ברבור מנייר מאת ליילה אטר.

“כשאנחנו אוהבים האהבה נמצאת בתוכנו ויכולה להאיר אפילו את הרגעים הכי קודרים. ככל שאנחנו אוהבים יותר, כך האהבה מאירה יותר.”

את הספר הזה אי אפשר שלא לסיים עם חיוך ולב גדוש באהבה. יש בו הכל – נקמה, אהבה , פשע, זיכרונות ילדות מתוקים, אהבת אם , ומתח תמידי מה הדבר הבא שיגיע ויהפוך שוב את הקערה על פיה, ועל הכל מנצחת ביד רמה ליילה אטר עם כתיבה עוצרת נשימה.

סקיי סדג’וויק היא בחורה עשירה ומפונקת בת 24. אם מישהו יסתכל עליה מבחוץ יחשוב שהיא שטחית, אך סקיי היא הכל חוץ משטחית. יש בה נהרות של עומק. ביום שהיא כפותה בחניון כשקנה של אקדח נעוץ בעורפה היא לא יכולה שלא להיזכר בשני אנשים שהיו משמעותיים כל כך בחייה, אסטבן ומאמאלו. שניהם הצילו אותה מילדות ללא חום ואהבה. אסטבן ומאמאלו שכבר אינם חלק מחייה.

דקה לפני שהאקדח יורה סקיי מתפללת ואז האפלה עוטפת אותה.

כשסקיי מתעוררת היא בלב ים. החוטף שלה דמיאן הוא גבר שתקן, מסתורי ואפל . הזעם שיש לו בעיניו מבלבל אותה , היא לא מבינה מדוע לא הרג אותה.

העלילה מחולקת לארבעה חלקים – חלק ראשון מנקודת מבטה של סקיי בזמן החטיפה, חלק שני מנקודת מבטו של אסטבן בזמן עבר,  חלק שלישי שוב מנקודת מבטה של סקיי, וחלק רביעי מנקודת מבטו של דמיאן.

מי הוא דמיאן ומדוע חטף אותה ? מדוע אסטבן שהיה חלק משמעותי מילדותה אינו בחייה יותר ? האם סקיי תצליח לברוח מחוטפה ?

כאן אני מפסיקה, כי כל פרט נוסף לעלילה יהיה ספויילר לספר המעולה הזה.

סקיי היא דמות מדהימה בעיניי, היא חזקה ושנונה, הדרך שהיא רואה את החיים ונלחמת עבור הדברים שחשובים לה גרמו לה להיות אחת הדמויות החזקות והמעניינות שקראתי בז’אנר. על דמיאן ואסטבן אני לא ארחיב מחשש לספויילרים … אבל מדובר בדמויות מדהימות ובילתי נשכחות.

לכל הקוראות שנמנעות מספרי אופל , אל חשש, למרות שמדובר בעלילה שמתחילה מחטיפה , לא מדובר על ספר אופל.

“זה היה עדיף על כך תצוגת אופנה – הברק והנצנוץ של הלילה. הגלים התפרשו בקילומטרים על גבי קילומטרים של רטיפת חצות, ואנחנו עלינו וירדנו עליהם כמו גרגיר אבק, קטנים וחסרי חשיבות מול תפארתם.”

לסיכום, ספר מקסים, מרגש ומלא בזיכרונות ילדות שלא באמת נשכחים

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה