הרמוני מאת אמה סקוט.

סקירה מאת נועה הולצר.

כשעומדות מולך האפשרויות של כן או לא, תמיד תבחרי כן.”

 

 

אמה סקוט היא שם דבר. הספרים שלה מאד מצליחים והייתי חייבת לבדוק בעצמי עד כמה היא באמת טובה. הרמוני לא צריך את האישור שלי, אבל הוא היה יוצא דופן, והייתי חייבת לצעוק את זה בקולי קולות. הספר היה מרהיב ואהבתי כל דקה של קריאה. הרגשתי עצב אמיתי כשהוא הסתיים. לאחרונה אני מחפשת בדיוק את הספרים הללו, שלא יהיו רק נחמדים ונעימים. אמה סקוט כתבה סיפור כזה. הדמויות בספר היו יפות – ולא רק חיצונית, הן היו רדופות – ולא על ידי עניינים שוליים כמו דייטים. הן באמת עברו את הדברים הקשים ביותר, ומעל הכל האמנתי להן. וזה הדבר הכי חשוב עבורי בספר.

 

ווילו הולווי בת ה-17 עברה לאחרונה מניו יורק להרמוני שבאינדיאנה עקב עבודתו של אביה. עבור רוב תלמידי השנה האחרונה בתיכון, מעבר כזה באמצע שנת לימודים יהיה ממש סוף העולם, אבל ווילו רואה במעבר הזדמנות להתחלה חדשה. לווילו יש טראומה שהיא מחפשת לברוח ולהתרחק ממנה. לפני כמה חודשים היא הייתה תלמידה מצטיינת. נערה פופולארית ומוקפת חברים. אבל המכה הקשה שחטפה הפכה אותה למתבודדת, והיא איבדה את העניין בלימודים ובהרשמה לקולג’.

 

אייזיק פירס נולד וגדל בהרמוני. הייתה תקופה שבה הוא היה מאושר, אבל כשהיה בן 8 נפטרה אמו בפתאומיות והחיים שלו השתנו לעד. יש לו מוניטין של “ילד רע” מהצד הלא נכון של העיירה, עם דעות קדומות של אנשים שלא באמת מכירים אותו. הדבר היחיד שיש לו בחיים הוא המשחק. אייזיק הוא שחקן מבריק, והוא מככב בתפקיד הראשי בכל ההצגות שעולות בתיאטרון הקהילתי של הרמוני. הפגישה הראשונה בין ווילו לאייזיק מתרחשת בין כותלי בית הספר, שאליו מצטרפת ווילו באמצע שנת הלימודים. אייזיק מסקרן אותה, אבל אז היא רואה אותו על הבמה כאדיפוס המלך, ושם הוא באמת ממגנט אותה.

 

מנהל התיאטרון מחליט שההצגה הבאה תהיה המלט של שייקספיר. למרות שברור שבתפקיד המלט יזכה אייזיק, מתקיימים אודישנים לכל התפקידים במחזה. ווילו מתחילה לחשוב שמשחק יכול לעזור לה לברוח מהטראומה שלה, והמשחק של אייזיק נותן לה השראה להיבחן לתפקיד אופליה. באופן לא צפוי היא מקבלת את התפקיד. כעת, כשאייזיק הוא המלט וווילו היא אופליה – הם יצטרכו לעבוד ביחד. לכל אחד מהם יש את החומות שהקים סביבו. בשביל ווילו הרמוני היא מקום מפלט, ואילו אייזיק רק מחפש את ההזדמנות לעזוב אותה. האם הכימיה ביניהם תספיק כדי לשבור את החומות שבנו?

 

פסק הדין:

כמי שאוהבת להתאהב בדמויות שאני קוראת, הרמוני היה מושלם עבורי. שתי הדמויות המובילות את הסיפור הן מופלאות ועגולות, למודות טראומה, בעלות עומק רגשי, ושתיהן מתפתחות לאורך העלילה ומסיימות את הספר כשהן שונות משהיו. הסיפור התפתח באופן הדרגתי ויפיפייה. קראתי על הספר ביקורות מעורבות, והגעתי אליו נקייה לחלוטין מציפיות, אבל אמה סקוט סחפה אותי כבר מהפרק הראשון עם כתיבה רגישה ומרגשת. אהבתי מאד את החלקים שעסקו במשחק ובתיאטרון, וסיימתי עם הספר הזה את שנת 2019. אני מאד שמחה שהרמוני היה הספר האחרון שלי בשנה החולפת כי הוא הותיר בי טעם מדהים. כשעומדת מולכן האפשרות של כן או לא לקרוא את הספר – תמיד תבחרו כן.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה