נקודת מפנה מאת ג’וליה האס.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “לחייך, מרצ’לה ולקוט. ברוכה הבאה למועדון ‘נקודת מפנה’.
נחכה ונראה כמה זמן תחזיקי מעמד. “

אני אוהבת ספרי טאבו ושבירת מוסכמות ולכן הספר הזה מאוד סיקרן אותי כי משולש אהבה זה משהו שכולנו כבר נתקלנו בו, אבל מרובע? וזה באמת ‘מרובע אהבה’ או שהכל כאן הוא רק משחק?

בריק, קווין וסמית- שלושה גברים עשירים שלכאורה יש להם הכל והם משחקים בניהם משחק מאוד חריג- ‘תורות’, בו יש להם בחורה אחת והם מתחלקים איתה- כל אחד בתור שלו וכך לאורך תקופה (לעיתים גם שנים) עד שהיא או אחד מהם מחליט לסיים את זה. אבל אם חשבתן שזה כזה פשוט, אז זהו- שלא. כי כמו בכל משחק גם כאן יש חוקים והם לא נחשפים כל כך מהר.

לאחר שהבחורה האחרונה במשחק עזבה ונעלמה, מרצ’לה (צ’לה) ולקוט תופסת את מקומה, אך האם הם משחקים בה או שאולי דווקא היא משחקת בהם?

מדובר בספר שגרם לי לחשוב לא מעט- מה היא באמת נורמה חברתית? לא מעט גבות הורמו כשהספר יצא כי בכל זאת- אישה עם שלושה גברים? אבל אני תהיתי לעצמי- למה לא? שלא תבינו אותי לא נכון- זה לא שאני רוצה לנסות את זה בעצמי… אבל אם הכל נעשה במודעות, בהבנה, בהסכמה ורצון מלא, אז למה לא? מי אנחנו שנקבע אם זה מוסכם חברתית או לא?

אהבתי שהספר מוציא את הקורא מאזור הנוחות וחושף אותנו לרובד שבשבילי, לפחות, היה חדש. כבר קראתי על משולשים רומנטיים, BDSM ויחסי שליטה, חטיפות, נישואים כפויים ועוד. אבל סיפור מרובע עוד לא היה לי ואני תמיד שמחה להיחשף לדברים חדשים ולבדוק את הגבולות שלי.

הדמויות בספר היו מאוד מעניינות. הגברים, למרות המשחק המשותף, היו שונים אחד מהשני והיה מסקרן ומעניין לקרוא את הגישה של כל אחד למשחק ואת תגובותו ויחסו לצ’לה.

וצ’לה? בחורה שרב אצלה הנסתר על הגלוי… למרות שהיא מנסה לשדר שהיא פתוחה מינית ואוהבת את סגנון החיים הזה זה די ברור שהיא מסתירה משהו אבל מה? מה גרם לה להיכנס לתוך החיים האלו והאם היא תצליח לשרוד את המשחק הזה?

למרות שהחלק הראשון של הספר הרגיש לי מעט מרוח, הרבה התעסקות בחוקים אבל לקח זמן עד שכולם נחשפו וזה קצת עצבן אותי והקשה עלי לעקוב, ככל שהסיפור התקדם המריחה הופסקה והעניינים תפסו תאוצה והסקרנות התגברה וזה בעיקר בזכות העובדה שדמותה של צ’לה נשארה מסתורית ורציתי לדעת מי ומה היא ויותר מזה- רציתי לדעת כמה רחוק המשחק הזה יגיע ויחזיק מעמד. האם באמת הם יצליחו לנהל קשר מרובה משתתפים בלי שמישהו ייפגע?

** “טעיתי בלילה ההוא כשחשבתי שמועדון נקודת מפנה” הוא סגנון חיים. טעיתי לגמרי, בכל מאת האחוזים.
זה רק משחק ביניהם. שלושה גברים שמתחרים זה בזה ואני רק כלי משחק על לוח השחמט.
מי מהם הוא השולט? איזה חוק יביא למפלה? ואיזה חוק יוביל לניצחון?

אז למי שמוכנה לצאת מהמסגרת- הספר הזה בהחלט בשבילה ואני רוצה להוסיף בנימה אישית להוצאת ספרות שנוגעת- תמשיכו למתוח את הגבולות שלנו, אני סקרנית לדעת כמה רחוק אגיע J

בסולם הלבבות הסגולים אני נותנת לו באהבה 4 לבבות.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה