בלייר 2 מאת אניטה גריי.

סקירה מאת יעל אסולין.

ספר שני בדואט, קדם לו בלייר.

 

הערה- למרות שאני מקפידה לרשום סקירות/המלצות ללא ספוילרים, מכיוון שמדובר בספר השני מן הסתם עלולים להיות ספוילרים לספר הראשון ולכן אם טרם קראתן אותו ואתן לא רוצות ספויילר, עדיף שתדלגו…. (אין בסקירה ספוילרים לבלייר2).

 

וואו, אתן לכן ספירת מלאי מה הלב שלי עבר כשקראתי את הספר הזה:

        התקף לב רציני על ההתחלה…

        כמה אירועי לב קטנים ובינוניים לאורך התקדמות העלילה…

        התקף לב רציני לקראת הסוף

        לא מעט דימומים של לב כואב כשקראתי מה עובר על בלייר לאורך הסיפור….

 

“אני המקבילה של דבורת הדבש בעולמם. אני המאבּקת שלהם, נועדתי רק להפרות את תשוקותיהם. אבל אם אעקוץ אותם בטעות הם יהרגו אותי, ממש כפי שהייתם הורגים דבורה. גם מקסים וגם צ’רלי הרגו אותי, ונותרתי רק קליפת אדם.

זה כל כך עצוב. בסך הכול רציתי להיות חופשיה. בסך הכול רציתי להיות מאושרת.”

אני לא רוצה לפרט למה היא מרגישה ככה כי באמת- הספר עמוס טלטלות ואירועים ואני רוצה שתופתעו כמוני עם כל ההתפתחויות ולא לעשות לכן ספויילר, אז רק אומר שמעבר למתח הרב שחשים לאורך האירועים בסיפור, יש לספר גם רובד פסיכולוגי חזק מאוד. בלייר צריכה לשנות את דרך מחשבתה אם היא רוצה להיות מאושרת, והתהליך הזה הוא בין המרתקים שיצא לי לקרוא. ולמה היא צריכה לשנות את מה שהיא חושבת? כי נכון, בלייר כבר לא נמצאת תחת מקסים ועל פניו היא חופשיה אבל הגוף אולי חופשי, מה עם הנפש? ההתניות שמקסים הטמיע בתוכה כל כך חזקות שהנפש לא משתחררת בקלות וההתמודדות שלה ושל צ’רלי עם ההתניות הללו מעניינת ומרתקת.

** “הקשר שלנו הוא חד סטרי,” לוחש צ’רלי בקול עמוק יותר “אני נותן לך את כל מה שיש לי, ואת נותנת לי את מה שמקסים היה מרשה לך לתת.”

וצ’רלי…

מצד אחד הוא עדיין אותו צ’רלי אוהב ודואג, המנהיג החזק של הלוס סנטוס שיעשה הכל בשביל להגן על בלייר. הוא נלחם חזק בהתניות שלה ומנסה לעזור לה להפוך לחופשיה באמת. לגרום לה להבין שהיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה, שהיא יכולה לבחור.

** “לא משנה איך המוח שלך תפקד קודם, תרפי מזה.”

“מה?”

“את כבר לא נלחמת כדי להגן,” הוא מצביע על פניי. “את נלחמת כדי לחיות. את מבינה?”

על פניו זה נראה שהאהבה פורחת ואנו מגלים את הצד הרגיש של צ’רלי ורואים כמה בלייר רוצה להיפתח אליו ולבסס את חייה החדשים עימו

** אף אחד לא אוהב אותי.” קולי נשמע עמוק יותר כשאני מתייפחת “לא באמת, אף אחד לא רוצה אותי בגלל מי שאני.”

אני כן אוהב אותך, בלייר,” הוא נשבע, מילותיו על עורי, “אני רוצה את כולך.

 

 אבל מה קורה כשפתאום אנו מגלים שגם לצ’רלי יש את השדים שלו וצד אחר ואפל שלו נגלה לעיננו?

** “צ’רלי יכול להיות טוב. צ’רלי יכול גם להיות רע.”

יש פעמים שהצד האפל הוא דווקא לטובה- צ’רלי מסוגל להבעיר את לונדון בשביל להציל את בלייר, אך מה קורה כשהצד הזה יכול להיות הרסניכלפיו, או הרסני כלפיה? איך הצד הזה משפיע על הזוגיות שלו ושל בלייר, זוגיות שמלכתחילה היתה שברירית לאור ההתניות של בלייר והתמימות שבה?

 

** “אני כבר לא בלייר-מרקוב.

אני כבר לא בלייר דקנה שקיוויתי להיות…

אני פשוט… בלייר.

אני ריקה.”

זו היתה חוויה מדהימה להיכנס לראש של בלייר במהלך הסיפור ולראות את התהליך שהיא עוברת. הצדדים הרגישים שבה נחשפים ואנו חושפים אותה קליפה אחרי קליפה עד שאנו רואים מולנו בחורה צעירה ושברירית שכל מה שהיא רוצה זה לאהוב, אבל האם היא תצליח למצוא את זה בתוך הטירוף שנקרא חייה?

** “אני לא רוצה להיות יותר הבחורה ההיא, שמוכרחה להשלים עם המצב. אני רוצה לאהוב ולהיות נאהבת בתמורה, אחרי שלמדתי איזו הרגשה נפלאה זו.

אני. רוצה. להיות. חופשייה.

אני. רוצה. להיות. מאושרת.

אני. רוצה. להיות. נאהבת.”

יש לי עוד כל כך הרבה מה לומר על הסיפור הזה אבל זה כבר יהיה ספויילר אז אעצור כאן ורק אומר שלדעתי חובה לקרוא את הדואט המעולה הזה (כיום הסופרת עובדת על ספר שלישי ואני מקווה שתסיים בקרוב שלא נחכה לו הרבה זמן). בלייר 2 היה מצד אחד ספר מותח ומטלטל שגרם לי לעצור נשימה לא פעם ולא פעמיים, ומצד שני ספר פסיכולוגי מהמרתקים שקראתי.

התלבטתי עם איזה ציטוט לסיים את הסקירה ולא הצלחתי להחליט בין שניים שאהבתי אז אסיים עם שניהם, שבהחלט מהווים חומר למחשבה:

** “מעל השידות תלויות תמונות ענקיות במסגרות שחורות מבריקות, ועל אחת מהן כתוב “אתה בכלל לא יודע שאתה מת.” …..

למה הכוונה כאן?” אני מצביעה לעבר המילים שבתמונה

ובכן, אנשים מסתובבים על פני האדמה וחושבים שהם יחיו לנצח.” הוא מביט בי ותוחב קווצה משערי מאחורי אוזני, ואז מלטף את פניי בתשומת לב. “החיים יותר יפים כשיודעים שיום אחד נמות. את יכולה לראות בתמונה הזו תזכורת.”

 

** “אנשים שאינם מפחדים הם בדרך כלל אלה שאין להם כלום. אנשים שמפחדים ממשהו – להם יש בדרך כלל הכול”

אז תכינו את הלב שלכן שיתכונן להתרגש, לאהוב ולשרוד כמה התקפי לב בדרך ובואו כנסו למסע המטלטל של בלייר וצ’רלי.

 

הנאה מובטחת!

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

לרכישת הדואט, לחצו כאן.

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה