“להיות אני” מאת ליסה רנה ג’ונס.

 

סקירה מאת איילת נבון.

ספר שני בסדרת “היומנים האבודים”- המשך ישיר לספר הראשון “לו הייתי את”. מי שטרם קרא/ה ממליצה לא לקרוא את הסקירה מחשש לספוילרים…

 

 

רק אלוהים (וגלית) יודעים כמה חיכיתי לספר הזה!!! את הספר הראשון בסדרה סיימתי במתח אדיר, ולמרות שקראתי ספרים אחרים, שמהם נהניתי עד מאד, הספר הזה המשיך להדהד בראשי… וכמה שהציפייה הייתה משתלמת!!!

במהלך הקריאה הרגשתי כאב! כל- כך הרבה ממנו…הכאב העולה מן הדמויות הוא כה עצום שהיה בא לי להיכנס לתוך הספר ולחבק אותן…

כאב זו תחושה מפחידה ומאיימת, וכשהוא מחלחל לתוכנו, אנו מפרשים אותו כמסכן את קיומנו. אנו חיים בתרבות המנסה להימנע ולברוח מכאב, אולם הוא חלק בלתי נפרד מחיינו, בדיוק כמו שמחה, הנאה או התרגשות. אנו שוכחים שהכאב הוא מנגנון הגנה וכדי להתמודד איתו אנו צריכים להכיר אותו. בין אם הכאב הוא פיזי, מחשבתי או רגשי עלינו לאפשר לעצמנו לחוות אותו במלואו, להקשיב לו, להעמיק את המודעות ולפענח אותו. שהרי כל דבר שאנו נלחמים בו ומנסים להדחיקו- נלחם בנו בחזרה!

בודהה אמר: ” שקט אינו חופש מסערות, אלא היכולת להיות שליו בעין הסערה”.

כשנקבל את הסערות- הפיזיות והרגשיות – ללא שיפוט ונקשיב להם בהתמסרות, תתרחש התפתחות מן הגוף והנפש ונוכל להכיל בתוכנו אהבה במקום לדחות מעלינו את כל האהובים שלנו.

קצת על הדמויות:

שרה מקמילן ממשיכה במסעה לאתר את רבקה, האישה המסתורית, מהיומנים אותם מצאה, והפעם מצטרף אליה כריס מריט, האמן החושני, למסע החיפושים. בדרך שניהם מתמודדים עם שדים מעברם – כל גילוי מהווה נדבך נוסף לאיחוי נפשם הפצועה  ובו בזמן פותח פצעים נוספים אחרים. שרה מוצאת את עצמה נעה בין תחושת בטחון לאשליה בכל הקשור למציאות חייה, ומתגלה כאישה חזקה בעלת עוצמה, שהיא עצמה לא הכירה בה.

סודות מתגלים, גבולות נפרצים… האם אהבה מספיקה כדי להתמודד עם אתגרים? האם האהבה של כריס ושרה חזקה כדי לעמוד אל מול הכאב שהשתכן כדרך קבע בגופם ונשמתם? ומה עלה בגורלה של רבקה, האישה מהיומנים איתה היא כה מזדהה?

“היום נפרדתי ממנו לשלום, אבל הוא לא האמין לכוונה שמאחורי דבריי. שפתיו התעקלו בדרך החושנית האופיינית רק לו, והוא לחש באוזני הבטחות מפתות לעונג. אך הפעם לא היה די בהבטחות האלה. הוא נראה המום כשאמרתי לו שהעונג הוא הפאסאדה שבה הוא משתמש כדי להסתתר מאהבה. הבחנתי במשהו במעמקי עיניו, בהבזק של ייסורים. וידעתי שצדקתי, שיש בו יותר מכפי שהוא מאפשר לי לראות… יש בי חלק שמקווה שהוא יתגעגע אליי. שאולי ביום מן הימים נמצא זה את זו…”

כל זאת ועוד בספר השני של הסדרה המופלאה! ליסה רנה ג’ונס היא ללא ספק הפתעת השנה! כתיבתה כה מיוחדת ומרתקת!

המלצה רותחת!!!

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה