דירת שותפים מאת בת’ אולירי.

סקירה מאת איה אבראהים.

 

כבר מעל לחודשיים שאני יוצאת בהצהרות בפני חברותיי שנמאס לי מהז’אנר הרומנטי! לא מחדש! לא מרגש! ממחזר את עצמו ושבא לי סיפור אהבה מתוק כזה שעושה נעים בלב, מחמם את הנשמה, מעורר את הפרפרים בבטן ומעלה חיוך על הפנים.

 

ובאה הישועה!!!

 

 

טיפי מור היא עורכת ספרים, מוחצנת מבחינת לבוש, יפה וגדולה מהחיים (תרתי משמע) ומעל לכל, כרגע היא זקוקה באופן נואש לדירה חדשה כי היא נפרדה (שוב) מהחבר שלה.

הבעיה שהיא קצרה בכסף.

מה שמחמיר את הבעיה: היא גרה בלונדון (לא.זול.בכלל!).

 

אחרי מסע חיפושים במסגרת התקציב הדל היא עונה על מודעה מוזרה. ליאון טומי מחפש שותף/ה בתנאים מוזרים כי הוא עובד לילות. הדירה תהיה שלה בלילה ובסופי שבוע והוא בשעות היום. הסידור הזה מבטיח שהם לעולם לא ייפגשו.

 

מוזר, לא?

אז שניהם מוצאים דרך לתקשר: פתקיות דביקות.

עכשיו בתור אחת שמשתמשת די הרבה בפתקיות דביקות בעבודה, מרגע שהתחלתי לקרוא את הספר אני מביטה בהן עם חיוך (למרות שהמלל לא הכי כיפי).

 

מדהים איך בנאדם מסוגל להיפתח בפני אדם זר דרך שיתוף מידע בפתקיות. די מזכיר את העולם של הרשתות החברתיות אבל הדור הישן, בלי תמונות, בלי הקלטות קוליות…פשוט כותבים. ומעניין עוד יותר שזה עוזר להכיר את הצד השני לעומק בגלל הנוחות שבאנונימיות ומשם הדרך די סלולה לפרפרים בלב.

 

הסיפור מסופר בגוף ראשון מפיהם של טיפי וליאון לסירוגין וזה היה מושלם. הכתיבה מעולה! קלילה, קולחת ומתובלת בהומור שקשה לא לחייך והרבה במהלך הקריאה.

 

על פניו טיפי וליאון שונים זו מזו אך השוני הן בקווי האופי והן בדפוסי החיים שלהם פשוט מתמזג נפלא!

 

דמויות המשנה בספר הזה הן מהטובות ביותר שיצא לי להכיר בסיפור רומנטי. כולן שונות זו מזה אך לכל אחת נוכחות רצינית בעלילה ותרמו רבות לעיבויה ועיצובה.

 

בנוסף לפן ההומוריסטי ולסיפור האהבה הקסום הזה, ישנם עוד שני סיפורים הקשורים בליאון וזה תרם רבות! לעלילה. ובנוסף, הסופרת בחרה לעסוק בנושא רגיש וחשוב מאוד. הדרך בה היא הציגה אותו, הראתה את שלבי ההתמודדות, הטיפול וההחלמה הייתה נפלאה ואמינה בעיניי (משאירה לכם לגלות לבד).

 

בנימה אישית אגיד שנדיר שהדמויות הראשיות לא מעצבנות אותי, אך הפעם ישר התחברתי ואהבתי את טיפי וליאון. תענוג!

 

הכריכה נהדרת ומשקפת את הספר במידה רבה וזה מקסים בעיניי והסופרלטיבים והמחמאות בהחלט עושות עם חסד.

 

לוקחת איתי מהספר הזה את המסר הבא:

תהיו עם מי שמכבד ואוהב אתכם.

אל תסכימו לתמרון.

אל תלכו לאיבוד ותאבדו את עצמכם רק כי אתם מסרבים באמת לראות.

היו שלמים עם עצמכם, אל תהיו שיפוטיים והייו מאושרים.

 

נהניתי מסיפור האהבה השונה והמיוחד הזה. ממליצה בחום רב!

 

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה