אתחיל מזה שהכריכה המהממת משכה אותי ומאוד. מרגע שנחשפה, ידעתי שאת הספר הזה אני חייבת לקרוא.

ארמונות בחול מאת אוריה מימון- כהן.

סקירה מאת איה אבראהים.

  

אתחיל מזה שהכריכה המהממת משכה אותי ומאוד. מרגע שנחשפה, ידעתי שאת הספר הזה אני חייבת לקרוא.

רומי אלון היא מתמחה במשרד עורכי דין. על פניו היא אמורה להיות התגלמות השלמות: יפה, חטובה, בת אהובה, סטודנטית מצטיינת, מתמחה במשרד יוקרתי וגרה עם החברה הכי טובה שלה. מתחת לחזות היפה והמצליחה מסתתר לו לב שבור. עבר כואב ועתיד לוט בערפל. בגלל אותו עבר היא לא מרשה לעצמה להתאהב.

עד שמופיע אדם בנט.

אדם בנט הוא גבר מושך והבעלים של חברת תרופות מצליחה מאוד. הוא עלה ארצה מארה”ב והשתקע פה. המפגש עם רומי מוביל לסדרת היתקלויות משעשעות ברובן. המתח ביניהם מורגש. אך אדם מסתיר דברים אף הוא.

זהו רומן ביכורים מקסים. העלילה אומנם סטנדרטית לז’אנר אך הכתיבה היפה מפצה על כך. אהבתי מאוד את הזיקה למוזיקה.

“Where words fail, music speaks.”

משפט זה נכון וקולע מאוד עבורי ועבור כל אדם שאוהב מוזיקה ובהחלט עבור אדם ורומי. הפלייליסט של הספר הוא מהמשובחים שנתקלתי בהם בספרות הישראלית.

 

אהבתי את זה שהסופרת נוגעת בנושא הדיכאון הקליני. דיכאון זה לא תירוץ ולא מילה ריקה מתוכן. קריטי מאוד לשים לב לסימנים ולנסות לפנות ולהפנות לקבלת עזרה.

הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטה של רומי. רציתי יותר מהצד של אדם וזה היה חסר לי. סיפור אהבתם של רומי ואדם נע על ציר המשיכה, ההימנעות וניסיון ההדיפה לבין ההתמסרות לתשוקה ואז ההכרה בעוצמת הרגשות שלהם וקבלת זה את עברו של זה, הכלתו והסתכלות קדימה. אהבתי את דמותו של אדם כי הוא שידר רצינות ויציבות לאורך הספר. לעומתו, רומי די הצליחה להכעיס אותי כי היא שידרה חולשה ונטיה להיראות כמסכנה. היא אחת שאמורה להבין שהגיע הזמן להמשיך הלאה ולהרשות לעצמה להיות מאושרת. היא באה בדרישות אך לא מספקת אותן בעצמה והמוסר הכפול הזה הפריע לי.

עוד דבר שקצת הציק לי זה הקצב האיטי של הסיפור. אולי אני אוהבת מקצב מהיר יותר אבל האיטיות בהתפתחות העלילה הייתה מורגשת למדי ובנוסף, הייתה חזרתיות מסויימת על בטויים ותחושות שרומי משתמשת בהם וזה הקשה עליי להתחבר לדמותה למרות הכתיבה היפה והסיפור המקסים.

לסיכום, ספר ביכורים יפה, כתוב היטב, נוגע בנושאים חשובים ומעניק סוף אופטימי ומאושר.

 הסתקרנתן? לקריאת הפרק הראשון ולרכישה לחמו כאן.
 

 

תגובות אחרונות
הרשמה לעדכונים
השארת תגובה