בלייר מאת אניטה גריי.

סקירה מאת אורלי שטרית.

ספר ראשון מתוך דואט.

 “אובדן זה כמו לחיות בחור שחור, עמוק מכדי שאפשר יהיה לטפס מתוכו החוצה. רק הזמן מצמצם אותו.” 

וואווו וואווו לכל אוהבות האופל יש כאן משהו חדש וטוב. לספר הגעתי עם ציפיות רבות והוא לא אכזב. ההתחלה הייתה מותחת ומסקרנת נפתח במאתיים קמ”ש ואז האט. לקראת הסוף שוב דפיקות לב מואצות. החמלה שלי כלפי בלייר הייתה עצומה. לעזאזל מה שהיא עברה כאן. כאבה לי הבטן ולא אחת, עבורה ובגללה.

בלייר רק בת שמונה עשרה היא רכושו של מקסים מזה עשור. היא חיה בלונדון ומתעסקת בטכנולוגיה ובלוחמה.

מקסים-מרקוב, הוא ה”אדון” שלה. היא מאולפת ומתוכנתת לעשות כרצונו היא מאומנת להגן עליו מתוך אינסטינקט, הוא היחיד שיכול לעצור אותה ולו במילה אחת.

היא “גורם ההפתעה” מול אויביו. היא לא אסירה כמו כל השאר. הוא סומך עליה בחייו. היא חתול פרא קטן. אבל על תטעו לחשוב, היא גם נמרה עקשנית וחצופה כשהיא רוצה.

היא לימדה את עצמה כל מה שהיא יודעת. עם ספרים שורות קוד ומחשבים.

היא משכילה. ומיומנת בצ’אן קונג פו, אומנות הלחימה הסינית. נדרשות לה שניות מועטות להפיל כל גבר על הישבן או לשתק את לונדון כולה.

בלייר ג’ינג’ית מהפנטת שלא מודעת ליופייה והיא לא רוסייה.

 

הניגודיות שבבלייר היא עצומה, מצד אחד היא כמו גורה מחפשת חום ואהבה מצד שני היא לוחמת קרה שיודעת להרוג. במהלך הסיפור פערתי לא פעם את פי והרגשתי שאין מצב, זה לא אמיתי. היא יכלה להתנהג כמו ילדה בת שלוש או כמו אחת בת שלושים ושלוש. זה כל כך דפוק.

 

מקסים-מרקוב, כמה שנאתי אותו כאן. רוסי מתועב, הוא מבכירי המאפייה כמובן. ערמומי עם עיניים זהובות ונשמה אפלה. הוא “קנה” את בלייר לפני עשור ומאז היא שלו.

היא : “בלייר” כשהיא רעה ו”חיית מחמד שלי כשהיא טובה.” אלו השמות שלה בעיניו.

 

למזלה יש לה את ג’יימס אין דבר שהוא לא יהיה מוכן לעשות בכדי לחסוך ממנה כאב, הוא איתה באותה צרה. גם הוא חיית המחמד הקטנה של הרוסי המשוגע.

 

שחקן חדש מגיע לסגור חשבונות, צ’רלי קוראים לו. הוא שם עין על בלייר. הוא מזמין עבודה ממקסים. יש ביניהם חשבון פתוח ממזמן. הוא חייב לו מלפני שנים. כשאז מקסים טעה ועשה עניינים. מקסים בגד בבחור הלא נכון. מה בדיוק מקסים אז עשה?

כולם מתוחים ליד צ’רלי הוא לא בחור רגיל. הוא לא דופק חשבון לאף אחד ומזלזל במקסים ביודעין.

צ’רלי דקנה, הוא אמריקני עם מבטא ספרדי הוא ראש ה הלוס סטאס, המקסיקני. הוא בן 28  לוהט,  עם עיניים כחולות ושיער ארוך. יהיר מנוול ומסוכן. הוא גברי ומחוספס ולא שם על אף אחד פס. יש לו חוש צדק מפותח. כולו דומיננטי ומטיל יראה.

בלייר מתערערת לידו:  ‘הוא כמו אור וחושך, טוב ורע. זה מבלבל כי איש במשחק הזה אינו גם וגם’.

צ’רלי רוצה את בלייר ולוקח, שלושה חודשים או עד שישתעמם, הוא שילם.

אך היא נאמנה לאדונה ומריחה את הסכנה. היא רגילה לענישה, למכות בעקבות אי ציות ואז רכות שבעקבות האכזריות.

האם אפשרי לחיות אחרת?

היא לא רוצה להתקרב לצ’רלי למרות שהיא נמשכת אליו. “בקרוב תרצי אותי גם. זה חוק המשיכה.”

מה צ’רלי באמת רוצה?

הוא קורא לה סניוריטה  אבל גם טוען ש :“את הצעצוע שלי, לא יותר.”

הוא רוצה לדעת מי היא בלייר באמת. זו המטרה שלו, לא? או רק לקשור אותה אליו רגשית?

‘אני שלווה כל הזמן. אני מתעוררת רעננה ונינוחה, ואני מבלה את ימיי בתחושה שניתן לתאר אותה כסיפוק. אין שפיכות דמים עם צ’רלי. אין אכזריות. אין לפסוע בזהירות על קצות האצבעות. כל מה שיש זה זה.‘   – האמנם? זה לא יחזיק מעמד לאורך זמן.

 

מכאן הסיפור מקבל תפניות חדות. בלייר לא תעשה כלום מבלי לקבל הוראות. אך צ’רלי מצליח לערער אותה הוא נותן לה בחירה. הוא מסביר לה שזה לא משנה מה היא יודעת תמיד אפשרי ללמוד מחדש. הוא מקלף את שכבותיו אחת אחרי השנייה. האם התשוקה חזקה משנאה?

“בלייר לא למסירה.” – זה מה שכולם חוזרים ואומרים אך בפועל היא בובה על חוטים.

היא חסומה. עצירות רגשית. כמו רובוט. היא  מצטיינת בהדחקת רגשות. היא נסגרת לתוך עצמה. האם משהו סוף סוף יצליח ל”שחרר”  אותה?

“לפעמים אני נלחמת פחות, כי הלב שלי נאבק במוח שלי”… ” לא בגלל שאני חלשה יותר ממך. אז, כשאתה עושה בי מה שאתה רוצה, תדע שזה בגלל שאני מרשה לך כי ככה מקסים ביקש. זה הכל.”

 

איך הסאגה תסתיים? לא מגלה אבל בהחלט דרוש כאן קוצב לב – ומהר.

שלושת החודשים מסתיימים ואז…. ה’ ירחם, קורים המון דברים.

 

לסיום:

ספר מושלם לא יכולתי להניח מהיד. נקרא בכמה שעות ספורות והיו שם המון תובנות. התמונה הושלמה הבנתי מה ואיך יכול להיות, שיש למישהו שליטה כל כך גדולה עליך. התעצבנתי על הסחר בנשים ועל כל חלאות האדם. למדתי שיש מושג כזה “מחשבות לבנות”

למדתי כאן רוסית ולמדתי גם ספרדית והמילה: “פודגוטווסיה, תתכונני!” – תפחיד אותי לעד, ויהיו לי צמרמורות בגב, אני עדיין רועדת כאן.

 

הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחצו כאן.

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים

השארת תגובה