כל מה שקרה שם באמת מאת ברין גרינווד.

סקירה מאת איה אבראהים.

וייבי קווין היא בת שמונה כשהסיפור מתחיל. אביה סוחר סמים ואמא שלה נרקומנית. היא לא מסוגלת לאכול ולא לדבר עם אנשים ומקל וחומר להרשות לאנשים לגעת בה כי היא מפחדת. אין לה אמון באף אחד. היא לא בוטחת באיש ולא שהייתה לה סיבה לזה בכלל.

בין אנשיו של אביה ישנו גבר צעיר בשם ג’סי ג’ו קלן והם נפגשים במקרה כשהוא התהפך עם האופנוע שלו. החיבור ביניהם כמעט מיידי.

היא ילדה אומללה שנסיבות חייה כפו עליה הסתגרות מתוך בחירה וכל מאמציה מופנים לטיפול בדונל, אחיה הפעוט והוא, גבר אומלל אשר חייו לא שפרו עליו. ובגלל שהיא דאגה לו, הוא החליט לדאוג לה בחזרה.

עם הזמן, הקשר בין השניים מתפתח לכדי תלות הדדית תוך התאהבות בשמי הלילה ומערכות הכוכבים שוויבי כה אהבה.

בתוך חיים מלאים בסמים, אלכוהול, סקס ואלימות, נרקם ביניהם קשר נדיר המתפתח מחיבה לאהבת אמת.

הסיפור מחולק לחמישה פרקים המסופרים לסירוגין מפיהן של שלל דמויות בספר בגוף ראשון. חייבת להגיד שהכתיבה פשוט מאוד מדהימה. התפתחות העלילה הייתה איטית למדי עבורי ומודה שבהתחלה די התאכזבתי כי כנראה שבאתי אליו עם ציפיות גבוהות.

ככל שהעלילה התפתחה ואנשים גילו על הקשר בין ויבי וקלן, התחלתי להישאב יותר ויותר ובהחלט נפלתי שדודה לרגלי הסופרת!!! התאהבתי בדמותה של ויבי. מודה, קשר שנרקם בין ילדה לגבר בוגר, לא עובר לי בגרון. אבל איני מנותקת מהמציאות ולא חסרים סיפורי נישואין, אהבה ואפילו יחסי מין בין אם חולפים לבין אם מתמשכים בין נערות לבגירים. פער של 12 שנים נשמע תהומי ברגע שההיכרות מתחילה בגיל צעיר ומכאן הזעזוע שאופף את העלילה.

הסיפור מציג לראווה כיצד אורח חיים מתירני והולל של הורים עלול לסבך את חייהם של ילדיהם. ילד אמור לגדול בסביבה תומכת ואוהבת, לא בסביבה של סמים ופשע.

הייתי עדה בספר הזה להחלטות שכל אחד מקבל מהמקום שלטעמו הוא הכי טוב.
כעסתי שלא באמת היה איכפת מהילדים.
כעסתי שלמשטרה אין מה לעשות.
כעסתי שהרשויות העלימו עין.
תיעבתי את זה שהורים מסוגלים לקבל דברים חריגים כבסדר.

הסיפור חולש על פני כמה שנים טובות ומלווה את ויבי מגיל שמונה ועד גיל 21. ההתפתחות של דמותה הייתה נפלאה בעיניי. לא הייתה ולו דמות אחת מיותרת בבליל הדמויות בסיפור הזה. בחלק החמישי דהרתי בקריאה וסיימתי את הספר פעורת פה!

כמה כאב! כמה סבל! כמה אהבה! כמה הקרבה! ומנגד, כמה אנוכיות, שנאה, תיעוב עצמי, חוסר החלטיות, רוע ונבזיות בבני אדם. הניגודים הללו פשוט הביאו לי סיפור אדיר, סיפור שאינו תלוש מהמציאות. הסתכלו סביב ותמצאו דוגמאות בשפע.

חייבת לציין לשבח את העבודה הנפלאה בתרגום, העריכה וההגהה שהיו לעילא ולעילא מה שהעצים את חווית הקריאה שלי.

יוצאת בקריאה להבאת ספרים נפלאים כאלו לעולמנו כי כל מה שמזעזע אל עולמי ולו לרגע, מוציא אותי מאזור הנוחות שלי ומציב בפניי מראה המשקפת את מציאות עולמנו הוא בגדר חובת קריאה.

קבלו חובת קריאה ממני.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה