משחק אליפות מאת מריאנה זאפאטה.

סקירה מאת ענת שדה.

“לאימתי המוחלטת, בת השלוש עשרה שבי, אותה אחת שתכננה להתחתן עם הבחור הזה ולעשות איתו תינוקות-על כדורגלנים, הציצה והזכירה לי שהיא עדיין הייתה בסביבה. אני נשבעת שליבי התכווץ ושבתי השחי שלי החלו להזיע. המונח הטוב ביותר לתאר את מה שקרה איתי הוא : הוכיתי בסנוורים. לחלוטין ובאופן מוחלט. מפני ש… זה היה פאקינג ריינר קולטי.

‘המלך’.”

יש ספרים שכשהם מסתיימים יש בי חלק שלא רוצה לעזוב. אני עדיין רוצה להאחז בדמויות, בעלילה, להמשיך את הקסם.  מריאנה זאפאטה היא סופרת שאחרי כל ספר שלה אני צריכה כמה ימים להתאושש.

“משחק אליפות” הוא הספר השלישי של זאפאטה שאני קוראת (ספריה הקודמים “לכבוש את הקיר” ו”חכו לזה” הם ספרים שאהבתי מאוד וכתבתי עליהם רבות), כל ספר מוכיח לי מחדש על כמה הסופרת הזו היא קוסמת. הספרים שלה הם לא התבנית הרגילה של הז’אנר, מדובר ב slow burn מהסוג האיטי ביותר שיש. מי שלא אוהבת ספרים שהעלילה מתנהלת באיטיות (עד מאוד) עדיף שתמשיך הלאה, אבל מי שאוהבת … צפויה להתאהב עד כלות הנשימה.

סאל (סאלומה) קאסיאס היא שחקנית בליגת הנשים המקצועית בכדורגל “הפייפרז” ביוסטון, טקסס. מאז שהיא זוכרת את עצמה היא מעריצה את ריינר קולטי – שחקן כדורגל אגדי מגרמניה. את הבחירה להיות שחקנית מקצועית היא עשתה בין היתר לאחר צפייה במשחק של קולטי כשהיא רק בת 13, והפוסטרים שלו עיטרו את קירות חדרה רוב ילדותה.

כשקולטי מצטרף כעוזר מאמן לקבוצה שלה, סאל לא מאמינה שהבחור שהוא אגדה מבחינתה (ואפילו מבחינת אביה) באמת עומד לידה. אך כשקולטי מתברר כגבר שתקן , זעפן עם מזג נוראי שעסוק בלרדות בה , היא מבינה שהיא תצטרך להסביר לילדה בת ה 13 שבה שכל השנים היא העריצה בן אדם לא ראוי. רק לאחר שקולטי עושה כמה מהלכים שמפתיעים אותה, היא מבינה שיתכן שהילדה שבה מבינה הכי טוב מכולם.

כאמור העלילה בספר איטית מאוד כמו שאר ספריה של זאפאטה, השיא הרומנטי מגיע ממש לקראת סופו של הספר. צריך הרבה סבלנות , אך בעיניי ההמתנה לגמרי משתלמת. דמותה של סאל נגעה בי כל כך הרבה פעמים, המחשבות שלה, הרגשות שלה ואפילו המאמץ הבלתי נגמר שלה להיות בן אדם טוב שבו אותי . סאל היא דמות של מישהי שהייתי רוצה מאוד להיות חברה שלה.

“משחק אליפות” הוא ספר שגרם לי לצחוק, לבכות ולהתאהב עד כלות .

“אתה אמור להגן על מה שאתה אוהב סאל. את לימדת אותי את זה. לא התעוררתי בוקר אחד וידעתי שאני לא רוצה לחיות בלי המזג הנורא שלך. ראיתי בך כל כך הרבה ממני בהתחלה, אבל את בכלל לא כמוני. את זו את, וארד לקבר לפני שאתן למישהו לשנות איזה חלק בך”
מומלץ בחום !

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה