לב שביר מאת אילור צבר- סטולרו.

סקירה מאת מלכה מזרחי.

 “דברים קורים ואין לנו שליטה על החיים, אנשים מתכננים תוכניות ואף אחד אינו יודע מה צופן העתיד.”

 

 

יש לי מילה אחת לומר – קסם!

 

יש ספרים שלא משנה מה, את יודעת שאת חייבת לקרוא אותם, לא בגלל שזה משלנו כחול לבן אלא בגלל שאת יודעת מאינטואיציה שהסיפור יגע בך ברובד העמוק של הנשמה, ויותיר בך חותם.

‘לב שביר’ פשוט עושה זאת, נוגע בך במיליון דרכים ולפעמים מספיק רק משפט אחד בסוף הספר שיהווה את השיא עבורך ויגרום לך לתזוזה ענקית שם בלב לתמיד.

 

קלייר הות’ורן בגיל שלושים ושתיים לאחר שהקרקע נשמטת מתחת לרגליה, עוזבת את עבודתה כעובדת סוציאלית ועוברת להתגורר בקייפ ביי, בדירת סטודיו מעל מוסך ביתו של אחיה ואישתו.

שבורה ובודדה עם עבר שבו נלקח ממנה כל מה שאי פעם חלמה עליו בתאונה והותיר בה צלקות פנימיות וחיצוניות, כל יום מהווה מאבק לאסוף עוד פיסה ועוד פיסה כדי לשקם את חייה.

מפגש אקראי עם ילדה קטנה בחוף ועם אביה מוביל לשינוי בלתי צפוי, במיוחד שמדובר  בגבר שהיה אהבת חייה ושבר את ליבה, חמש עשרה שנה קודם לכן.

סת’ רדפורד בן השלושים וארבע, איש צבא לשעבר,לוחם אש בהווה(בקיצור כבאי אוללה), שנישואיו התרסקו, הפך לחד הורי, מגדל את ילדתו הקטנה במסירות בלתי נתפסת, לגמרי מעורר השראה, לא ציפה לפגוש בקלייר לאחר שנים רבות.

כשהגורל מתערב, העבר וההווה מתמזגים, הם הופכים להיות חברים למרות ההיסטוריה ביניהם ורגשות חזקים צפים ועולים שוב.

האם קלייר תפתח את ליבה לאהבתה הישנה מחדש? האם החלום שנלקח ממנה ישוב ויתגשם בצורה אחרת? האם לב שנשבר כל כך הרבה פעמים יאפשר לעצמו להתאחות למרות הכול?

 

קלייר וסת’ – שני אנשים מנוגדים טרף וטורף, שמש וירח אך שניהם שבורים, מצולקים ומשלימים זה את זה לשלם חדש ושונה.

 

“היא הייתה השמש והאירה את הסביבה, ואילו אני הייתי הירח, זה שצץ רק בלילה וסביבו לא היה דבר חוץ מחשיכה”

 

זה מקסים לראות דמויות מתפתחות שחוות כאב, שברון לב, נוסקות לעבר האהבה ונלחמות על היקר להם מכל.

סת’ הוא “הילד הרע”, האפל שהופך לאיש משפחה ואב מסור למרות נסיבות חייו וקלייר היא הילדה הטובה שעברה טרגדיה ששינתה את מסלול חייה ושניהם יחד מההתחלה מפיחים חיים אחד בשניה, מרפאים למרות השבר הגדול, אהבה ראשונה שזוכה למפגש חוזר ואולי להזדמנות נוספת.

ובכלל יש משהו מיוחד באהבות ראשונות, לפעמים אני מרגישה קנאה למי שזוכה לממש זאת. זה נפלא.

 

מעבר לסיפור אהבה מרגש ונוגה, זהו סיפור על הזדמנות שניה, על הכוח של סליחה, על הכוח של אהבה ללא תנאים, ומעל הכול על קבלת השונה.

היכולת של הסופרת לגעת בנושא של ילדים בעלי צרכים מיוחדים ולרקום בעדינות שאין כדוגמתה סיפור מלא קסם ונתינה זה טהור.

 

לסיכום, ‘לפעמים צריך לתת לדברים לזרום ולא לחשוב על דברים רעים שעלולים לקרות לנו’ – הכי נכון שיש! חייב פשוט חייב לזרום עם החיים, לתת הזדמנות, במיוחד לאושר כדי לא לתהות ולחיות עם חרטה.

 

ספר מושלם! מומלץ ביותר!

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה