ספארו מאת ליהי שן.

סקירה מאת יעל אסולין.

  “ספארו בעברית היא ציפור דרור. ציפור הדרור מעלה אסוציאציות של חופש.”


מה יקרה לציפור שיכלאו אותה בכלוב של זהב?
האם היא תסתגל לשבי או תיגווע לאיטה?

ספארו ריינס לא ידעה שיועדה לטרוי ברנאן, בנו של המאפיונר המנוח, כבר מילדותה ולכן מה רבה היתה הפתעתה כאשר הופיע פתאום בפתח ביתה והודיע לה שעוד עשרה ימים הם מתחתנים.** “לא הייתי בדיוק התגלמות הכלה חדורת ההתלהבות. רציתי את החתונה הזאת בערך כמו שהתחשק לי לחטוף מחלת מין.”

על פניו- עיסקה טובה. טרוי לא מצפה ממנה להישאר בבית, היא חופשיה להמשיך בחייה כרגיל בתוספת שומר ראש וכרטיס אשראי לשימוש חופשי. נישואי נוחות לכל דבר ועניין אבל ספארו לא אחת שעושר מדבר אליה, אז כיצד היא תתמודד עם הנישואין הכפויים?

** “אני, ספארו ריינס…. הבחורה הענייה שהאמינה שאנשים מייחסים חשיבות מוגזמת לכסף, שמכוניות נוצצות מחפות על היעדר ביצים ושאושר פירושו תבשיל אירי וצפייה בשידורים חוזרים של מאסטר שף מתחת לפוך.
הטבעת הייתה שייכת למישהי אחרת…. לאישה שנועדה להצגה לראווה בחוגים חברתיים מסוימים.
לא לי.”

ספארו היא דמות כלבבי. ג’ינג’ית אמיתית שלא תעשה לטרוי חיים קלים ואהבתי לראות איך היא לא מתביישת לענות לו, לא מוותרת לעצמה ונלחמת על מה שחשוב לה.

ומי הוא טרוי ברנאן?

** טרוי ברנאן היה המניפולטור המומחה של בוסטון, הוא משך בחוטים כאילו היינו כולנו בובות. הוא החליט מי יחיה ומי ימות, מי ייעלם ומי יעשה קאמבק.”

גם מבחינת טרוי הנישואין האלו הן כפייה, הבטחה למחירים שנאלץ לתת לאביו לפני מותו. מדוע אילץ  אותו אביו להתחתן עם ספארו? ואיך טרוי יצליח להתמודד עם כדור האש בשם ספארו שאולץ להכניס לחייו?

** “בין אהבה לשנאה מפריד קו דק מאוד.”
“יש דרך לאהוב אותך מרחוק?” פלטתי.
“לא, אבל את יכולה לשכב איתי בשנאה ככל שתרצי.”

אם ספארו היא  האש, טרוי הוא הקרח. דמות מסתורית שלא לוקחת שבויים וככל שהתקדמנו בסיפור הרגשתי שהמסתורין עולה והתחלתי לבנות לי תיאוריות בראש מה הסיפור שלו.

האם הם יצלחו את נישואי הנוחות האלו? ומדוע בכלל הם חוייבו להתחתן?

מדובר בספר כייפי לקריאה, זורם, וכתוב טוב כמו שליהי יודעת לכתוב. הדמויות מסקרנות, קל לאהוב אותן ומסקרן לעקוב אחרי מערכת השנאה- אהבה שנרקמת בין ספארו לטרוי, אבל מה יגבור על מה? האהבה על השנאה או השנאה על האהבה?

כשתרצו דרמה משולבת במעט מתח, קלילה וזורמת- ממליצה בחום לקחת את הספר הזה.

ותזכרו:

** “אהבה אמיתית לא נעלמת. היא יכולה להפוך לשנאה, ושנאה יכולה להפוך לאהבה, אבל הרגשות האלה לעולם לא יהפכו לאדישות.”

 
תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה