דואט פול טילט מאת אמה סקוט.

סקירה מאת איה אבראהים.

To the man who makes the universe universal.

המשפט הזה מסכם את מהותו של ג’ונה פלטשר, בחור צעיר מוכשר בטירוף. אהבתו לאומנות וניפוח זכוכית במיוחד, פשוט נדירים. הזכיר לי את האי מוראנו – אחד איי העיר האהובה עליי וינציה – המתמחה בזכוכית ייחודית.

הגבר הרגיש הזה משלים הכנסה בתור נהג לימוזינות בווגאס. ולילה אחד, הוא נאלץ להסיע את קייסי דוסון השתויה הרחק ממועדון בו התקיימה אפטר פארטי של להקתה “ראפיד קופשן”.

קייסי היא בחורה צעירה ויפהפייה. האומנות שלה זו מוזיקה. גיטרה אקוסטית ודף שיכיל את המילים הנשפכות ממנה. על אף ההצלחה, קייסי שבורה. היא תועה בעולם. חסרת עוגן ועם מטען אישי עצוב. הבריחה שלה מכילה הרבה מאוד אלכוהול וחיי הוללות שמטרתם להקהות את הכאב.

תיאו- טדי- פלטשר, אחיו של ג’ונה אומן אף הוא. כישרונו בציור מדהים כל מי שרואה את הקנבסים האנושיים שלו, נכון, הוא אמן קעקועים…כאלה עם נשמה וכאלה שמתחברים לנשמת אלו המתהדרים בהם. אך אומנותו נתפסת כנחותה. הוא חוטף ביקורות נוקבות ואכזריות ממי שאמורים להרים אותו.

לג’ונה יש לוח זמן אכזרי…שעון החול שלו אוזל בקצב קובע אך מהיר.
לקייסי העתיד נראה עגום ושחור משחור…היא צריכה להתאפס על עצמה ולמצוא משמעות וכיוון בחיים.
לתיאו אין את היכולת לעצור את גרגרי החול בשעונו של ג’ונה מלהאט. אין לו ברירה מלבד לעטות על עצמו שיריון של חוזק ואיפוק, למען האחרים תוך שהוא שם את עצמו…מחוץ לרשימה.

אהבתי את דמויות המשנה ובמיוחד דמותה של דינה שציטטה את רומי וגרמה לי לחשק עז לשים את היד על ספריו ולקרוא אותם בשקיקה.

בחרתי לכתוב על הדואט הזה בפוסט אחד כי זה מסוג הדואטים שמלל יתר יגרע מעוצמת החוויות המובאות בו באופן גולמי וגדוש ברגש.
הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטם של ג’ונה, קייסי ותיאו.
מדוע אהבתי את הדואט? ישנן הרבה סיבות והעיקרית בהן שהוא מביא לנו דמויות אמיתיות וסיפורים שכל אחד ואחת עלולים לחוות ובגלל זה, החיבור וההזדהות מיידיים.
זה סיפור על חוזק נפשי, על אופטימיות, על הצורך בקבלה, על הצורך בתמיכה, על הצורך בהגשמה עצמית, על הצורך בהשגת יעד נכסף ומעל לכל, סיפור על כוחן של אהבה ונאמנות.

זה דואט שהוציא ממני הרבה רגשות וכן, איך לא, גם כמה דמעות…בעיקר נוכח חוסר האנוכיות והנדיבות ברגשות של הדמויות זו כלפי זו.

שחררו ממכאוביכם אך אל תשכחו אותם כי כל דבר קטן תורם לעיצוב מי ומה שאתם היום ובעתיד.
הרשו לעצמכם לצמוח.
פרגנו לכישרונות שלכם ואלו של אחרים.
תשאפו ליצור ולהותיר מורשת מאחוריכם.
הותירו חותם ביקום הזה.

למילה ייקום יש פינה מיוחדת אצלי בלב ואמה סקוט פשוט כיווצה לי אותה. #איה_מאוהבת

קבלו ממני המלצה רותחת!!!

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה