כתוב בכוכבים מאת מיני דארקי.

סקירה מאת נועה הולצר.

על הספר הזה שמתי עין כבר שיצא לאור. יש לי חולשה לכריכות ורודות ומצוירות. הן מעידות על תוכנו של הספר: רומנטי, קליל, נשי, קומי. את כל אלה קיבלתי כאן במדויק. כתוב בכוכבים הוא רומן שמתרחש באוסטרליה. זמן רב לא קראתי ספר של סופרת אוסטרלית והיה ממש כייף לקרוא על החיים שם למטה. בגלל תוכנו של הספר שעוסק בין השאר באסטרולוגיה, יש המון דגש על עונות השנה והחודשים שבו הוא מתרחש. באוסטרליה הכל הפוך: גיבור הספר ניק שנולד בפברואר, נולד למעשה בקיץ, וגיבורת הספר ג’סטין, שנולדה בסוף נובמבר, נולדה למעשה באביב.

 

 

האימהות של ג’סטין קרמייקל וניק ג’ורדן היו החברות הכי טובות. הן גדלו יחד באדנוויל וילדו באותה השנה את ניק וג’סטין: ניק נולד בפברואר וג’סטין בנובמבר. גם ניק וג’סטין שלמעשה גדלו יחד, הפכו לחברים טובים. הכל השתנה כשג’סטין הייתה בת 10 ולניק מלאו 11. אביו של ניק קיבל עבודה בקצה השני של המדינה. למרות הכוונות הטובות של כולם להישאר בקשר, שתי המשפחות התרחקו, אם כי לא ניתקו את הקשר לגמרי. כשלניק ולג’סטין מלאו 15, נפגשו שתי המשפחות לחופשה משותפת, ומאז ניק וג’סטין לא התראו עוד.

 

12 שנה לאחר מכן, אחרי יום עבודה כנערת השליחויות בעיתון אלכסנדריה פארק סטאר, חוזרת ג’סטין לביתה דרך השוק המקומי. היא מבחינה בגבר בתחפושת  דג שנראה לה קצת מוכר. וכך ניק וג’סטין נפגשים שוב. ניק, שתמיד חלם להיות שחקן, עדיין מחפש אחר ההצלחה הגדולה. הקשר מתחדש, וג’סטין מגלה שיש לה רגשות כלפי ניק. אבל לניק יש חברה, ולא סתם חברה אלא דוגמנית מצליחה. ניק תמיד האמין באסטרולוגיה, וקורא בקביעות את ההורוסקופ, אז איזה מזל שג’סטין יכולה לערוך “קצת” את התחזית השבועית של מזל דלי בעיתון, כדי לתת לניק את הדחיפה שהוא צריך כדי לצאת איתה, וגם להמשיך בתחום המשחק.

הבעיה הקטנה ששכחה ג’סטין, שחוץ מניק, יש לא מעט אנשים שמשתייכים למזל דלי. וששינוי ההורוסקופ שלהם הולך לשנות את החיים של לא מעט אנשים.

 

פסק הדין:

כתוב בכוכבים הוא רומן חכם, משעשע ומתוק. הוא הזכיר לי את הקומדיות הרומנטיות שאני צופה בהן, ולא אתפלא אם הספר יוסרט. שילוב האסטרולוגיה בעלילה נעשה בחוכמה, כך שלא צריך להאמין במזלות כדי ליהנות מהספר. יש את הצד הביקורתי של ג’סטין שמייצגת את אלה שאינם מאמינים בכוכבים, ולעומתה את הצד של ניק שמנהל את חייו לפי ההורוסקופ. הספר נחלק לפרקים לפי גלגל המזלות, ומתחיל וגם מסתיים במזל דלי – מזלו של ניק. בכל פרק ישנה התייחסות לאנשים נוספים שמושפעים משינוי ההורוסקופ. בהתחלה לא הבנתי את הקשר של כל הדמויות הללו לעלילה המרכזית, אבל בהמשך הסיפורים של כולם התחברו יחד בצורה נפלאה. לא תישארו עם שאלות בסיום, הכל נפתר ונסגר – ואלה הסופים שאני אוהבת. ספר מחמם לב בניחוח של פעם

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה