אפתח בגילוי נאות: את הספר קיבלתי לקריאה אחרונה כבר בתחילת ספטמבר ואני אסירת תודה על הזכות והאמון שניתנו לי. את הסקירה כתבתי היום לאחר קריאה שניה בעיניים רעננות.

כוונות נסתרות מאת קרן גנון רופין.

סקירה מאת איה אבראהים.

אפתח בגילוי נאות: את הספר קיבלתי לקריאה אחרונה כבר בתחילת ספטמבר ואני אסירת תודה על הזכות והאמון שניתנו לי. את הסקירה כתבתי היום לאחר קריאה שניה בעיניים רעננות.

 

לרותם יש חיים הנעים במסלול מסויים: עובדת במחלקת המבצעים של שדה התעופה, ומבלה עם משפחתה והחברות שלה וטוב לה. אין בליבה מקום לאהבה או לקשרים בגלל מה שהתרחש ארבע שנים קודם לכן.

 

יום אחד היא רבה על החניה שמישהו “גנב” לה. מה שאינה יודעת הוא שהגורל החליט לערוך כמה שינויים בחייה ושאין לה מנוס. סדרת היתקלויות עם אותו הגבר מערערת אותה עד שהיא נכנעת למשיכה. לשניהם לא היה סיכוי!

 

רותם דרור- צעירה יפה, חכמה, שנונה, ישראלית טיפוסית במובן זה שהיא לא פראיירית! היא חברה טובה ובת מסורה. על אף כאב הלב בגינו בחרה לאטום את ליבה, היא מרשה לעצמה להתמסר לתשוקתה למוזיקה ולצילום…וכן, ליריב.

 

יריב הנדל- יהודי מדרום אפריקה שעלה ארצה בגלל אהבת המולדת. הוא יפה תואר, בטוח בעצמו ויודע מה הוא רוצה. האיש חדור מטרה ומשלב בין קשיחות הנדרשת מעיסוקו לבין רוך השמור למשפחתו ואהוביו.

 

בהתחייבות, אתם תעופו על דמויות המשנה, פשוט הורסות!

 

הכתיבה הקולחת היא בגוף ראשון מנקודת מבטם של רותם ויריב. קו העלילה מקורי מאוד, ישראלי ביותר ומכה בבטן הרכה מבחינת המציאות שלנו. הטקסט נוטף גאווה לאומית וזיקה לארץ ונאמנות למדינה. מורגש עד כמה הסופרת אוהבת את ירושלים. מרוב שתיארה אותה ברגש עז, התחלתי לאהוב אותה טיפה יותר. הפן הפטריוטי הזה ממש מצא חן בעיניי.

 

לגבי הגיבורים שלנו, הכימיה הייתה מידית. ברק ביום בהיר הכה בשניהם ובלתי אפשרי היה להתכחש למשיכה. זה התקדם לטעמי מהר מדי אך אני חושבת שזה בא כדי לשרת את הפיצוץ שיתרחש ביניהם. הרי בין כל זוג שמכיר חייב פיצוץ שיפריד, לא? פה זה היה תרתי משמע! ואז טיב הרגשות שהתפתחו עמדו למבחן. אהבתי מאוד את עומק אהבתם זה לזו. אהבתי את העובדה ששניהם למדו דברים חדשים אחד על השניה ואהבתי שדרך חשיפת אותם דברים קטנים, הם בעצם נתנו פיסה מעצמם. התאהבתי בהם לחלוטין. הרוך, העדינות, האש, התשוקה והצחוקים.

 

הצחוקים מביאים אותי לדבר השני שאהבתי. אם יש משהו שאני מעריכה בבני אדם בכלל ובספרים בפרט זה שנינות. השנינות של רותם ויריב פשוט הרסה אותי. אהבתי את ההתנצחויות וההקנטות הציניות שלהם. ממש שני ישראלים טיפוסיים עם אגו לא קטן.

 

ואז רגעי האיחוי…כמה אהבתי אותם. אהבתי לראות את הסבל של שניהם ואיך כל אחד לוקח את הדברים אחרת ומתמודד איתם בדרכו. ובעקבות האיחוי באים ההחלמה והגשמת חלומות ויעדים.

 

 

לסיכום: כתיבה נהדרת. מורגש שנעשה תחקיר רציני בכדי להפיח חיים בעלילה המקורית הזו. ובכלל, היה כיף לקרוא על זוג שלא עוסקים במשרדים, בגדים ועולם הזוהר. אהבתי את רותם ויריב, שמחתי איתם, התרגשתי איתם, כעסתי והתאכזבתי איתם וחשתי את כאבם. היה קל להזדהות בגלל התפניות שהסופרת שזרה בעלילה. ספר ביכורים ישראלי, כחול לבן, עם כריכה מדהימה שפשוט נהניתי לקרוא!

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן. 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים
השארת תגובה