ריפטייד מאת אוריה מימון – כהן.

סקירה מאת אורלי שטרית.

אל הספר הזה הגעתי מעט סקפטית. מודה, את ארמונות בחול קראתי ונהנתי.

הפלייליסט היה הורס (כאן יותר) אבל עדיין, לא הרגשתי שלמות.

כאן הייתי בשוק, סיימתי מעולפת לא האמנתי שזה ספר שני של הסופרת, מבחינתי נעשתה כאן קפיצת מדרגה בצעדי ענק. הרגיש כמו ספר חמישי-שישי הפכתי לשבויה, אקרא בוודאות כל ספר שתוציא. זהו ספר שעשוי מעולה, העלילה מרתקת וסוחפת הדמויות כובשות – פרפקטו.

מודה ומתוודה שבעקבות הספר עלה בי רצון עז להתחיל לגלוש ולהיכנס לים שאותו אני אוהבת ומכבדת אבל רק מרחוק (אני ירושלמית אז גם על המכשול הזה אצטרך להתגבר)

“כי מה שאבד

כמו אני או אתה,

בסוף את עצמנו

בים שוב נמצא”

 

ריפטייד – זיהוי גלי סחף לא למהר לשחות חזרה אל החוף, לא להתנגד. לשמור כוחות. להחזיק את הראש מעל המים וכשהמים שוקטים רק אז לחזור לחוף.

דילן רייס –ע”ש בוב דילן מהאבנים המתגלגלות היא בת 16 בלונדינית מנומשת ועקשנית היא לא מאמינה בהזדמנות שניה, היא טוטאלית פזיזה ופרועה היא מונעת מהרגש ולא מהראש.

היא גולשת טובה הים, הוא חלק בלתי נפרד ממנה היא אוהבת ונושמת אותו מינקותה.

“הים הוא הקרוב ביותר שאליו נגיע בעולם אחר”.

דילן  קשורה לאביה והוא זה שלימד אותה והסביר לה איך לזהות אהבת אמת הוא תיאר לה את ה”ניצוצות” שתרגיש בגופה.

לדילן יש את אלי חברתה הטובה – החצי שלה. “צאי, צאי מאיפה שתהיי,” שמאמינה שאין אנשים רעים בעולם יש אנשים שרע להם, הם מעין רביעייה אלי ודילן, לוק וקרי אחיהם והחבריהם הטובים ביותר.

בחנות תקליטים היא פוגשת את ריף טיילור שגורם לה במיידית ל”ניצוצות” היא מתבלבלת, ריף מקניט אותה על אהבתה לקולדפליי ומכאן זהו הכינוי שהדביק לה.

ריף טיילור – ‘אמא שלי חשבה שאם תקרא לי על שם הדבר הכי יפה בים, אבא שלי יאהב אותי יותר מאשר את הים’ , אמו נטשה. ריף מכור לים הוא גולש מחונן, יש לו גומות ממיסות שיער ארוך ועיני קרמל חודרות. אני התאהבתי וכמותי כל בנות מונטריי.

“אם את רוצה לשלוט בגל, תהיי חלק ממנו,” ריף מלמד אותה לרכוב עם הגל כמוהו ולא על הגל.

שניהם “נשמות מלוחות” שכאילו נולדו כדגים בים, כאן מתחילה אהבת נעורים יפה טהורה ומאושרת אהבה שמשאירה פרפרים בלב ולא עוזבת.

בדיוק ביום שחשבה דילן כי הוא היום המאושר בחייה קורה אירוע שהופך את כל חייה על פיהם השמחה והכיף כבר לא מנת חלקה. החיים כפי שהכירה לא יחזרו…

מבחינתי הספר מחולק לשניים עד כאן החלק הראשון.

שני אירועים משני חיים. שני אירועים עצובים ומרסקים שלאף אחד לא הייתה שליטה עליהם. שני אנשים אהובים שאבדו לה בדרכה.

אשמה גורמת לדילן לעזוב את כל שהכירה, היא מאכלת ומכרסמת בה. המקרה הסיט את מסלול חייה והשפיע גם על הקריירה שלה ,בעצם לא פסח על כל אחת ואחת ובחירותיה.

היא בורחת ומתנתקת, היא חיה חיים אחרים הרחק מאהבותיה. היא מענישה את עצמה ולא נכנסת יותר למים, ריף הוא היחיד שיודע את הסיבה.

היא מתפקדת כיועצת היא הופכת לאלגנטית ומרוסנת. החוצפה והסערה שהיו חלק מאופייה שכחה.

היא מנהלת “מערכת יחסים” אם ניתן לכנות זאת כך שמבוססת על סקס מזדמן עם הבוס שלה קופר ברוקס.

קופר ברוקס – הוא מעניק לדילן תחושת בטחון ויציבות. הוא עשיר אך ענו וצנוע. הוא נולד לכסף אך זה לא מונע ממנו לעבוד קשה למען החברה והקהילה “נקודת הפתיחה שלך לא קובעת מי אתה”

זה המוטו שלו. נכון כסף עוזר אבל כל השאר זה לגמרי הוא.

קופר הוא בדיוק מה שדילן צריכה בחייה החדשים הוא מוכן לקבל ממנה את כל מה שתיתן, הוא לא לוחץ עליה. היה לי מאוד מוזר לקבל את כל הטוטאליות שלו כלפיה, זה הרגיש לי לא אפשרי לא מציאותי, בסוף קיבלתי גם לכך תשובות כי לקופר יש גם סודות.

לוק אחיה מתחתן ודילן נאלצת לחזור למונטריי ,היא מפחדת מהמפגש עם ריף. מה שהיה ביניהם לא “נעלם” זה חי חזק ובועט זו אהבה. אך דילן נעולה. יותר מידי סודות שסופם להתגלות עולים וצפים. יותר מידי התמודדויות שלא בטוח שבכוחה לעבור.

האם היא כמו אלון החוף? לאלון החוף יש יכולת לתקן את עצמו. האם דילן תצליח ל”תקן” את עצמה בעצמה? ועד מתי תברח? ועם מי תישאר? עם ריף מהעבר או עם קופר העתיד?

לסיום: את הסקירה הזאת היה לי קשה לכתוב, הצלחתי ולא עשיתי שום ספויילר.

אני מקווה שהצלחתי להעביר את תחושותיי מהספר העוצמתי הזה. הסיפור טוב מרגש ובועט בבטן.

אני כל כך שמחה לבשר לכן שיש כאן “מאסטר-פיס”,  מבחינתי סיפור בלתי נשכח.

ציטוט מנצח: “אהבה היא לא מה שעושים כדי שיהיה טוב, אלא מה שלא עושים,” – כשאוהבים באמת, צריכים לקחת צעד אחורה מידי פעם, לחשוב מה טוב באמת לשני. לא תמיד צריכים לפעול ולעשות משהו, לפעמים מספיק שרק נהייה. אבל לפעמים צריך גם לשים מראה מול הפנים ולנסות לעזור ול”שקם” לתת יד בכדי לצאת מהחשיכה.

 

הוא יחזיק את השמיים בשבילה…

מאחלת לכולנו שיהיה תמיד מישהו כזה בחיינו שיחזיק תמיד את השמיים בשבילנו ומעלינו.

 

ממליצה בחום לקרוא.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה