הצל ששומר עליי מאת אבישג צ’רכי.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “אני: איך ידעת איפה למצוא אותי?
ליאור: אני תמיד הצל שלך. תמיד זה ששומר עלייך.
אני: ומי ישמור עלי ממך?
ליאור: זה בדיוק מה שאני עושה, קטנה.”

בספר המקסים הזה אנו זוכות להכיר את ליאור/איברהים, שעלה מאירן על מנת להתגייס לצבא בזמן שאביו ומשפחתו נאלצו להישאר באירן עקב משימתו של אביו ששימש כסוכן כפול. בארץ הוא מכיר את לינור והאהבה פרחה אולם כאשר אביו נתפס ומוצא להורג באכזריות ליאור עוזב את חייו ואת לינור ומקדיש את כל כולו לנקום ולחסל את כל מי שאחראי על מות אביו.

האם ליאור יצליח במשימתו? ומה המחיר שיאלץ לשלם על כך? וכמה זמן לינור תסכים לחכות לו, אם בכלל?

יש משהו קוסם בכתיבה של אבישג, כך היה בספרה הראשון (והמומלץ) ‘כמו שהיינו פעם’ והקסם ללא ספק נשמר ואף השתפר בספר הזה כי זוהי כתיבה שנותנת תחושה של בית, בגובה העיניים והרבה ארצישראליות. אבישג מתבלת את הסיפור בלא מעט ביטויים ומנהגים בפרסית מה שגורם לקורא להרגיש כאילו הוא ממש שם, בשוק, עמוק בתוך משפחותיהם של ליאור ולינור ולי אישית זה מאוד קסם.

הדמויות עצמן היו מבחינתי קצת שנויות במחלוקת- האובססיה של ליאור לנקמה על חשבון חייו וחיי הסובבים אותו גרמה לי לפעמים לרצות לחנוק אותו, הרי שום דבר מזה לא יחזיר את אבא שלו לחיים אז כמה עוד אתה יכול לסכן את עצמך? ולינור? מצד אחד הבנתי את כאבה, לא קל שאהוב ליבך נוטש אותך לפני החתונה אבל למרות זאת הרגשתי שמדי פעם ההתנהגות שלה ילדותית ואימפולסיבית שבהחלט דרשה ניעור.

אבל אותם חסרונות של הדמויות הם אלו שהוסיפו לקסם שלהן והדינמיקה בין ליאור ולינור היתה מעניינת ומושכת. אהבתי לראות איך הם מתמודדים עם המשיכה והאהבה שאף פעם לא כבתה על רקע הנקמה שעדיין לא הסתיימה ולא מאפשרת להם לחיות בשקט.

 

לסיכום- ספר מקסים שמשלב מתח ואקשן עם רומנטיקה וסיפור אהבה שכיף לקרוא ולהיסחף לתוכו ואני נותנת לו באהבה ארבעה לבבות סגולים ומקווה שאבישג תמשיך להביא לנו עוד ממתקים כאלו בעתי.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה