הסודות שהולכים איתנו מאת קרי לונסדייל.

סקירה מאת איה אבראהים.

ספר ראשון בדואט הסודות.

הכריכה היפה והכותר משכו את תשומת ליבי. ואז ראיתי שיש מתקשרת בעסק וזה בכלל כאילו הספר אמר לי “את חייבת לקרוא אותי!”

אני חושבת שאין אישה שלא חלמה על יום חתונתה, על שמלה לבנה מרהיבה, על עיצוב השיער, הפרחים, המקום שבו יתקיים הטקס ועל הבאושר ועושר.

איימי לא חשבה לרגע שביום חתונתה היא תקבור את הארוס שלה. היא לא דמיינה לרגע שסידורי הפרחים היפים שהזמינה יעטרו את טקס האשכבה של ג’יימס, אהוב לבה ושבמקום שמלה לבנה, תתכסה שחורים.

ואז במגרש החניה של הכניסייה, ניגשת אליה אישה בעלת עיניים מושכות ומסקרנות ובשורה בפיה: ג’יימס חי.

אני לא רוצה לדמיין את גודל המועקה והסבל שאדם חווה כשהוא מרגיש שלועגים לסבלו ולאובדנו. וכך בדיוק הרגישה איימי. שלועדים לה דקה אחרי שקברה את אהבת חייה ביום שהיה אמור להיות תחילת ה- happily ever after  שלה. זועמת, היא מתעלמת מלייסי, המתקשרת.

הסקרנות והספקות מכרסמים בה במיוחד לאור העובדה שג’יימס נעלם בלב ים במהלך תאונת שיט בנסיעת עסקים. גופתו נמשתה כמה חודשים לאחר היעלמו ולכן הטקס התנהל בארון סגור. כואבת את אהבת חייה ומוצפת ביגון שבאובדן, היא נמשכת אל לייסי חרף האבסורד שבדבר.

ואם לא די בכך, היא מאבדת את המסעדה של הוריה שתכננה לקבל מהם ולהפוך לשלה.

טרגדיה, אובדן, אבטלה וצורך להמשיך הלאה ולהתחיל מחדש…זה סיכום מצבה של איימי.

ואז היא מכירה את איאן. צלם במקצועו שמתרברב בשליטתו בתחום שהיא מקדשת: קפה.

הספקות מכרסמים בה לגבי מותו של ג’יימס עד שהיא מקבלת רמז חדש ומוצאת את עצמה 19 חודשים אחרי מותו של ג’יימס שקועה בחקירת נסיבות מותו או מותו לכאורה כטענתה של לייסי.

הפעם בוחרת לא לדבר על הדמויות כי חשוב לי שתגלו אותן לבד. רק אגיד שהן הדמויות הראשיות והן המשניות מדהימות בעיניי (לטוב ולרע).

הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטה של איימי. הכתיבה נפלאה ורווית מתח ומסתורין. הסופרת מתמודדת עם נושא האבל והאובדן בצורה ריאליסטית בעיניי. הרי יש לזכור כי כל אחד מתמודד אחרת נוכח כאבו ואובדנו האישיים.

אהבתי את החשיבות הרבה שמוצגת לראווה בסיפור המדהים הזה של לקחת את עצמנו בידיים ולהמשיך הלאה תוך שאנו נוצרים את אלו שהלכו מאיתנו בליבנו ולא לתת לזה למוטט אותנו וכי מותר לנו להרגיש שוב, לתת לעצמנו את ההזדמנות להיפתח לאהבה ואושר. המאבק הזה בין אהבתה של איימי לג’יימס ונאמנותה לרגשותיה כלפיו לבין המשיכה לאיאן והתפתחות הרגשות והקשר ביניהם היה פשוט מאוד נפלא!

ההכלה והתמיכה שקיבלה א5יימי מהסובבים אותה פשוט נפלאים בעיניי וזה מדגיש את חשיבותה של מערכת תמיכה בעת צרה.

הספר הסתיים בסוף סגור באופן מסויים ואז יש את האפילוג המטלטל שהותיר אותי פעורת פה ועם ציפייה לספר ההמשך.

 

לסיכום, סיפור נפלא על אהבה, אובדן, התמודדות, התחלות חשות והרבה מאוד מסתורין. אהבתי מאוד וממליצה בחום!

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה