סטינגר מאת מיה שרידן.

סקירה מאת ורד פרץ צעירי.

במיה שרידן התאהבתי עוד בספר הראשון שלה שתורגם, “קולו של ארצ’ר”, ושמתי לעצמי מטרה להגיע ליתר הספרים שלה. הורדתי את רובם לספריית הקינדל שלי, אך מיותר לומר שעדיין לא הגעתי אליהם נכון?

ואז הגיע סטינגר, וכשהבנתי שהעיסוק של הדמות הגברית הוא פורנו הרמתי גבה. מה? זו מיה שרידן למען השם, אבל מיה כמו מיה הפכה את הספר למשהו אחר, ואני חייבת לומר שנהניתי מכל רגע. אז שנתחיל?

על הספר-

אנחנו לא פעם קוראות בספרים על זוגות שמגיעים מעולמות שונים. יש משהו בהפכים האלו, אנחנו רוצות לגלות כיצד האחד ישפיע על השני ולהפך.

אז מה גורם לשחקן פורנו ולסטודנטית למשפטים לחבור יחד? מצידה, האם זה הרצון להפוך לסוף שבוע אחד למישהי שלא חושבת על כל דבר עשרות פעמים? לחוות פעם אחת בחייה משהו מבלי לתכנן עשרה מהלכים קדימה? והוא מצדו? הוא רוצה להכניע את הילדה הטובה הזו? הוא רוצה לנפץ את התכניות שהיא לא יודעת דרך אחרת מלבד ללכת אחריהן. כי צריך תכניות נכון? איך אפשר לחיות בלעדיהן?

“תמיד הייתה לי תכנית, ומעולם לא סטיתי ממנה. מעולם.”

העניין בתכניות הוא שהן עשויות להתנפץ. לחלוטין. זה עשוי להיות שלילי, אך גם לגמרי חיובי. ולפעמים “לחיות את הרגע” עשוי לגרום לך לשנות את כל מהלך חייך. מבלי שתשים לב, ההבנות יחלחלו אליך ותבין שאתה רוצה לעשות משהו אחר, שונה. שאתה רוצה ללכת בעקבות חלומותיך ולהפסיק לרצות את הסובבים אותך.

המפגש בין קארסון ולבין גרייס מלא להט. הכימיה ביניהם מדהימה והקורא רק מחכה רגע בו הם יממשו אותה. וכשהיא מתממשת, היא מתממשת!!!!!!!!!

סוף השבוע מגיע לסיומו, וכבר במהלכו אנו מבינים שיש שם משהו מעבר. שהם הצליחו לגעת האחד בשנייה ברבדים עמוקים יותר ממה שהם מסוגלים להודות. אך כיצד זה יעבוד? הוא שחקן פורנו, והיא סטודנטית ללימודי משפטים. אין סיכוי. זה פשוט לא יעבוד, או שכן? ואם כן מתי?

גרייס-

היא הבחורה המושלמת לכאורה. היא חיה את חיה לפי תכניות מדויקות ועושה הכול על מנת לעמוד בהן. שום דבר מעולם לא גרם לה לסטות מהתכנית שלה, עד קארסון. וזה לא כי הוא אמר לה מה לעשות או איך, וזה לא כי הנוכחות שלו הספיקה לכך. זה מאחר והוא גרם לה לעצור ולחשוב האם הדרך בה היא חיה את חייה היא הדרך בה היא רוצה לחיות, ואם היא לא רוצה לחיות כך עליה לעשות חישוב מסלול מחדש ולשנות את בחירותיה כך שיתאימו לה ולה בלבד.

“הוא לא היה חלק מהתכנית שלי, כפי ששכנעתי את עצמי לחשוב- הוא היה ההפך המוחלט מהתכנית שלי. וכבר לא ידעתי אם זה טוב או רע. אבל האם זה בכלל משנה?”

קארסון-

גאד דאמט הבחור לוהט! ורגיש! ולוהט!

כשהוא חוזר מאותו סוף השבוע, הוא מתכנן להמשיך את חייו כפי שהיו לפני שפגש בגרייס, אך הוא אינו מצליח לעשות זאת. גם גרייס גרמה לו לחשוב האם אלו הם החיים שהוא רוצה לחיות ויתרה מכך, היא גרמה לו להאמין בעצמו, לדעת שיש בו מעבר, ושהוא יכול לעשות כל שיחפוץ בו.

“ואני מאוד אוהב את מה שאת גורמת לי להרגיש- שאם היית מסתכלת עליי כל יום כמו שאת מסתכלת עליי עכשיו, ברגע זה, הייתי יכול לעשות על דבר, להיות כל דבר, להיות יותר.”

והוא הולך בעקבות המלצותיה ומנתב לעצמו מסלול חדש לגמרי. עבורו, אך גרייס לעולם תהיה זו שגרמה לו לעשות את השינוי הזה.

כשהוא בוחר לעצמו מסלול חדש לחלוטין, מצאתי את עצמי רושמת לחברה- ” נו באמת? גם שחקן פורנו וגם…למה מגיע לה כל הטוב הזה? ואני מבקשת רק דבר אחר, מהיום- תקראי לי גרייס.”

לסיכום,

הספר הזה עוסק בנושאים כה חשובים בעיניי.

ראשית ישנו נושא ההעצמה, הקבלה וההכלה. כל אדם ראוי לחיות את חייו ולעשות את בחירותיו, אלו הטובות ביותר עבורו. ולפעמים כל שאדם צריך הוא אדם אחד שיאמין בו. ומשם הוא כבר ימצא את הדרך.

שנית, עולים בספר זה נושאים נוספים חשובים לא פחות אך מחשש לספוילרים ומאחר והם מגיעים לקראת סופו של הספר, אניח לכן הקוראות להגיע אליו לבד.

אבל, התובנות העיקריות שלי מספר זה הן כי החיים הם חד משמעית מסע פראי, וכי בסופו של יום, אנו אלו החיים את חיינו, ולא אף אחד אחר. אז תחיו כפי שאתם מאמינים שנכון לכם ולא מתוך רצון לרצות, בכל מקרה לא תוכלו לרצות את כולם.

קריאה מהנה.

 

 הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה