לעיתים כשאנו מסיימים ספר ואפילו במהלכו אנו עוצרים לרגע כדי לעכל את מה שאנו קוראים. מכירים את התחושה הזו? הרגע בו אתם יוצאים מעולמכם, ומאזור הנוחות בו אתם נמצאים לעולם אשר מנותק כליל מעולמכם?

הסוחר היצירה וסוס הפרא מאת ג’ון לי אשלי.

סקירה מאת ורד פרץ צעירי.

לעיתים כשאנו מסיימים ספר ואפילו במהלכו אנו עוצרים לרגע כדי לעכל את מה שאנו קוראים. מכירים את התחושה הזו? הרגע בו אתם יוצאים מעולמכם, ומאזור הנוחות בו אתם נמצאים לעולם אשר מנותק כליל מעולמכם?

זו התחושה שליוותה אותי לאורך כל הספר הזה.

כבר בתחילת הספר אנו נחשפים לדמותה של שירלי, אשר הינה הדמות הראשית בספר זה. שירלי היא בחורה יפהפייה, שלא ניתן להתעלם מהתום והייחודיות שבפניה, מגופה ומהצורה עוצרת הנשימה בה היא רוקדת. אין מקום בו תהיה, בפרט כשהיא על רחבת הריקודים שניתן יהיה להתעלם מנוכחותה.

הספר מתאר בתחילה ערב סטנדרטי במועדון ריקודים בו שירלי מבלה בחברת חברותיה הטובות אנה ודינה. גברים רבים מגיעים להתחיל עם שירלי ולהזמין עבורה ועבור חברותיה משקאות אך ישנו אחד המתעקש על כך. בסופו של הערב, כשהיא מסרבת ללכת עמו נחלץ לעזרתה בחור בשם אריאל. היא מודה לו וממשיכה לביתה ונראה כי כאן נפרדו דרכיהם, אך לא זה המקרה. לא לפני שהיא מבלה בזרועותיו לילה בלתי נשכח בו הוא חושף אותה לעולמו.

בתום הלילה, בדרך חזרה לביתה, שירלי נחטפת על ידי ארגון העוסק בסחר בנשים והעברתן לגורמים שונים ולמטרות שונות.

מנקודה זו בספר, העלילה מתחילה לתפוס תאוצה כאשר אריאל, אביה של שירלי, חברותיה וגורמים נוספים עושים ככל שביכולתם בכדי לאתרה ולהצליח לעשות זאת כשהיא עדיין בחיים. לאורך כל מסעם יתגלו עוד ועוד חלקים  ועוד גורמים המעורבים בדבר כך שנראה כי ידו של הארגון בכל, ויד כל בו.

הספר הזה הוא אינו ספר רגיל , לפחות לא עבורי, ואינו דומה לשום ספר שקראתי בעבר. ולכן הסקירה שלי אינה רגילה. היא אינה מחולקת לדמויות או למקטעים ואני מקווה שאצליח להעביר את תחושותיי. זהו ספר העוסק בנושאי טאבו, בחטיפה, סחר בנשים, התעללות, BDSM וכדו’.

עם זאת, זהו ספר העוסק בחברות גדולה, בהתמסרות ואהבה ללא תנאים וגבולות. זהו ספר אשר מתאר לנו את עוצמתה של אהבה ואת יכולתה להתפתח גם בתנאים שלא היינו חושבים שהיא תוכל להתקיים בה.

“גיליתי כי גם במקומות האפלים ביותר, אהבה יכולה להכניס אור. דווקא שם, במקום הכי נמוך, הכי כואב והכי קשה, מצאתי אהבה כה גדולה, כזו שמעולם לא האמנתי שניתן להרגיש”.

 

לסיכום,

זהו ספר המכיל בתוכו כל כך הרבה אלמנטים. הוא על פניו רומן מתח אירוטי, אך מיוחד בסוגו. הוא מסוג הספרים שמותירים את הקורא עם שאלות לאורך הקריאה ועם רצון מתמיד לגלות עוד ועוד חלקים במהלכו.

לכל אוהבות הז’אנר האפל יותר, הקשה יותר, לא זה העדין והמלטף, או שנכון יותר לומר שהוא מלטף בדרכו שלו, אני ממליצה על הספר הזה בחום.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים
2 תגובות
  1. איה אבראהים
    איה הגב

    נשמע ספיר שונה ומעניין. תודה על סקירה יפה

  2. מור אסולין
    מור הגב

    אחרי שקראתי אותו, מסכימה עם כל מילה שכתבת

השארת תגובה