פיית’ מאת סנדרה הבה.

סקירה מאת איה אבראהים.

כולנו זוכרים את האהבה הראשונה האמיתית שלנו, חלקנו לטוב וחלקנו עם צביטה בלב.

 

טיילר דיוויס לעולם לא ישכח את פיית’ קופר המתולתלת בעלת העיניים המהפנטות שגנבה לו את הלב רק כדי לעזוב אותו בלי הקדמה, בקור, באדישות והשאירה אותו ללקט את פירורי ליבו.

 

הם הכירו בתיכון כשפיית’ עברה עם משפחתה לעיירת וימברלי הקטנה שבה כולם מכירים את כולם, עם רמת ואיכות חיים גבוהים וממוקמת אסטרטגית בקרבת מקום לשתי ערים גדולות בטקסס.

 

את שלוות העיירה הזו עוכרת תופעה מטרידה. בני נוער נעלמים יום בהיר אחד. איש לא יודע לאן נעלמו, מי לקח אותם ומה עלה בגורלם. היחידי שמרים גבה ושואל בקול את השאלות הקשות הוא לא אחר מאשר טיילר ששם לנגד עיניו מטרה: הוא יהיה השריף הצעיר ביותר במחוז.

 

חולפות להן עשר שנים מרגע הפרידה הכואבת של טיילר ופיית’ והיא מוצאת את עצמה בחזרה בעיירה שהשאירה בה את ליבה, את אהבתה ואת חלומותיה שנגדעו.

 

פיית’ יודעת שלאנשים בומברלי יש זיכרון מצוין ושלא ישכחו ולא יסלחו לה ששברה את ליבו של טיילר, ותהיו בטוחים שגם הוא לא.

 

המפגש בין השניים מציף את חרדותיהם, את כאבם ואת הסודות ששמרו כל אחד לעצמו במרוצת הזמן.

 

על פניו שניהם המשיכו הלאה ובנו לעצמם חיים חדשים בלי שייקחו חלק זה בחייה של זו. האומנם הנתק יימשך? מה עם כל אותן שאלות שאכלו את שניהם במשך עשור? מה עם הרגש שהדחיקו? מה עם סגירת מעגל? מה כל אחד מהם הפסיד והאם ניתן להשיב את הזמן האבוד? לזכות שוב באהבה?

 

מה שמטלטל את הסירה עוד יותר זה הסתעפות חקירת מקרי היעלמות בני הנוער. מדוע נבחרו? מה עלה בגורלם? מה הייתה המטרה מאחורי היעלמותם? ומעל לכל, כיצד המקרים הללו קשורים בטיילר ופיית’?

 

הסיפור מספור בגוף ראשון מנקודת מבטם של פיית’ וטיילר לסירוגין למעט כמה פרקים בגוף שלישי שהוסיפו למסתורין. חייבת לציין שהכתיבה משובחת וקולחת. ממש שמחתי לקרוא את ספרה השלישי של סנדרה (השני עבורי) ולהיווכח בהתפתחות שעברה! שאפו. ובחזרה לספר, אהבתי את עלילת המתח שאפפה את הסיפור. שילוב המסתורין עם סיפור האהבה העניק עומק ועניין לסיפור. אותי סנדרה הצליחה לרתק! האלמנטים הקשורים בהיעלמויות היו כתובים היטב ומסקרנים ללא ספק. אומנם עבורי העלילה הייתה צפויה אך זה לא פגם ולו לרגע אחד מהנאתי מהספר. אהבתי מאוד כיצד סנדרה שזרה את העלילות השונות לכדי צמה מהודקת היטב ולא הותירה קצוות פרומים וחורים.

 

אהבתי את הנגיעה בשלל נושאים אנושיים שכל אחד ואחת יוכלו להזדהות איתם ברבדים שונים בהתאם לניסיון החיים והרגישות לדברים שעלולים להוציא אותנו מאזור הנוחות שלנו מצד, ולחבר אותנו לכאב והצורך בצמיחה והתגברות מצד שני.

 

הדמויות בסיפור נפלאות! כל אחת היא עולם ומלואו וכולן חיוניות ותרמו רבות לעלילה מצוינת ומרתקת!

 

מעל לכל, אהבתי את המסרים מהסיפור. לעולם אין זה מאוחר להתחיל מחדש. תמיד אפשר להתגבר על משקעים ברגע שיש נכונות ומוכנות הדדיים. דבקות במטרה והתמדה הם סוד ההצלחה ומעל לכל אהבתי את ערכם וחשיבותם של משפחה וחברים.

 

נהניתי מכל מילה וממליצה בחום.

 

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה