כוח המשיכה מאת ק.ק. אלן.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “אני נשבעת שהגוף שלי כאילו נברא כדי להתנגד לכוח המשיכה”

קריאה זה כיף, זה ידוע, וכמעט כל ספר כיף לקרוא, אבל כשספר מגיע בשילוב הנכון של תזמון טוב, סיפור מעניין וכתיבה קלילה שמתאימה לטירוף שקורה מסביב אז ההנאה היא כפולה וכך היה לי בספר כוח המשיכה.

בכתיבה זורמת וטובה מביאה לנו המחברת סיפור מקסים על רקע עולם הריקוד אבל הפעם לא הריקוד הקלאסי אלא של רקדני הליווי בקליפים ובהופעות של גדולי האמנים. זהו סיפור אהבה שנרקם בין מי שאסור להם לקיים קשר זוגי ולכל אחד יש מה להפסיד.

לקסי קווין הגיעה ללוס אנג’לס בשביל לנסות לפרוץ את עולם הריקוד. היא שקטה, צנועה ואם חברה הטוב, שיין, לא היה דוחף אותה כנראה שלא היו לה את המרפקים להתקדם. עד שסוף סוף ההזדמנות הגדולה מגיעה, מגיע איתה גם אתגר. אתגר בדמותו של הכירואגרף הגדול תיאו נוסקה שמתנהג אליה בהתחלה בהתנשאות כאילו הוא לא רוצה שהיא תהיה שם. למרות היחס שלו אליה בתחילה המתח המיני מרים את פניו אבל יש בעיה אחת- חוזה העבודה בפרויקט שבו הם עובדים מבהיר במפורש שאסור בתכלית לנהל יחסים בין אנשי הצוות הבכיר לרקדני הליווי ומי שייתפס יפוטר במהרה וללקסי יש הרבה מאוד מה להפסיד מכך. אם תיכנע למשיכתה לתיאו הקריירה שלה עלולה להסתיים עוד לפני שתתחיל.

על פניו לא מדובר כאן במשהו שלא ראינו לפני. מתח מיני שנרקם בין בעל מרות למי שמתחתיו, יחסים שמתחילים בשנאה וכו’. אבל מצד שני הרבה ספרים בז’אנר שלנו מתבססים על אותה התבנית והחוכמה היא לייחד אותם בזכות הכתיבה והדמויות וכאן הכתיבה היא בהחלט טובה והסופרת הצליחה לסחוף אותי לתוך עולמם של לקסי ותיאו בלי לגרום לי לגלגל עיניים או להרגיש שהסיפור חוזר על עצמו.

לקסי היתה דמות מקסימה ומרגשת. היא הגיעה ללוס אנג’לס לבד בלי תמיכת ההורים שלא אהבו את חלומה לרקוד. היא  צנועה, לא מפחדת מעבודה קשה ונחושה להגשים את חלומה. היו פעמים שחשבתי שהיא צריכה להאמין בעצמה יותר.

** “סביר להניח שאף פעם לא תרגישי מוכנה, לקס. פשוט תצטרכי לקפוץ למים בשלב כלשהו. אז אולי עדיף שזה יקרה עכשיו. הגיע הזמן לעוף, ילדונת.”

אהבתי לראות את התהליך שהיא עוברת וכיצד היא מתמודדת עם המתח שנוצר בינה לבן תיאו. יש לה הרבה מאוד מה להפסיד אז מה ישחק אצלה תפקיד גדול יותר? הקריירה או האהבה?

ותיאו היה דמות  שסקרנה אותי. למה הוא כל כך נוקשה כלפי לקסי? מה יש לו נגדה?  אבל כשדמותו נפתחה ונחשפה לאיטה ולקסי חודרת לאט לאט לתוכו היה מעניין לראות כיצד הוא יגיב- האם הוא ינסה לזרום כי ההשלכות לא ישפיעו עליו כמו שישפיעו עליה או שהוא יגן על הקריירה שלה? אבל בין אם הקשר שנרקם בינו לבין לקסי יבוא ליידי מימוש לאור האיסורים, או שלא, היה מעניין גם להכיר את דמותו ולנסות להבין למה נראה שמה שהיה אהבתו הגדולה- הריקוד, עכשיו מהווה מכשול וקושי בחייו

** “הריקוד הציל אותי פעם אחת, אבל עכשיו הוא הורג אותי.”

 

לסיכום- ספר מקסים שנהניתי מאוד לקרוא ואני ממליצה בחום גם לכם לקחת אותו ולהיכנס לחייהם של לקסי ותיאו ולעולמם של רקדני הליווי שלא כל כך זוהר כמו שהוא נראה מבחוץ. אני נותנת לו באהבה ארבעה כוכבים ומקווה שתהנו ממנו כמוני.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה