הדמעות של טס ותמצית הקיום מאת פפר ווינטרס.

סקירה מאת יעל אסולין.

 

  “זהו העתיד החדש שלי. הגורל השליך אותי לידי מנוולי הגיהינום.

שתי מילים קטנות:
מכרו אותי.

וואו, מה שאני עברתי בצמד הספרים הללו…. לקח לי יומיים להסדיר נשימה…

פפר כמו תמיד, לא מרחמת על אף אחד ולוקחת את הדברים הכי רחוק שאפשר. אם בהתחלה, בדמעות של טס, חשבתי שזה עוד ספר על מכירת נשים, אדון ושפחה- לא משהו שלא ראיתי לפני, הגיע הספר השני, תמצית הקיום, והותיר אותי פעורת פה. לדעתי הוא אחד מספרי האופל הקשים שקראתי (בעברית, אין לי ספק שבאנגלית יש קשים יותר), לא אחת הבטן שלי התכווצה אבל הסקרנות גברה ולא הצלחתי להפסיק לקרוא.

רוצים לדעת על מה אני מדברת? אז בואו ותכירו את טס וקיו

טס סנואו

טס לא גדלה בבית אוהב. ילדת טעות שרק חיפשה אהבה כשלא מצאה אותה אצל משפחתה, מצאה אותה אצל בראקס, בן זוגה. הם חיים בזוגיות אך היא מרגישה שמשהו חסר, שבכל הקשור למין היא רוצה יותר אך חוששת להביע זאת כי הוא ממש לא הטיפוס…


  “הרשיתי לבראקס לתחוב אותי בחזרה לקופסה שבתוכה מגיע לי להיות. הקופסה שעליה נכתב: חברה מושלמת ותמימה שתעשה הכול עבורו, כל עוד זה יקרה בחשכה ועל הגב.
רציתי תיוג חדש….

….. בראקס ואני רצינו דברים שונים במחלקת חדר המיטות וקיוויתי, התפללתי, כרעתי ברך והתחננתי, שלא אהרוס את מה שיש בינינו בגלל זה.
הדם שלי בעבע ורתח בתשוקה לדברים שהם לגמרי לא מתוקים.

 

טס אמנם מתוסכלת אך משלימה עם הזוגיות שלה ושל בראקס עד שחופשה תמימה במקסיקו משנה את הכל. טס נחטפת על ידי סוחרי נשים ומוצאת את עצמה הופכת לשפחתו של קיו מרסר- איל הון צרפתי ומסתורי

מבטינו שוב הצטלבו וחיפשתי את הרשעות שראיתי בגברים במקסיקו, אבל הוא שמר על הבעת פנים אטומה. דבר לא הסגיר את מחשבותיו, גם מעט הרגשות שראיתי קודם נעלמו.

מכאן מתחיל פרק חדש בחייה של טס וטס לא יודעת כיצד לקבלו. מצד אחד היא עדיין נחושה לזכות בחירותה ומצד שני היא לא יכולה להתכחש לרגשות שקיו מעורר בה והמלחמה שמתחוללת בתוכה מבלבלת אותה.

  “קיו הכה אותי, זיין אותי, הפך אותי לחפץ שלו, ועם זה גם שחרר את הכוח שהיה כלוא בי ואפילו לא ידעתי”

קיו מרסר

על קיו לצערי אני לא יכולה לכתוב כי כל מילה עליו תהיה ספויילר לדמות ו/או לעלילה. אוכל רק לומר שהוא היה אחד הדמויות המרתקות שיצא לי לקרוא, האם הוא המפלצת כמו שהוא חושב שהוא?

“מֶה בֶּזוּאַן סוֺן מַה דֶפֵט. זֶ’ה סוי אַן מוֺנסטרֵה דוֺן לֶה פּוֺ דַ’אן אוֺם.
צרכיי הם מפלתי. אני מפלצת בעור אדם.

או שאולי בתוך קיו מסתתר משהו אחר?

“הוא האדם הטוב ביותר שאני מכירה. מבין כולנו, הוא האיש ההרוס. מעולם לא הצלחתי לעזור לו.

מהרגע שטס מגיע לידיו של קיו מתחיל מסע משותף, מסע של גילוי עצמי גם שלה וגם שלו. מסע מלא תשוקה, דם ואלימות, אך האם בסופו הם יצליחו למצוא את השקט?

הרי אתם לא באמת חושבים שפפר תיתן להם לגלות אחד את השנייה בנחת? לא. כי גם שטס וקיו כבר חשבו שהם מצאו את עצמם ושהם שלמים עם מהותם הגיע הספר תמצית הקיום וטרף את הקלפים מחדש ויותר מזה לא אוכל לפרט, רק אומר שזו היתה אחת מרכבות ההרים המטלטלות ביותר שעברתי כך שאני ממש מפחדת לחשוב מה היא מתכננת להם בספר השלישי שטרם יצא….

כמות הפעמים שעצרתי את הנשימה בספר הזה- אין לי מושג איך לא התעלפתי.

כפי שרשמתי בתחילת הסקירה, אני מזהירה מראש- מדובר באופל לא קל, לא לבעלי לב חלש. פפר העבירה את טס מסע שבאמת ולא ידעתי האם נפשית היא תצליח להתאושש.

“איבדתי את הלוחמת וניתנה לי ציפור שבורה”

טס וקיו עוברים בשני הספרים הללו מסע ארוך ועקוב מדם, מה בדיוק עבר עליהם? את זה אתם תצטרכו לקרוא לבד, אז תכינו תמיכה נפשית, נשימה עמוקה ובואו לאחד מסדרות האופל הטובות ביותר שקראתי.

**   “מפלצות מוצאות זו את זו באפלה.”
לא יכולתי לפענח את נימת קולו ולא אהבתי את המסקנה. האם אני מפלצת? בהשוואה לבראקס, בוודאי. אבל קיו… היו גבולות שהוא חצה ולעולם לא אהיה מסוגלת לחצות. האם באמת מצאנו זה את זה באפלה? לי אומנם יש תאוות אפלות, אבל אני אוהבת גם את האור. נזקקתי לרכות כדי לאזן את הכאב וההשפלה. האם זו אפשרות?

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן. 

 

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה