המשחקממשיך מאת סמנתה יאנג.

סקירה מאת יעל אסולין.

**  בארץ־לעולם־לא החלומות נולדים, והזמן לעולם לא מתוכנן.” 

מה תעשו כשתלכו אחרי החלום שלכם למדינה אחרת ותמצאו את עצמכם בסופו של דבר שוב בנקודת ההתחלה? האם תשקעו בצער וברחמים עצמיים או שתנסו להתרומם ולבנות את עצמכם מחדש?

זה מה שקרה לנורה אובראיין, בחורה בת 18 מעיירה קטנה באינדיאנה שבמקום ליהנות מהחיים, ללכת לקולג’ ולחיות כמו שאר בני גילה היא נאלצת לעזור בפרנסה המשפחתית, עד שבלהט הרגע מפגש עם בחור סקוטי גורם לה לנטוש הכול ולעבור לאדינבורו אך גם בועות של אושר סופן להתפוצץ ושלוש שנים אחרי נורה מוצאת את עצמה צריכה לבנות את חייה מההתחלה, מלאת ייסורי מצפון ושבורת לב. היא מתבוססת בתוך האשמה והרחמים העצמיים עד שאיידן לנוקס נכנס לחייה.

מה גרם לנורה להרגיש אשמה והאם איידן יצליח להוציא אותה מהמעגל הזה ויגרום לה לחזור לחיות? והאם הם מסוגלים לקיים קשר בניהם מעבר לידידות או שהפערים בניהם לעד יהוו מכשול?

אני אוהבת את הכתיבה של סמנתה. יש משהו ייחודי בסגנון שלה- רציני, מרגש ומתובל במעט קיטש אבל בדיוק המידה הנכונה- לא כזה שגורם לגלגול עיניים אלא כזה שגורם להתרפק על הסיפור שנרקם מול עינינו.

אבל הפעם היא הביאה עימה משהו שלדעתי היה קצת שונה, היא הביאה לנו את נורה שבשבילי היתה דמות מעט שנויה במחלוקת. מצד אחד אי אפשר שלא לאהוב את הרגישות של נורה ואת מסירותה לילדים בבית החולים בו היא מתנדבת אבל מצד שני הרגשתי שהיא חלשה מדי. לא עומדת על שלה, מרצה ויותר מדי מתבוססת ברחמים עצמיים, באשמה ולא מוכנה לפקוח את העיניים ולהבין שיש דברים מחוץ לשליטתה ושצריך לקום בחזרה אחרי הנפילה. אין ספק שמדובר כאן בתהליך מאוד ארוך שהיא צריכה לעבור עד שיהיה אפשר לומר שהיא הופכת לחזקה, ליודעת מה מגיע לה ומה היא שווה והכי חשוב- יודעת לשים את העבר מאחוריה ולהסתכל על העתיד. האם היא באמת תצליח לעבור את המסע הזה או שהרחמים העצמיים והאשמה חזקים ממנה?

איידן לעומת זאת כבש אותי מההתחלה. אין ספק שסמנתה יודעת להביא לנו גברים כובשים שמצד אחד הם חזקים ולא מתפשרים ומצד שני מלאי רגישות ואהבה כלפי יקיריהם וכך היה גם איידן. איך הוא פגש את נורה ומשתלב בחייה תקראו לבד אך אני בטוחה שכמוני, גם אתן תפלו בקסמיו.

דבר אחד לא אהבתי בספר- התקציר שלו. עשו לי טובה, אל תקראו אותו. תסתפקו בפסקה הראשונה שלו או בתקציר שרשמתי כאן ולא מעבר כי התקציר על גב הספר מתאר כבר כמעט את כולו. אמנם בלי ספויילר אבל עדיין…השורה האחרונה בתקציר קרתה בפועל ב- 70 אחוז בספר, אז בואו תספרו לי כבר איך הכל נגמר ותחסכו לי את קריאת הספר….

לסיכום- ספר מרגש וכייפי לקריאה שמקבל ממני באהבה ארבעה כוכבים סגולים ומומלץ בחום

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה