כבולים באזיקים מאת ק. ברומברג.

סקירה מאת ענת שדה.

ספר ראשון בסדרת גיבוריים אמיתיים.

“הנשיקה שלו היא רעמים וברקים , טורנדו וצונמי, ארוזים ביחד בחבילת אש שמשכיחה ממני את מה שכאן ועכשיו, מעוררת בי רצון ליותר, אבל יותר עם גרנט מפחיד אותי בטירוף”

בגיל 8 גרנט מאלון ואמרסון ריבס הם חברים הכי טובים. אין יום שאינם משחקים ביחד בחוץ, עושים שטויות וחולקים יחד חלומות כמו כל הילדים בגיל הזה. גרנט לא מבין למה אמי לא רוצה לשחק בבית שלה ולמה היא מעדיפה תמיד להיות אצלו. עד שיום אחד אמי חולקת איתו סוד שעתיד לשנות את הכל.

20 שנה אחרי, גאנט הוא שוטר בעיר הולדתו סאניוויל , קליפורניה. למרות הצעות אינסופיות מבחורות גרנט עוד לא מצא את האחת ומסרב להתמסד.  יום אחד בעיצומה של משמרת בעת מילוי תפקידו הוא נתקל במישהי שלא ראה כבר עשרים שנה.

אמי שלו.

אמרסון ריבס היא מדריכת צניחה שלא אוהבת להשתקע במקום אחד. מאז שעזבה את העיירה בגיל שמונה היא ואימה לא השתקעו במקום אחד הרבה זמן, אך אימה נפטרה ובגיל 28 היא מחליטה ללכת בניגוד לטבע הרגיל שלה ולחזור חזרה לעיירת הולדתה ואף לרכוש את “בלו סקיי” בית ספר לצניחה מקומי.

כשאמי פוגשת בגרנט היא מתאבנת ובורחת. כבר עשרים שנה שאף אחד לא קרא לה אמי. גרנט מזכיר לה תקופה אפלה בחייה שהיא לא רוצה לזכור והוא היחידי שיודע עליה משהו שמעולם לא שיתפה עם אף אחד. סוד שגילתה רק לגרנט והוא הפר את הבטחתו לשמור אותו.

גרנט לא מתכוון לוותר לאמי , הוא רוצה לחזור לחייה אך אמי לא יודעת האם ליבה יכול לסלוח לו גם אם בעצם הוא זה שהציל את חייה.

“כבולים באזיקים” הוא ספר מקסים ומרגש , אהבתי את התשוקה בין אמי לגרנט , אהבתי את הערכים של עזרה לאחר וחשיבות התא המשפחתי , אהבתי את דמויות המשנה האחים של גרנט ודזי החברה המצחיקה של אמי. יש בספר הזה כל כך הרבה כאב ורגישות ונשמות תאומות שהופרדו ליותר מדי שנים.

הבעיה היחידה שהיתה לי עם הספר היתה העובדה שגרנט הפך בשלב מסויים לסמרטוט ולגבר ללא עמוד שדרה. רציתי שהוא יהיה הרבה יותר קשה איתה , רציתי שאמי תרדוף אחריו גם. משהו בדינמיקה שלהם הרגיש לי לא מאוזן.

אך למרות זאת, מדובר בספר שבהחלט נהנתי ממנו ומחכה בקוצר רוח לספרים הבאים על שאר האחים למשפחת מאלון ונובלה על דמות המשנה של דזי ויטמן המקסימה .

“היא שמש בהירה עם נגיעות הוריקן, ואני צועד ברצון ישר ללב הסערה שלה בבגדים שלעורי בלבד. היא מפנה את פניה ומקמטת את מצחה ואני פשוט נועץ בה עיניים, ושוב נוחתת עליי ההכרה שאני רוצה להיות חלק מכל ההרס שהסערה שלה תזרע בדרכה.”

לסיכום, ספר מתוק ומרגש על אהבה וכאב.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה