תגידי שתישארי מאת קורין מייקלס.

סקירה מאת ורד פרץ צעירי.

ספר ראשון בסדרת תגידי ש…

יש משהו שמאז ומעולם משך אותי בספרי הזדמנות שניה.

אולי מפני שרבים מאתנו, בניהם אני, חוטאים בזאת ונמנעים פעמים רבות מלהעניק אותה לאנשים בחיינו.

לא פעם נעדיף להרחיק ולנתק את האנשים שנפגענו מהם על מנת להגן על עצמנו ועל ליבנו בכדי שלא נצטרך לחוש את הכאב שחשנו בראשונה. אך זו אליה וקוץ בה, כי בזמן שאנו מנסים להימנע מהפגיעה אנו עשויים לפספס ובגדול.

האם נהיה מוכנים לקחת את הסיכון?

 

בתחילתו של הספר פרסלי בנסון חווה טרגדיה אשר מותירה לה ברירה אחת והיא לקחת את המושכות לידיה ולשקם את חייה ואת חייהם של שני בניה.

בזמן שהיא אוספת את השברים ומתחילה לנתב את דרכה אט אט בין ההריסות, עולמה מתרסק עליה בשנית כשהיא מגלה שכל מה שחשבה והאמינה בו עד כה אינו כפי שהוא נראה.

בלית ברירה היא נאלצת להשאיר מאחוריה את הבית שבנתה ואת העסק שהקימה במו ידיה ולעשות את הדבר שלא האמינה שתעשה והוא לחזור להתגורר עם הוריה בעיירה בל באקל. הדבר היחיד שמצליח לנחם אותה הוא שאחרי כל שעברה היא לא תצטרך לפגוש בזאק הנינגטון, אהבת נעוריה שנטש אותה שנים רבות קודם לכן.

כשהיא מגיעה לבל באקל מתחוור לה כי היא אינה היחידה שחזרה ושגם זאק חזר לעיירה מספר שנים קודם לכן, מסיבותיו שלו.

האם אהבות גדולות מסוג שחוו פרסלי וזאק ראויות להזדמנות שניה?

האם ניתן להתגבר על משקעי העבר והסודות הטמונים יחד איתם זמן כה רב?

או שמא החשש הכה גדול  מלהיפגע יגבר על הרצון להרגיש נאהבים מחדש?

“זה שאוהבים מישהו או סומכים עליו לא אומר שאנחנו טיפשים. לפעמים המישהו הזה אוהב אותנו בחזרה.”

הדרך שעושים בסופו של דבר זאק ופרסלי אל עבר חידוש הזוגיות בניהם והתגברות על משקעי העבר אינה קלה והיא רצופת מכשולים.

“אני לא רוצה קל, זאק. אני פשוט לא רוצה סבל.”

“אני לא רוצה לפגוע בך לעולם.”

“אני יודעת שאתה לא יכול להבטיח את זה.”

“לא, אני לא יכול. אבל אני יכול להבטיח שאני לא אעזוב בקלות. אני אתיש אותך, פרסלי מיי. אני אזכיר לך שלפעמים הסיכוי שווה את הסיכון.”

בספר הזה הגיבורים אינם מתמודדים עם השדים שלהם בלבד, אלא עם תושבי העיירה, החשש מהסביבה וממה שיחשבו עליהם, והחשוב ביותר, עם ילדיה של פרסלי.

בספר ניתן לראות את התמודדותם של הילדים עם כל ההתרחשויות ואת התבגרותם לאורך כל הספר. הקוראים יכולים לראות בבירור את התהליך שהיא וילדיה עושים כל הדרך מהתנגדות לקבלה ולתחושת שייכות לאנשים בחייהם ולמקום החדש אליו הם מרגישים בסופו של דבר שייכים.

לסיכום,

זהו ספר המספר על אהבה בוגרת, ספר המדבר על שני אנשים שאינם מושלמים. שטעו בעברם, ושיכול מאוד להיות שיטעו גם בעתיד, אבל בכל זאת אמיצים דיים בכדי לתת לעצמם את ההזדמנות השנייה שמגיעה להם ושהם רוצים בה כל כך. בנוסף, הספר אינו עוסק רק בזוג הבונה את חייו, אלא בזוג שנאלץ להתמודד לא רק עם משקעיו שלו, אלא עם משקעי הילדים שמגיעים יחד באותה החבילה,  וזה מרענן!

זהו ספר שבו מבחינתי לפחות, כל אחת מדמויות המשנה הייתה חשובה והכרחית להתפתחותה של העלילה ותרמה בדרכה שלה, ובפרט וואייט, אחיו של זאק. אני יותר ממחכה להגיע לספר שלו בסדרה.

 

מקווה שתיהנו ממנו כמו שאני נהניתי!

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה