כשהגלים מתחזקים מאת שרון צוהר.

סקירה מאת לירן קול.

“כשהגלים מתחזקים – החזקים מתגלים”

מורן סתיו, בתו של אלוף בצה”ל לא מוכנה להתפשר על החיים אשר הכתיב לה אביה ומתוך תפקידה בתור מפקדת חי”ר וחודש לפני שחרורה משירות הקבע, היא עושה כל שביכולתה על מנת להתקבל ליחידה המובחרת ביותר של צה”ל – השייטת, דבר שמעולם לא נראה קודם לכן בצה”ל, שאישה תשרת ביחידה זו.

הראל שי הוא סגן בשייטת ומדריך צוותים, נזרק ע”י חברתו מזה למעלה משנתיים בשל העובדה כי כל חייו מוקדשים לשייטת והציבה לו אולטימטום – היא, או השייטת. הוא יוצא לחתונת חברו לשירות המילואים איתן, ושם מבחין בבחורה היפה ביותר שראה ומשהו בה משך אותו מהשנייה הראשונה. מבלי לגלות לו את שמה, היא מפטפטת איתו מעט עד שמכריזה כי עליה ללכת ונפרדת ממנו לשלום. היא יוצאת החוצה אל רכבה שהביא אותה ואת רותי, חברתה ושותפתה, אל החתונה אך מגלה כי המפתחות לאוטו נשארו אצל רותי וזו הלכה עם אחד האורחים בחתונה מזמן.

לפתע שומעת מורן אופנוע המתקרב אליה ועליו הראל שמציע לקחת אותה הביתה, מה שמסתיים בלילה סוער של שניהם יחד.

מספר ימים לאחר מכן מגיע הראל אל משרד מפקדו לשיחת תדרוך וזה מציג בפניו את החניכה החדשה שלו שמתגלה כבחורה אשר בילה איתה לפני מספר ימים ולא שמע ממנה מילה מאז.

קושי תפקידם ועיניהם הבוחנות של צמרת הקצונה בחיל הים מקשים על השניים את ההתמודדות עם רגשותיהם ועם המוטל עליהם. האם יצליחו השניים למצוא דרך להיות יחד, ובו זמנית להגשים את חלומותיהם?

 

זהו ספרה הראשון של הסופרת שאני חווה ובחרתי בו בגלל משיכתי לסיפורים הקשורים בכוחות הביטחון. לצערי, למרות שהרעיון היה נפלא, הספר לקה בעיני במיוחד בדמותו של הראל שנע בין שוביניסטיות לא נחוצה לבין רוע טהור שאפילו תפקידו אינו מצדיק.

נקודת הזכות של הספר בעיני היא מורן, אשר מהווה גיבורה עם חוזק נפשי שאין שני לו. הרצון להשתוות במעשים לגברים ולא לתת למינה להוות מכשול בהגשמת חלומה, הדבקות במטרתה וכל מה שעשתה על מנת להוכיח את עצמה – כל אלו ראויים להערכה ולהערצה.

 

בנוסף, הכתיבה ואופי הספר הם משהו שדיבר אלי מאוד בתור בת של איש קבע שעד גיל 15 הייתה רואה את אביה רק אחת לשבועיים. זה דבר שגרם לי להבין את הסיטואציות המשפחתיות, גם של הראל וגם של מורן.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה