בלתי שבירה מאת ליליאן סלמה נחום.

סקירה מאת יעל אסולין.

** “אם אשרוד את זה אצליח לשרוד הכול, שום דבר לא יוכל לשבור אותי”

מה שאני אוהבת בליליאן זה את הדמויות החזקות שהיא מביאה לנו ברוב הספרים שלה. זה התחיל בנינה נוימן הבלתי נשכחת וממשיך עכשיו גם באלמה סוארז שמראה לכולם שלא משנה כמה בלגן יש בחייה- עליה אי אפשר לדרוך.

אלמה מגיעה לאנחל נבארו לאחר שאמא וחברה הטוב נרצחו והיא לא יודעת למה ומי רודף אחריה. אנחל, שכל ראשו וליבו שרויים לא מעט שנים בחיפוש אחרי רוצחו של אביו, בטוח שבזכות אלמה יוכל למשוך אליו את מי שאחראי לרצח וכך לממש סוף סוף את נקמתו. כשאלמה מגיעה לביתו היא מגלה שעליה להתמודד עכשיו לא רק עם האיומים מבחוץ אלא גם עם קן הנחשים שנמצא בתוך ביתו של אנחל, אך כפי שרשמתי- אלמה לא נותנת לאף אחד לדרוך עליה, לא מתביישת לענות ולהעמיד אנשים במקומם וזה היה פשוט תענוג לקרוא איך היא מתמודדת על כל מי שמזלזל בה או רוצה לפגוע בה.

על מנת להגן על אלמה מאיומים מבחוץ ומבפנים אנחל מארגן חתונת בזק אך מהר מאוד הם מגלים שהם נמצאים בתוך משחק לא פשוט ובמרוץ נגד הזמן והם חייבים לגלות מי רודף אחריהם ומי נמצא כל פעם כמה צעדים לפניהם. מי רודף אחרי אלמה? ומי מצליח להקדים כל פעם את אנחל? והכי חשוב- מי בסופו של דבר ינצח במשחק המטורף הזה?

ליליאן מביאה לנו כאן רומן מתח עם עלילה שלא נחה לרגע ודמויות חזקות כמו שרק היא יודעת להביא. אלמה בהחלט ראויה להערצה עם ההתמודדות שלה בכל המצב ההזוי אליו הגיעה, היא מתביישת לענות לאף אחד, לא מתביישת לענות כשמתגרים בה ולא מתכופפת בפני אף אחד. ואנחל? כמו רוב גברי המאפייה והפשע גם הוא לא מראה רגשות ומקפיד לתחזק תדמית של אדם קר כקרח והיה מעניין לראות איך הוא מתמודד הן מצד הנקמה והמרדף אחרי מי שאחראי לרצח אביו ויותר מזה- איך הוא מתמודד עם אלמה. האם בסופו של דבר הנישואים הללו יישארו נישואים על הנייר בלבד או שאלמה תהיה זו שתצליח לעורר סוף סוף את ליבו הרדום?

אבל למרות העלילה המותחת והדמויות החזקות ההנאה ממנו לא היתה מלאה כי לא פעם הוא הרגיש לי קצת ארוך ועמוס מדי וכך מצאתי את עצמי מצד אחד רוצה לדעת איך הסיפור יסתיים ומצד שני קצת מותשת מהקריאה בו ואף הולכת לאיבוד מדי פעם וחבל.

אז לסיכומו של עניין, מה היה לנו כאן? משפחת פשע, תככים בתוך המשפחה, רצח, בגידות, נישואין על הנייר, בחורה אחת לא פראיירית בכלל, בחור אחד קר כקרח והדובדבן שבקצפת- פרנקו טורנטיני אחד בהופעת אורח קצרצרה אך בלתי נשכחת (יש מצב שליליאן תצליח בסוף לגרום לי לחבב את הבחור??).

 

בקיצור- מתכון מנצח לספר טוב שאם לא היה קצת מתיש בגלל האורך והעומס היה יכול להיות מושלם ואני נותנת לו באהבה 3.5 לבבות סגולים

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה