דואט “מעל ומעבר” מאת ג’ול אי. אן.

סקירה מאת איילת נבון.

מוות הוא הפחד הגדול ביותר שלי. לא מעט פעמים בחיי ניסיתי לדמיין את עצמי סגורה בתוך ארון מתחת לאדמה ללא היכולת לנשום, לזוז או לראות… התגובה תמיד הייתה זהה – פאניקה אחזה בי כשרק ניסיתי לדמיין בראשי את הסיטואציה הזו…. פחד משתק חלחל בגופי רק מהמחשבה שאחרי שאלך לא אהיה חלק מן העולם הזה וילדיי יישארו ללא אמא שלהם…

“אנשים בחיינו מעניקים צבע לקיום שלנו. כשאנחנו אוהבים, אנחנו בוחרים לתת לחלק מהלב שלנו- לחלק מהנשמה – לחיות בתוך אדם אחר. האושר שלהם הוא אושרנו. הצער שלהם הוא הצער שלנו. וכשהם מתים… חלק מאיתנו גם מת”.

המחשבות הללו תמיד הובילו אותי לשתי שאלות מרכזיות:

מה קורה לנשמה שלנו אחרי שיצאה מן הגוף?

האם אנו יכולים לשנות את גורלנו או שמא הוא מוכתב מראש?

ואז… כהרגלי בקודש יצאתי לחקור…

גיליתי כי בדתות ותרבויות מגוונות מאמינים כי האדם מורכב מן הגוף החומרי ומן הנשמה הרוחנית. כאשר מת הגוף, חוזרת הנשמה לבורא. כאשר מתרחש גלגול נשמות, נכנסת הנשמה לגוף חדש. יסודו של גלגול נשמות מבוסס על העיקרון כי אלוהים יצר כל אדם בכדי שיגיע לשלמות על ידי שימוש בבחירתו החופשית. אם הנפש לא הגיעה לשלמותה במהלך ימי חייו, מאפשר גלגול נשמות הזדמנויות נוספות לתקן את הנפש בעזרת הבחירה.

“העולם המערבי לא ממש מכיר בכל זה. אנחנו נוטים להעדיף את האמונה בלידה אחת, באל אחד, בגן עדן אחד וביום דין אחד. תרבויות אחרות מכירות בגלגול נשמות כבדרך חיים. עבורם זאת עובדה, לא השערה. והם מדברים בפתיחות על גלגולים קודמים שלהם”.

ההבנה שיש מציאות של גלגול נשמות שינתה לגמרי את הפרספקטיבה שלי על החיים. אם נשמה שלא השלימה את משימתה עוזבת את העולם, ותחזור בגלגול, הווה אומר שאין האדם יכול לחמוק מן האחריות לתיקון נשמתו  ובפועל אנחנו לא באמת מתים… אבל האם נזכור את הגלגולים הקודמים שלנו?

קרה לכם פעם שמישהו שמעולם לא פגשתם נראה לכם מוכר? שלא יכולתם לסבול נוכחות של מישהו ולא הבנתם מדוע? שבמוחכם עלתה סיטואציה שלא חוויתם בגלגול החיים הנוכחי? לי זה קרה… ולא מעט!

כאדם שחובב את תורת הנסתר, נמשך למיסטיקה ורוחניות ולומד אסטרולוגיה, הדואט הזה הפיח בי תקווה. בטח אתם שואלים את עצמכם מדוע?

המשפט “מחשבה יוצרת מציאות” שהפך לפני שנים למוטו של חיי קיבל משמעות חדשה ועמוקה עבורי כשקראתי את הדואט. נכון שאדם נולד לתוך מציאות צרופה כאשר הוא חסר כל יכולת שליטה ובחירה לגבי דברים  המהותיים בחייו: יום הלידה, שעת הלידה, מקום הלידה, מי יהיו הוריו, מינוהשם שבחרו בעבורו, וכמובן, זמן המוות שלו,  אך עם זאת ניתנת לו אפשרות בחירה וחופש פעולה נרחבים להשפיע על גורלו ככתוב: “הכול צפוי והרשות נתונה לאדם במעשה…” כלומר, כל מה שהוטבע באדם עם לידתו הוא בגדר פוטנציאל ראשוני בלבד ואין בכך כדי להנציח את מצבו ומעמדו לכל חייו.

חשיבה חיובית יכולה לשנות את חייו של אדם מן הקצה אל הקצה, מכאן שניתן לנו כוח עצום לחולל תמורות אדירות בחיינו ולהגיע לשלוות נפש ולאיכות חיים, הן ברובד הרוחני והן בגשמי כל עוד נבחר נכון עבורנו.

אני מפצירה בכם לקנות את הדואט הזה, כי הוא משנה חיים, תפיסה ובעיקר – יגרום לכם להתחבר לרגש בעוצמות שלא הכרתם ולמרר מבכי! וכידוע לכם- זו ההוכחה עבורי לכך שספר הוא ספר מצוין- כשהוא מוציא ממך את הקרביים.

קצת על הדמויות:

נתניאל האנט – פרופסור לאנטומיה שהופך בעקבות טרגדיה לאלמן ואב לתינוקת טרייה. מציאות חייו לא מאפשרת לו להתאבל על מר גורלו והוא חייב להתאפס על עצמו למען בתו. הוא שוכר את סוויזי לאומנת וביחד הם יוצאים למסע משותף.

סוויזי סמואלס – צעירה מבריקה, בעלת אנרגיית אש מטורפת ושמחת חיים. בחיפוש אחר מקום עבודה היא נפגשת בנתניאל ומתחילה לעבוד בביתו כאומנת. בין השניים נרקמת חברות חוצה זמנים.

גריפין קאלווי – “הבחור מהמכולת” הוא בן זוגה של סוויזי, חתיך הורס, שמלווה אותה לאורך מסעה בבית משפחת האנט. יחד הם מגלים שהאהבה – אין גבולות לה ולגורל – חוקים משלו.

“ראשי מורכן בבושה, איזו אירוניה כואבת. נאהבתי על-ידי שני גברים ואיש מהם לא חש שהוא ראוי לי, כשהאמת היא שאני היא זאת שלא ראויה לסוג כזה של אהבה מצידם”.

אז… הכינו את הממחטות ורוצו לקרוא!!!!!

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן. 

 

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה