המטרה מאת אל קנדי.

סקירה מאת אורלי שטרית.

 רביעי בסדרה של ארבעה :  “מחוץ לקמפוס”

קדמו לו : העסקה” (גרייס ולוגן) “הטעות” (גארט והאנה) “התוצאה” (דין ואלי)

ממליצה לקרוא לפי הסדר כי כל הדמויות מופיעות גם בהמשכים.

 

 

בואו נדבר על הכריכה ההורסת הזאת. כל הכריכות בסדרה “נחמדות” לעומתה. ואני לא מחובבות הירוק אבל כאן, וואוו לגמרי אהבתי ביג לייק. תתרכזו ותתמקדו.

קומדיה רומנטית במיטבה כך אני קוראת לה. יש בה את כל המצרכים להרכבת העוגה.

השמות של הספרים מדויקים להפליא הם משקפים נאמנה את העלילה.

הספר הזה בא ממקום אחר בוגר יותר. הוא על לקיחת אחריות בלי הפעלת לחצים. לתת הרגשה טובה בכל החלטה. שתתקיים זכות הבחירה. ולדעת שעם כל החלטה מתמודדים.

 

חיכיתי לספר הזה ולא המון זמן כי ההוצאה תקתקה – שאפו על כך.

קראתי איך שיצא. ומה אני אגיד, לא הצטערתי ולו לשנייה.

 

את כל הסדרה המעולה הזאת ברור שקראתי. וכן, דין דה לורנטיס נשאר האהוב עליי.

אבל, ויש אבל גדול. לג’ון טאקר בהחלט מגיע כבוד וגם לזוגתו בסיפור. שניהם חזקים ויוצאים מגדר ה”רגיל”.

חזרתי לאוניברסיטת בראייר הפעם לבניין המשפטים (אזור שקרוב לליבי ולתעסוקתי) חזרתי לשחקני ההוקי המטריפים והאהובים. וצללתי לסיפורם של טאקר וסברינה.

 

סברינה ג’יימס –היא ברונטית לוהטת וחכמה שכל רצונה הוא להגיע ל”הרווארד” על מלגה. היא רוצה להיות “משפיעה” להיות חלק מה”ביג לאו-חוק גדול”.

אין לה זמן או אנרגיה ל”בזבז” את זמנה על סמול-טוק. היא מצטיירת בעייני כולם כמרוחקת, אפילו כלבה. כן, שמעתם נכון היא פשוט כזאת.

היא מגיעה מהצד הדרומי. החלק הפחות נחשב של בוסטון. היא גדלה בידיעה שאמא שלה חשבה ל”הפיל אותה” ואיזו הפתעה- אימה לא בתמונה יש לה רק את ננה שלה ואב חורג מעצבן ריי שתקוע כמו עצם בגרונה. היא חרוצה, היא לומדת ועובדת בשתי עבודות למחייתה, אחת מהן היא….. לא מספרת תגלו לבד.

היא טובה בלהישאר על המסלול להישאר בפוקוס וממוקדת – היא עושה רק סטוצים בלי מערכות יחסים אך היא בוחרת אותם טוב טוב עם עדיפות לספורטאים כי יש להם המון אנרגיות לפרוק והסחורה משובחת וטובה. אין ספק שהם יודעים את העבודה.

על שחקני הוקי היא דווקא לא משתגעת. אך בבר העיניים שלה פוגשות בטאקר

והמשיכה היא מיידית וחייתית.

 

‘ אוי אלוהים, התראת שרירים. הרבה הרבה שרירים מהודקים, חלקים, משתרגים, גולשים מתחת לכפות ידיי. חייבים לאהוב ספורטאים.’

 

ג’ון טאקר – אחרון הג’נטלמנים ביקום כולו. הוא במקור מטקסס אז יש לו מבטא דרומי חמקמק .שחקן הוקי ג’ינג’י ומזוקן שווה במיוחד. כבר הכרנו וידענו שהוא ה”טבח” בדירה, הוא דואג לבית ולסביבה. אביו נפטר שהיה רק בן שלוש והוא חונך על ידי אימו ממש טוב. הוא בפציעה מהתיכון ולכן לא יוכל לליגה המקצוענית לחבור.

 

הוא מתעניין בסברינה ורוצה בקרבתה למרות שהיא הודפת אותו בכל מפגש מחודש.

אך הוא למד טוב ממשחקי ההוקי שהסבלנות משתלמת הוא למד ש:  ‘ אתה לא חובט מיד כשהמקל שלך מקבל את הדסקית’ ‘ אתה מחכה להזמנות הנכונה’ (אהבתי מאוד את הדימוי הזה). הוא קשוב לרצונותיה אך לא יכול לשמור מרחק. הוא מכיל ולא שיפוטי הוא לא אדם כזה. הוא מצליח להתקרב ואפילו לתת לסברינה “דחיפה, הוא נותן לה את כל מה שהיא צריכה ורוצה.כל עוד לא מעורבים רגשות.

 

האש והכימיה ביניהם משאירה אבק לבן. החל מהפגישה הראשונה לוהט שם במיוחד.

 

“יש לו ריח של עץ אלגום ושל פרי הדר” – מישהי יכולה להסביר מה זה לעזאזל אומר? זה לא הספר הראשון שאני נתקלת בריח המוזר הזה.

 

סברינה סגורה הרמטית כמו צדפה. היא נחושה לא לסטות מהמסלול שטוותה. היא רוצה להגיע לנקודת הסיום כמנצחת היא רק צריכה להמשיך במסלול ללא הסחות –דעת.

האם טאקר יצליח לפתוח את הצדפה? לגלות את האוצר הגלום פנימה? בתוכה?

דרמות והתמודדויות לא פשוטות. מקרה משנה מסלול מתרחש בעולמה זה לא מה שאף אחד מהם צפה.

אך בהחלט שניהם צריכים להתמודד. ביחד או לחוד זאת השאלה? טאקר מוכיח ולא אחת שלבד היא לא תישאר. הוא לא אחד שיעלם כשהספינה נטרפת. הוא יגרום לה לבטוח בו.

 

 

הסיפור מסופר בגוף ראשון לסרוגין מנקודת מבטם של סברינה וטאקר. לא רק תשוקה ומשיכה קיימת גם אם סברינה מספרת לעצמה אחרת. הלב התערב כאן ללא ספקות.

 

אהבתי: שכל החבורה התעוררה לתחייה, כמו סדרה טובה. הסופרת מדגישה את הקרבה ביניהם ואת האחד בשביל כולם. גם אם לא תמיד הם העפרון הכי מחודד בקלמר.

 

לסיום: משאירה אתכן עם תובנה שלקחתי מטאקר:  “כסף לא משנה בסופו של דבר. זה לא משנה כמה הארנק של מישהו דק או עבה. כולנו נפגעים. כולנו אוהבים. אנחנו אותו הדבר”. והעבר שלך עם מי את גרה, מאיפה הגעת- כל זה לא צריך לשנות. את יוצרת את העתיד שלך ואני רוצה לראות לאן הדרך קדימה תיקח אותך” – נסיך או לא נסיך?

כסף ומעמד לא יקבע מי אנחנו.אבל דרכנו ומעשינו בהחלט שכן.

 

וידעתם שבגן עדן רטוב? תקראו תבינו איך זה יכול להיות.

ולמרה שתהיתם המטרה הושגה בשלמותה!

 

הספר נגמר לי מהר מידי, פוף ונעלם.

בא לי קולג’ בא לי ללמוד בבראייר בא לי שוב להיות צעירה. לטרוף ולחטוף את החיים בשתי ידיים. אההה ובא לי ספורטאי שבוע או שבועיים.

 

 

 

 

ממליצה לרוץ לקרוא….

 

 הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה