דואט פול טילט ואול אין מאת אמה סקוט.

סקירה מאת עדי דוד.

הדואט הזה המתין לי יותר משבועיים עד שהעזתי לפתוח אותו. למה? פחדתי שהוא יהיה לי קשה מדי, , פחדתי שישבר לי הלב ובעיקר פחדתי להתאכזב. עשו לי עליו בילד אפ כ”כ מטורף ופחדתי להיות זאת שאומרת “וואלה, לא משהו” כי ספרים שהם אובר דרמטיים ואובר רגשניים לא עושים לי את זה. 

בסוף, ביד רועדת פתחתי את הספר הראשון – פול טילט ואחרי יום וחצי כבר הסתיים לי הדואט. ומה אני אגיד לכן…. צחקתי, דמעתי (כפי שניתן לראות), התרגשתי. את הספר הראשון סיימתי בדמעות אבל את השני סיימתי עם חיוך. 

 

דרכם של קייסי וג’ונה מצטלבת במקרה. קייסי, שמנגנת בלהקת רוק, מופיעה במועדון בלאס וגאס, ומסיימת את הלילה שיכורה לגמרי, במושב האחורי של הלימוזינה שג’ונה הוא הנהג שלה. מה שאמור היה להיות נסיעה אחת מתארך והקשר בין קייסי וג’ונה נבנה. הוא נותן לה את האומץ ללכת בעקבות הרצונות שלה והיא נותנת לו את האומץ לשבור את השגרה הקשוחה שאימץ ו… לחיות. אז ג’ונה וקייסי מתחילים את הרומן שלהם, קייסי מתוודעת ומתחברת לתאו אח של ג’ונה ולכל המשפחה, ופעם ראשונה בחייה מרגישה אהובה, מוגנת, שייכת. אבל החיים…. יש להם מסלול משלהם, שנקבע מראש ועד כמה שרוצים ומתאמצים, מה שנקבע לא ניתן לשנות…. 

 

מכירים את זה שאנשים נכנסים לחיים שלכם לתקופה? ובתקופה הזאת הם האנשים הכי חשובים והכי אהובים, ואז התקופה נגמרת, מכל מיני סיבות, אבל אתם יוצאים ממנה אנשים שונים. יש תובנות חדשות, התנסויות חדשות, למידה וצמיחה. 

 

אני מאמינה שלכל אדם שדרכו מצטלבת עם חיינו יש תפקיד מסוים. לפעמים האדם הזה לא צריך להישאר כל הדרך, לפעמים התפקיד שלו הוא ללמד אותנו משהו על עצמנו, לפעמים להציל אותנו מטעויות שהיינו עושים או מללכת בדרך הלא נכונה. לפעמים זה חבר, לפעמים זה מאהב. אדם שבעצם מכין אותנו לדבר הגדול הבא או אולי לאהבה הבאה, ואז כשהיא באה אנחנו מוכנים אליה ומאמצים אותה אלינו, דבר שלא היינו יכולים לעשות לולא פגשנו באותו אדם קודם. בעיני, זאת המהות העיקרית של הספר. שכל אחד חשוב. לכל דבר יש סיבה וכל אדם כזה משאיר משהו מאחוריו. בין אם זה משהו מוחשי שניתן לראות אותו בעיניים או שזה נמצא אצלנו בלב וננצור אותו לנצח. 

 

אני אוהבת מאוד את הכתיבה של אמה סקוט. היא בונה דמויות מרהיבות, עגולות ועמוקות, כאלה שהייתי רוצה להיות חברה שלהן. היו פעמים, שהתעצבנתי, כעסתי וגם אהבתי. לא תמיד הסכמתי איתן אבל גם יכולתי להזדהות. 

 

ובקצרה – תכינו את עצמכם לסחרחורת של רגשות, תשימו את הבית על מיוט או שתיכנסו לבידוד יזום. אתם לא תוכלו להניח את הדואט הזה מהידיים. 

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה