פיית’ מאת סנדרה הבה.

סקירה מאת אורלי שטרית.

 בכתיבה של סנדרה התאהבתי עוד מהדואט “עשי שאזכור” ו”עשי שאשכח” חיכיתי לראות מה היא תביא בהמשך רציתי לדעת איך היא תתעלה על עצמה. נפלתי חזק, פיית’ הוא ספר כל כך שונה ומיוחד , סנדרה סידרה לנו כאן ספר מתח רומנטי ודרמטי -הכל בחבילה אחת. הספר הזה עשוי כל כך טוב שלא אתפלא אם יעובד לסרט.

 

13 בנים נעלמו מווימברלי ב – 16 שנים. תיק פתוח וישן. יש כאן סיפור מתח משולב עם סיפור אהבה. סיפור עם סודות והסתרה. סיפור על חיים מוות והתמודדות.

 

פיית’ קופר –  נאלצת לחזור לווימברלי לאחר עשור. היא חייבת למלא אחר הוראות הפרופסור. היא נאלצת לחזור למקום שלקח ממנה הכל. היא צריכה להתעמת עם עברה הכואב ועם אהוב ליבה אותו זנחה בן לילה. פיית’ היא פסיכולוגית שנשלחה לדבר עם אחיי הנערים שנעלמו וגם לעזור לאנדרו דיוויס, כן הבן של טיילר.

 

“טיילר דיוויס שהשארתי בחצר ביתו בדיוק לפני עשר שנים נעלם כלא היה, ובמקומו צמח גבר אחר שאני לא מכירה ושלעולם לא ייתן לי להכיר אותו.”

 

טיילר דייויס– השריף של ווימברלי. עוד כנער מאז נעלם חברו הטוב אדם, הוא מחליט להפוך להיות שוטר ולפענח את מקרי ההיעלמויות הוא לא מרפה. הוא לא מאמין שנשאר רק פתק מאחור, יש לו תחושות בטן שזה לא סתם ההעלמות. הוא בן 28 אב לשלושה בנים. ליבו נשבר לרסיסים כשפיית’ עזבה, הוא לא החלים לעולם. הוא מסתפק במה שהחיים נתנו לו מבחינת אהבה ולא נלחם. הוא לא מקבל את שובה של פיית’ בברכה, הוא רוצה שתתפוס מרחק ממנו וממשפחתו.

 

הספר כתוב בגוף ראשון מנקודת מבטם של פיית’ וטיילר לסרוגין. העלילה נעה בין הווה לעבר.

 

עשור אחורה: לפיית’ היה הכל בחיים, אמא אוהבת שמנהלת בית ספר אב דוקטור הייתה לה אהבה וחברה טובה, חייה תוכננו  לפרטי פרטים עם אהובה, אך בלילה אחד הכל השתנה.

 “אני פותחת את הדלת ויודעת, החיים שלי לעולם לא יחזרו להיות כפי שהיו”

החיים של פיית’ עוברים מהמורות רבות. היא נאלצת לעזוב. ליבה מעולם לא הפסיק להיות שייך לטיילר אך אין לה כבר מה להציע לו.

“החיים שלי הפכו מהבטחה גדולה להחמצה גדולה”

 

אני לא יודעת אם אני הייתי מסוגלת פשוט לקום וללכת- אומץ? טיפשות? השלמה?

” אני עוצמת עיניים ומחכה שגל העצב יחלוף, יודעת שהפסדתי במלחמה מבלי שאפילו השתתפתי בה.”

 

 

דמויות המשנה: אריקה ואלכס. אריקה היא אחותו של טיילר והחברה הטובה ביותר של פיית’ היא היחידה שמאמינה בה. אלכס הוא חברו הטוב של טיילר. שניהם מוסיפים כל כך הרבה צבע ומשמעות לעלילה.

 

בחיים יש הפתעות לא קרואות והשאלה היא איך מתמודדים איתן, אנו חושבים שאנחנו יודעים דברים על סמך עובדות אך מה קורה שיש מעבר לעובדות בשטח? נסיבות שמובילות?

 

זהו סיפור על הזדמנות שנייה, נחמה והקרבה. על אהבה שלא תלויה בזמן או במרחק.

 

ציטוט מנצח : “החיים הם מסדרון אין סופי עם אין ספור דלתות, וכל דלת שנפתחת מגלה בפנינו מסדרון אין סופי אחר ויכולה להפוך על פיה את הדרך שלנו.”

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה