לא רצויה מאת ספרון קנט.

סקירה מאת נתנאל דמין.

“אני לא יכולה לרוץ ולקפוץ אל בין זרועותיו. אני מפחדת אפילו לחייך אליו מפני שהשפתיים שלי עלולות לפלוט את הסוד שלי.” 

 

עלילה בקצרה

“איך נראית אהבה דו-צדדית? אני רוצה לראות את זה.”

ליילה רובינסון סובלת מאהבה חד-צדדית. מאז ומתמיד היא התאהבה בגברים הלא נכונים והרחיקה לכת כשהתאהבה באחיה החורג, כיילב והביאה לכך שאמה החליטה לשלוח אותה לקולג’ מרוחק הרחק מחיק משפחתה. כל יום בחייה של ליילה הוא מאבק ממושך. היא מנסה בכל כוחה לשכוח את כיילב ולהיות הנערה שכולם מצפים ממנה להיות אך האובססיה שלה לכיילב לא מצליחה לשקוט. 

 

“אני רוצה חיים משלי, חיים שבהם אני לא חושבת עליו כל הזמן.”

 

היא מאשימה את עצמה בכל מה שקרה עמו ומרגישה כי אינה ראויה לאהבה. הכל משתנה כשעיניה נתקלות בעיניו הירוקות והאפלות של תומאס. במבט חטוף ליילה מצליחה לזהות בו פגיעות שהיא מכירה בעצמה והיא מסתקרנת ממנו ומחליטה לעקוב אחריו.

 

תומאס אברמס עזב את העיר שכה אהב והפסיק לעשות את מה שהחשיב לייעודו בחיים, לכתוב שירים כדי לנסות להציל את זוגיותו ההרוסה מלהגיע לתהום. הוא התקבל לעבודה בקולג’ בתור מורה לשירה ואין ספק שאינו מרוצה מהמקצוע החדש שרכש לעצמו. תומאס גס רוח וחסר סבלנות לתלמידיו ומצפה מהם לרמה הגבוהה ביותר. נדמה שחייו החדשים של תומאס רצופי סבל וכאב. הוא עובד בעבודה שאינו מרוצה ממנה וכשחוזר לביתו, הוא אינו מתקבל בזרועות פתוחות מאשתו על אף כל ניסיונותיו הנואשים לכפר על העבר ולהעניק לה אהבה.

 

תומאס אינו מצליח למצוא את מקומו בעולם אך הכל משתנה ברגע שהוא נתקל בעיניה הסגולות של ליילה בכיתתו. הוא מבין במהירות שהיא אינה אחת מתלמידיו שנרשמו לכיתתו ומפציר בה פעם אחר פעם להפסיק להגיע לשיעורים שלו אך ליילה ממשיכה להגיע וככל שתומאס רואה אותה יותר כך הוא מסתקרן יותר.

 

דבר אינו תקין במערכת היחסים בין ליילה לתומאס.

שקרים נערמים וקווים אדומים נחצים. 

מה יקרה כשהקשר הסודי בין השניים יתגלה? האם הכל יוכל לחזור להיות כפי שהיה קודם?

והאם אחד מהם יצליח לזכות לבסוף באהבה הדדית? 

 

בנימה אישית

הספר ‘לא רצויה’ מאת ספרון קנט נמנה מבין הספרים שמצליחים להיכנס עמוק אל מתחת לעור. 

כבר מהפרקים הראשונים הסתקרנתי בנוגע לליילה ורציתי לדעת איך הגיעה למצב שאליו נקלעה ו”השיגעון” שהוביל אותה בדרכה דבק בי להמשיך לקרוא. 

ספרון קנט יצרה רומן שאיננו רגילים אליו, הוא מלוכלך, רווי מעשים מעוררי מחלוקת ובתור קורא, לא תמיד הסכמתי עם פעולותיהן של הדמויות אך הספר הזה מיוחד מכיוון שמדובר בסיפור מהחיים עצמם ולא סיפור אגדה. 

הדמויות אינן מושלמות אך הן אמתיות. הן כואבות והכאב שלהן גורם להן לפגוע באנשים הקרובים אליהם, הן משקרות ויותר מהכל, הן נזקקות להרגיש אהובות. 

סצנות הסקס בספר הן מהטובות שקראתי וכשאני כותב זאת אינני מתכוון לתנוחות ולדיבור מלוכלך אלא לסיבה שלשמה הדמויות מקיימים יחסי מין ובספר זה הדמויות עושות זאת כי כל אחת מהן נזקקת בדרכה שלה לחום, לאהבה ולצורך להרגיש רצויה. 

 

“אני מוכנה להתערב שאם היה אומר לי לשכב בלי לזוז כדי שיוכל לחתוך פיסה מליבי למזכרת, הייתי מצייתת. אני שבויה שלו והוא יכול לשטות בי בקלות.”

 

במהלך כל הספר המתח נשאר בשיאו וכל העת תהיתי לאן סיפור אהבתם של הדמויות יוביל. 

לרוב בספרי הז’אנר ישנו משבר ביחסי הזוגות שגורם לקורא לרצות שהמצב ישתפר ביניהם ושהדמויות יקבלו את אשר על ליבם אך בספר זה נלחמתי בין מחשבותיי, בין הרצון לסופם הטוב של הדמויות לבין ההיבט המוסרי שבעניין. 

 

אין ספק שרומנים שבהם יש מערכת יחסים אסורה מעוררים מחלוקת בקרב הקוראים ואכן לא תמיד הסכמתי עם הדמויות אולם הזכרתי לעצמי שמדובר בסיפור בדיוני. הסיפור אינו שלי או של אף אחד ממקורביי ולכן כל שנותר לי הוא ללכת שבי אחר המילים עד לסיום הספר. 

 

הסופרת גרמה לי להרגיש, לחשוב ולכאוב את כאבן של הדמויות. המחשבות אודות הספר לא הרפו ממני גם לאחר קריאתו ולפי דעתי, זהו אחד הדברים העיקריים שמבדיל בין ספרים בינונים לבין ספרים מעולים. 

לסיכום: חמישה כוכבים. מומלץ בחום לאנשים בעלי ראש פתוח!

 

ציטוט אהוב: 

“אומץ הוא כמו להתאהב. אתה לא יודע אם האדם האחר ישיב לך אהבה, אבל אתה עדיין מתאהב.”

 

שיר

כשסיימתי לקרוא את הספר הופתעתי לגלות שהסופרת יצרה פלייליסט עם שירים מותאמים לספר בSpotify ולאחר ששמעתי את רובם, אני יכול לומר שהשירים מתאימים לספר כמו כפפה ליד ואני ממליץ להאזין להם תוך כדי קריאתו. האהוב עליי הוא Gasoline של הלסי. 

 

קישור: https://open.spotify.com/playlist/6gvv944l3DkIX0qvzFfH4B

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה