מלך חסר רחמים מאת מייגן מארץ’.

סקירה מאת אורלי שטרית.

ספר ראשון בטרילוגיית מאונט.

הספר הזה חיכה לי מאז שיצא והומלץ לי על ידי חברותיי בעקבות יציאת הספר בשני הלכתי לבדוק הכצעקתה.
 

 
ביום בהיר אחד מגלה קירה כי יש לה חוב של חצי מליון דולר ללאקלן מאונט. הוא מניח על שולחנה את ״ שטר החוב״.
“את חייבת לי, מיז קילגור, ובאתי לגבות את החוב.”
החוב הוא בחסות בעלה ה״אוהב״ ברט שהלך לעולמו לפני כשלושה חודשים והיא עוד אוספת את השברים מנקה את הנסורת. מועד הפרעון חלף הלך לו. מאונט נותן לה שבוע לארגן את הכסף כאשר בכל יום דואג לתזכר אותה בדרך יצירתית מאוד מה יעלה בגורל קרוביה אם תחמוק.
במקרה שהכסף לא יגיע תהפוך קירה לרכושו.
רכושו של לאקלן מאונט
“כי יש משהו שאני מוכן לקחת בתמורה.”
“אותך.”
 
קירה קילגוֹר ג’ינג’ית לוהטת.
הבת והאישה הראשונה שאחזה בהגה המזקקה שמייצרת את הוויסקי הכי משובח במסורת האירית בניו אורלינס, מזקקת “שבעת החוטאים”. היא אמיצה עקשנית נחושה נאמנה וחזקה היא מזכירה לי את ארטמיס. היא עשתה טעות אימפולסיבית אחת בחייה עליה היא לא מפסיקה לשלם: היא התחתנה עם ברט הנוכל בנישואי בזק. נישואים קצרצרים. הוא התחיל למעול בחשבון המזקקה ברגע שהיתה לו גישה אליו. לולא מותו הייתה מתגרשת ממנו.
 
 ״יש מעט דברים שאני יודעת בוודאות בחיי. ויסקי שבעת החוטאים הוא הוויסקי הכי טוב שטעמתי מימי. ניו אורלינס תמיד תהיה ביתי. ואני לא מתכוונת להזנות את עצמי״
 
מאונט חי בצללים הוא המלך הבלתי מעורער של ניו אורלינס. אפילו גוגל מפחד ממנו כך ששמו נעדר ממנו. יצא לו שם של אכזרי. הוא אדם ללא גבולות וללא חולשות. המוטו של חייו הוא: שְלוט באמצעות פחד, אבל זכה בכבוד במעשיך.
כולם מפחדים ממנו. הנשים שלו “נעלמות״ או מתאבדות.
“שום דבר לא קורה בעיר הזאת בלי אישור ממנו. הוא כמו צינור שכל הדברים חייבים לעבור דרכו. אלכוהול. סמים. בחורות. הונאות. הימורים. אין לי מושג איך הוא צבר כל כך הרבה כוח, אבל הוא צבר אותו והוא מחזיק אותו באגרוף ברזל.” 
״עכשיו הוא מחזיק אותך״
 
קירה לא מוכנה שמפעל חייה וחיי משפחתה ילך בגלל טעות אבל גם אין לה איך להשיג את הכסף תוך שבוע היא לקחה כבר מספיק הלוואות על חשבון המזקקה.
 
״ארבעה דורות של בני קילגור הקדישו את תקוותיהם, חלומותיהם והונם לשמירת המורשת הזו. אסור שהיא תיגמר בי.״
היא נענית לחוב היא תלך אך היא תתעקש היא מלאת אש וחוצפה מבפנים ומבחוץ. היא מובלת כשהיא עטופה בברדס ונתונה למרותו של מאונט היא זוכרת ש ״הוא קובע את החוקים או שאנשים מתים״ היא חיה כאסירה וחייה מנוהלים על ידי מאונט.
במהלך הספר עולות הרבה תהיות מה תעשה קירה. תמרוד או תציית? גופה בוגד בה האם ללכת לפי הרגש או לפי השכל והמח? מאונט משתלט עליה. היא מגלה שהיא סומנה שהיא רק כלי.
 
הסיפור מסופר מנקודת מבטה של קירה בגוף ראשון.
 
דמות משנה דומיננטית היא מגנוליה החברה הטובה ואשת סודה. היא קוראת לה קיקי. היא ידועה כמאדאם היוקרתית ביותר בניו אורלינס היא מצחיקה והיא משמעותית מאוד בעלילה. היא מספרת לה כמה מאונט הוא מלך חסר רחמים.
״את צריכה לעלף אותו, קיקי. לבלבל אותו במקום שהוא יבלבל אותך.”
״תלבשי את השריון ולכי להרוג את הדרקון הזה.”
האם קירה מצליחה לעמוד מול מאונט? היא מגלה שהוא אכן מלך חסר רחמים. האם קול ההגיון גובר למרות שגופה לגמרי בעניין?? האם היא שונה בעיניו? אלו גילויים עוד מחכים לה ולנו? מזל שיצא כבר הבא בתור ״ מלכה מתריסה״.
 
לסיום: ספר סוחף ומענג סיימתי תוך מספר שעות הכתיבה משובחת וקולחת והתרגום מושלם.
ספר חובה לכל קוראות ספרי המתח הרומנטיים שמחפשות סממנים אפלים. מייגן מארץ׳ את אלופה ביג לייק.
ציטוט מנצח: ״תהיי גנרלית, לא אסירה.״ 
גם שנראה שאין ברירה תמיד לשאוף להפוך את הלימון ללימונדה.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה