אתחיל בזה שהכריכה מהממת ומושכת את העין. ואני בתור חובבת חורף ושלג, נמשכתי אליה ומאוד, וכן, היא קשורה בתוכן הספר.

ההימור מאת קריסטן אשלי.

סקירה מאת איה אבראהים.

**ספר ראשון בסדרת הרי קולורדו

 אתחיל בזה שהכריכה מהממת ומושכת את העין. ואני בתור חובבת חורף ושלג, נמשכתי אליה ומאוד, וכן, היא קשורה בתוכן הספר.

על מה מדובר?

נינה שרידן חיה חיים נוחים. היא עורכת דין המתגוררת באנגליה ומאורסת לגבר מצליח ועומדת להתחתן איתו. הבעיה שהיא אינה בטוחה שהיא רוצה לקשור את חייה בחייו בברית נישואין ולכן היא מחליטה לקחת פסק זמן. היא שוכרת בקתה מפוארת בהרי קולורדו, ארה”ב ומתכוונת לבחון לעומק את מה שהיא צריכה לעשות. היא מגיעה לשם ומגלה שנפלה טעות. הבקתה אינה עומדת להשכרה והבעלים, הולדן מקסוול (מקס) מתעקש שהיא לא יכולה לשהות בה ושולח אותה העירה בסופת שלגים. התפתחויות מובילות לכך שנינה חולה ומקס מטפל בה. משם הדברים מתפתחים.

 

על הדמויות:

נינה- לכאורה אמורה להיות אישה חזקה ועצמאית, אחת שעומדת על שלה, אחרי הכל היא עורכת דין ויש לה כישרון בהתבטאות. או כך הדבר עד שרגשות מתחילים לצמוח בקרבה. בלבול, טמטום רגעי הנובע ממשיכה, ותרנות ונתינה. מודה שהיו רגעים שהתחשק לי לסטור לה ולהגיד לה תנערי מעלייך את התנהגות הנערה מוכת האהבה ותתנהגי בהתאם לגילך (36 בכל זאת). אבל, אי אפשר שלא לאהוב אותה. היא מתוקה, מקסימה, מצחיקה, צינית ושולפת ציפורניים כשצריך. אהבתי את נינה הבטוחה שיודעת להתבטא ולהעמיד כל אחד במקומו. כל העטיפה היפה הזו מסתירה דברים כואבים.

מקס- גבר אלפא טיפוסי. קשוח, עקשן ובלתי מתפשר. כמובן שהוא חתיך הורס ובנוי לתלפיות וכולן נופלות שדודות לרגליו. אך יש בו משהו שובה לב. אנו לומדים עליו ועל חייו מפי אחרים. הוא אטום לכאורה ולא משתף, או שמא יש צורך בדרך פעולה בכדי להוציא ממנו את הדברים? גם הוא נראה הגבר המושלם בעל שיש לו חיים נהדרים ונפלאים אך הוא שבר כלי בעצמו. גם הוא חווה דברים בלתי נעימים וליבו נסגר.

ישנן שלל דמויות משנה משעשעות, מעצבנות וחלקן אדישות. ריבוי דמויות המשנה נובע מהעובדה שמדובר בעיירה קטנה ותוססת. כולם מכירים את כולם והרכילות שם חוגגת. ואישית אהבתי את זה ומאוד.

הסיפור מסופר בגוף ראשון אך לא לסירוגין כי הספר מורכב מ-14 פרקים ארוכים מאוד כך שהקולות התחלפו באותו הפרק בהתאם לדמות. אהבתי את הנושאים בספר. אהבתי את זה שלמרות הכל אדם מעניק לעצמו את האפשרות להזדמנות שניה. אהבתי שאנשים רואים את הטוב שבזולת ומכילים ומקבלים אותם. אהבתי את קבלת הזר (דבר שבמחוזותינו יהיה נחמד לאמץ). אהבתי את רוח הקולקטיב בעיירה. ואהבתי שהסופרת נגעה בנושאים עדינים ורגישים (עליהם תדעו כשתקראו). דבר נחמד נוסף היה שהסופרת שילבה סיפור מתח מעניין שהוסיף עוד רובד לעלילה. הבנתי מחברות שהתפתחות העלילה איטית נובע מסגנון כתיבתה של הסופרת. זהו ספרה הראשון אותו קוראת כך שהיה תמוה בעיניי שההתפתחות איטית למדי. נאמר שהספר הוא הראשון בסדרה אך הוא עם סוף סגור.

 

לסיכום:

סיפור ארוך אבל מקסים, שובה לב, מרגש, מעורר שלל רגשות בקורא. הסופרת יצרה דמויות שקל להזדהות איתן ולכעוס עליהן. נהניתי מאוד ומעניין הספר 

הבא בסדרה על מי יהיה.

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן. 

 

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים
3 תגובות
 1. תמר אטרשווילי
  תמר הגב

  ספר מקסים עם גיבור שבקלות מתאהבים בו מהרגע הראשון.
  סקירה נהדרת

 2. ליאת כהן
  ליאת כהן הגב

  סקירה מהממת!!! ספר מקסים מקסים!

 3. ורד פרץ צעירי
  ורד הגב

  כל כך אהבתי את הסופרת הזו בספר “הצוואה”. הסקירה שלך עוררה לגמרי את הסקרנות שלי לגלות מה היא הביאה לנו הפעם.
  תודה יקירה!

השארת תגובה