למי שקרא את הספר El Diablo (אל דיאבלו) שתורגם לעברית, גיבור הספר הוא הדוד של גיבורת הספר הרביעי בסדרה הזאת.

 

לסיכום, אני רוצה לציין כי כל הספרים שהוזכרו כאן הינם העדפותיי האישיות בלבד.

 

 

לירן קול.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה