קליע של קרח / פגיון של אש מאת דנה לוי אלגרוד.

סקירה מאת מירה רוזנפלד.

גילוי נאות, התלבטתי רבות אם לכתוב סקירה נפרדת לכל ספר או לכתוב סקירה אחת משולבת. לבסוף, ועל מנת להימנע מספוילרים, הוחלט – סקירה אחת. 
 

 
אז מה היה לנו כאן? 
רוצח שכיר אחד, נערת פיתוי אחת, המון אקשן, מתח השמור לאורך העלילה כולה, וסופרת אחת משוגעת שרוקחת כאן סיפור מטורף. 
כשאומרים שהמציאות חזקה מכל דמיון, לא מתכוונים לדמיון של דנה. כשדנה כותבת ספר, הדמיון שלה פורץ כל גבול. את גבולות המותר והאסור, את גבולות ההגיון, את גבולות התשוקה המוכרת והידועה לכאורה. 
 
קתי, קתרינה, היא לוליטה, נערת פיתוי. היא פועלת מטעם ״הסוכנות״. אסור לה להרגיש, אסור לה לחוות אהבה או תשוקה חלילה. גופה וליבה מקודשים לסוכנות. כל ישותה למען הסוכנות. 
 
מטרתה להפיל את אחד מאנשי העסקים המפוקפקים. אותו אדם עונה לשם גריגורי, והוא סדיסט מטורף. היא חיה איתו במשך שנים מספר והחליטה לברוח. הספר נפתח למעשה בבריחתה לאחר גילוי משמעותי ביותר בחייה. 
לאחר שמונה שנים – בהם הסתתרה היטב מהסוכנות ומאנשיה (או כך חשבה לפחות), מגיע לפתחה איש הקרח. הוא זכה בכינוי בזכות ולא בחסד.
 
איליה, בעל עיני הקרח התכולות, רוצח בהינף יד, בהינד עפעף, בלי לחשוב פעמיים. הוא נהנה מהרציחות, הן גורמות לו תשוקה בלתי מוסברת. הוא נשלח לחסל את קתרינה שבגדה וסרחה, שהעזה לעזוב את הסוכנות ולברוח. 
אך הוא מציע לה הצעה. ההצעה לא ממש ניתנת למשא ומתן. 
 
היא נענית להצעתו ונכנסת למערבולת מסחררת של טירוף, אקשן, של אכזריות איומה, של עינויים פיזיים ונפשיים ושל תעצומות נפש נדירות. 
 
קתרינה אישה חזקה, בעלת עקרונות, עומדת על שלה, לא ניתנת לתמרון בקלות. בכוחות עצמה, ביכולות של שורדת אמיתית, היא עומדת בגבורה מול האיומים הכי גדולים, מול האויבים הכי אכזריים.
או כמו שהיא אומרת ״הישרדות היא לא זכות היא חובה״. 
 
אליה, איש הקרח, בעל אינספור חיסולים, מה שנקרא ״לא רואה בעיניים״, מקצוען אמיתי, נשלח למשימה שנראית לכאורה פשוטה, להוסיף חיסול נוסף לרשימה האינסופית. 
 
אך מה קורה כשאיש הקרח פוגש באש הלוהטת של אישה שלא ניתן לעמוד בפניה? האם יכולה להתרחש פה אהבת אמת? האם האש תמיס את הקרח? 
 
במותחן מהיר וקצבי רוקמת המחברת רומן סוחף רווי תשוקה ויצרים, וכן, גם סיפור אהבה כמעט בלתי אפשרי, לצד התרחשויות סוערות ומסעירות. 
 
החלק הראשון היה סוער ומותח ואז בא החלק השני – בו דנה פשוט ״איבדה את זה״ והסיפור נהיה ממש מטורף!!! 
העלילה עלתה מדרגה, נהייתה פסיכית. לעיתים לא מציאותית והיו אף רגעים שגרמו לי להרים גבה. 
אבל היי, זוהי דנה, ודנה כמו שרק דנה מסוגלת, יוצרת לנו מציאויות הזויות ומוטרפות כמו אלו. 
 
הדואט מסופר כולו בגוף ראשון, מפיה של קתרינה (למעט פרק אחד בסוף), הוא מתאים מאוד לעלילה ועוזר לבניית הדמות ואמינותה.
 
לסיכום דואט היסטרי חסר מעצורים ! 
 
קריאה מהנה מובטחת.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה