תגידי שתישארי מאת קורין מייקלס.

סקירה מאת איה אבראהים.

ספר ראשון בסדרת תגידי ש…

 הכריכות פורסמו ושם החלטתי שאקרא את הסדרה. את התקציר לא טרחתי לקרוא כי הכריכות בחרו בי אז תודה ללירז עמר על העיצוב הנפלא.

 

הסיפור מתחיל ביום שגרתי בחייה של פרסלי בנסון. היא חוזרת הביתה מהעבודה אך לא חושבת לרגע שמה שיחכה לה בבית יטלטל את עולמה ואת עולמם של התאומים שלה. בכיתי בכי תמרורים כבר על ההתחלה וזה מעולה!

 

פרסלי נקלעת לצרות כלכליות ומאבדת את הכול. ולמרות רצונה וגאוותה, היא נאלצת לחזור לבל באקל שבמדינת טנסי, לחווה של הוריה. היא חוזרת למקום שנשבעה לא לחזור אליו לעולם. הכאב שלה הוא בן 17 שנים. אהבת חייה מאז היא זוכרת את עצמה נגמרה בגלל החלטתו של אהובה, זאכרי (זאק) הנינגטון. הוא לא נשאר. בודדה, עצובה, כאובה ומאוכזבת היא מתפרקת לרסיסים.

 

החזרה הביתה עם בניה היא מעל ליכולותיה, אך הייתה בליבה נחמה קטנה: הוא לא יהיה שם. אך לגורל יש תוכניות אחרות עבורם.

הם נפגשים.

הם שונים.

הם אינם הילדים שהיו לפני 17 שנים.

השתיקה שהייתה ביניהם מגיעה לקצה.

האם יוכלו להתגבר על העבר? האם יהיו כנים זה עם זו? האם נותרו גחלים היכן שבערה אש יוקדת בעבר? האם יתנו לעצמם לנצל את ההזדמנות השניה?

 

“אין אדם חי שאין לו איזה שלד בארון. אבל ככל שתחזיקי אותו שם יותר זמן, ככה הוא יעכב אותך יותר זמן.”

 

פרסלי וזאק בשנות השלושים לחייהם ואני חייבת להודות שזה מרענן ונפלא!

פרסלי בנסון-

פה אנחנו מקבלים אישה שהיא אמא לשני ילדים, אחת שעברה חוויות קשות לאחרונה שגרמו לה לשנות את מסלול חייה ואת חיי ילדיה והכל במטרה להתגבר על הקשיים. אהבתי את העוצמות בהן היא אוהבת את ילדיה ומעניקה מעצמה למענם. היא הצליחה לגעת בי ולרגש אותי כי מצד אחד ראיתי אותה כשברירית ומצד שני, היא הראתה לי שהיא פייטרית לא קטנה ואחת שעומדת על שלה. היא צינית ובעלת חוש הומור וזה שילוב יפה. היא סוחבת את שברון ליבה מאובדן אהבתו של זאק בעבר ומתמודדת עם כמה סודות משלה.

 

זאק הנינגטון-

איזה גבר מדהים! חייבת לציין שהוא דמות שקל מאוד לאהוב כי הוא בא ממקום אמיתי. הוא בשל ומתמודד עם השלכות בחירותיו ועם כובד יגונו על אובדן אהבתו לפרסלי. האיש הזה יודע לאהוב! הוא עקשן, בעל אופי חזק, החלטי אך רגיש, מכיל, בעל לב רחב ונחוש.

 

דמויות המשנה נפלאות והתאהבתי במיוחד בוואייט, אחיו הצעיר של זאק ולכן אני מתה לקרוא את הספר שלו.

 

הספר מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטם של פרסלי ושל זאק. אהבתי את השנינות מצד, ואת הרגש מצד שני. היו הרבה קטעים שבהם צחקתי בקול רם, וקטעים אחרים שליבי נחמץ. הכתיבה מעולה! התרגום פשוט מאוד מושלם וללא חת וזה ממש הוסיף להנאה מהטקסט. אהבתי שהסופרת נגעה בנושא הזדמנות שניה לאהבה. אהבתי את הרגישות בה טופל נושא האובדן. אהבתי את תחושת המשפחה והקהילה שנטפה מעמודי הספר. אהבתי את התפתחות העלילה שבה הכל התרחש במינון ובלי מריחות מיותרות. התמוגגתי מסיפור אהבתם של פרסלי וזאק ואהבתי את הסוף המקסים. ממש כיף לסיים את הספר עם חיוך על הפנים. במילה אחת: התענגתי! בשתי מילים: ממליצה בחום!

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה